Kali Linux'un Gerçek Gücüne Varın!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu benim ikinci konum, ve elimden geldiğince güzel anlatmaya çalışacağım. Size anlatacağım konu "Kali Linux". Aslında kali linux'u sanal makinada kullanmanın hem sizi hemde bilgisayarınızı yormasından bahsedeceğim ve en sonda size güzel bir çözüm önerisi sunacağım.

Bildiğiniz gibi herkes genelde kaliyi; vmbox veya vm ware gibi sanal makinalara kurar. Tabi bilgisayara aynı anda iki işletim sistemi çalıştırmak ağır gelir. Bilgisayarın işlemcisi, rami, harddiski ısınır ve kasar. Tabii eğer bilgisayarınız canavar bir pc'yse değişir.

Şimdi bu kadar şey anlattın ancak çözümü söyle artık diyorsunuz. Size sunacağım çözüm önerisi "DUALBOOT". Evet dualboot. Bir bilgisayara iki işletim sistemi kurma.
Emin olun ki bunu yaptıktan sonra çok memnun kalacaksınız ve bana teşekkür edeceksiniz.Bilgisayarınızı dualboot yaptıktan sonra kali linux' un gerçek gücüne ve hızına şahit olacaksınız.

Pekii bu dualboot nasıl yapılır? Olayı özetleyecek olursak, windows 10 kurmaktan farkı yok.

İlk önce disk yöneticimize giriyoruz ve istediğiniz kadar bir bölümü ayıracaksınız(orada küçültme yazar).
MVm5Qk.png

ben kendi bilgisayarımda kaliye 150 gb ayırdım.
qdV10B.png

Bu bölümü ayırdıktan sonra ayırdığın bölüm siyah renkte gözükecek(diğer bölüm veya bölümler mavi renkte olur). Kat-i suretle siyah bölüme dokunmayın ve disk yöneticisinden çıkın.
QLmE5v.png

Ardından iso uzantılı olan kali linux dosyamızı rufus, win32 disk imager veya benzeri bir programla flash diskimize yazdırıyoruz.
XMm7G0.png

bilgisayarı flash disk ile bootlayıp kuruluma geçiyoruz.Bu ekranda start installere basıyoruz ve kurulum başlıyor.Sanal makinada kurmaktan farkı yok. Kurulum ilerliyor...
bVmA1G.png

disk seçim ekranına gelince manuel olarak ayırdığınız disk bölümünü seçin.
dvmzr7.png

kurulum bitince terminale şu kodu yazıp entere basın.
5abr0D.png

karşınıza leafpad gelecek,
ADWQVz.png

oradaki herşeyi silip yerine şu kodu girin:
Kod:
Kod:
deb http://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib
Bu kod grub önyükleyicide windowsumuzun görünmesini sağlayacak.

Burayı kapatıp son olarak terminale şu kodları yazın:
0R9jXR.png

bu kodda kali linuxumuzu en son sürüme güncelleyeceketir.

Sonuç olarak kali linux hızlı ve güzel bir şekilde kullanabiliriz...

Phoenix2071

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
Disk Bölümleyi'de Gösterebilirsin Mesela Onu Atlamışsın O da Önemli.Açılışta Grub Gelemeyebiliyor.

Slyhtrny

Yeni üye
23 Nis 2019
15
0
Ya keşke gaza gelip yapmasaydım dediklerini.

Kali linuxun sitesinden 64 bit sürümünü indirdim. Usb ye program aracılıgı ile yükledim ve sonra dedigin gibi yer ayirip yükledim fakat hiç bir şekilde açılmadı, işin kötüsü dokunmadıgım windows10 umuda bozdu hiç bi şekilde geri getiremedim. Sonra sinirlenip tüm diskleri baştan silip yükledim yine açılmadı, en son bidaha format attım bu sefer flash diskin içine kurulmuş deli oldum yine format attım bu sefer buglu kuruldu Ne ekran kartı driveri yükleyebiliyorum nvidianın ne başka birşey.

Login olma ekranında bazen takılıyor ekranın sol üstünde renkli çizgiler çıkıyor donuyor pc o şekilde.

Yemin ederim bin pişman oldum bulaştıgıma ya

Bilgisayarım Asus GLV752V

Nvidia geforce gtx 965m ekran kartı var bunu nasıl kurucam yardımcı olursan çok sevinicem çünkü windows fln hepsi gitti :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.