GNU/Linux Kali "python3 setuptools" hatası

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
İyi akşamlar arkadaşlar kalinin son sürümü olan 2020.2 sürümünü edinip kurdum websploit yüklemeye çalışırken python3 setuptools hatası aldım daha sonra yükleme aracını güncellememe rağmen sorunum devam etti son çare olarak sizlerden yardım almaya karar verdim

Sorunun çözümünde yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum iyi akşamlar teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savas_55

Üye
28 Ocak 2007
152
1
Hata yaklaşık olarak Kurmak istedğiniz bileşenin setup araçlarını çalıştıracak modül bulunmamaktadır gibi.

Sourcelist güncelle birde sourcelist içerisinde #deb diye başlayan satırların başında ki # işaretini kaldır kaydet sonra apt packleri update yapıp dene. Olmayan modülleri ekleyecektir. Yine aynı hatayı alırsan bu defa upgradable yapman gerekir.

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
Hata yaklaşık olarak Kurmak istedğiniz bileşenin setup araçlarını çalıştıracak modül bulunmamaktadır gibi.

Sourcelist güncelle birde sourcelist içerisinde #deb diye başlayan satırların başında ki # işaretini kaldır kaydet sonra apt packleri update yapıp dene. Olmayan modülleri ekleyecektir. Yine aynı hatayı alırsan bu defa upgradable yapman gerekir.

python3 güncelleme komutunu girdiğimde halihazırda en güncel sürümüne sahip olduğum uyarısı gelmişti konsol ekranına ondan sonra tekrar denedim sonuç yine aynı

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
Yaklaşık olarak 5 saat kadar uğraşıp 4 defa sistemi kaldırıp tekrar kurduktan sonra çözümün, uç birime python yerine python3 yazmak olduğunu buldum sorun çözüldü ama bayaa sinir bozucu oldu konu kilitlenebilir iyi forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.