kali linuxum hacklendi mi?

void0

Yeni üye
6 Şub 2023
39
18
Merhaba,
laptobumun klavyesi bazen saçmalıyor. Sistem açıldıktan bir süre sonra düzelyior sebebini bir türlü anlayamadım. B ve N harflerine basarken sıkıntıyı yaşıyorum. Bir süre sonra düzeliyor.
Hacklenmiş olabilir miyim ? Kullandığım githubda bir yazılımdan dolayı?

ATE$

Moderasyon Ekibi Çaylak
9 Kas 2021
376
169
Siber Şubede geziyor.
Merhaba,
laptobumun klavyesi bazen saçmalıyor. Sistem açıldıktan bir süre sonra düzelyior sebebini bir türlü anlayamadım. B ve N harflerine basarken sıkıntıyı yaşıyorum. Bir süre sonra düzeliyor.
Sanal makine kullanıyorsan ondan sebep olabilir. Bir bakıver istersen. Sanal makine değilse bana belirtebilirisin.

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
664
201
United States
Github'da paylaşılan yazılımlar genelde open source yani kimse open source yazılıma malware gömmez merak etme. Ek olarak dediğin klavye probleminin sebebi büyük ihtimal sanal makine yazılımın, makine ilk açıldığında bu tür şeyler olabilir kısa bir süre sonra kendiliğinden düzelir.

'PİON

Ar-Ge Ekibi Asistanı
16 Ocak 2023
145
101
Londra
Merhaba,
Github uygulamasından olacağını sanmıyorum yazılımsal veya donanımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,022
859
lihtgTHT.php
Merhabalar, diğer arkadaşların da dediği gibi github açık kaynaklı fakat kimse zararlı gömemez diye bir kaide yok. Ama yine de düşük bir ihtimal sadece github kullanıyorsanız zararlı yazılım yemeniz. Sadece B ve N tuşlarında sıkıntı yaşıyorsan kendi klavyenle de alakalı bir sıkıntı olabilir :)

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,010
1,483
Bu durum sadece kali açıkken mı oluyor yoksa normal gündelik hayatında da başına geliyormu detay verebilirmisin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.