Kamera Sistemlerine Sızmak ve Kontrolü Ele Geçirmek // KoyuAdam

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
//Alıntı değildir.
//Eğitim amaçlıdır. Kullanımın yol açacağı sonuçlar kullanıcıya aittir.
//KoyuAdam tarafından hazırlanıp sunulmuştur.

Gerekenler::

• Bir Bilgisayar
  • Angry IP Scanner
  • Hydra(Gerekirse)

Kullanım::

Buradan Angry Ip Scanner edinin.

İndirip kurduktan sonra açalım, Böyle bir program karşımıza çıkacak;

c97a6241_orginal.jpg

Araçlar'dan Referanslar sekmesindeki Dead host scan seçeneğini aktif edelim;

adm2_65147005.jpg

Gerekli Portlarımız

Kod:
[COLOR=Lime]80,23,8080[/COLOR]
ekleyelim;

adm3_17340119.jpg

Tamam diyerek çıktıktan sonra;

Araçlar(tools)> Fetchers > add (<<) Web Belirle (Web Detect)

adm4_47870754.jpg

Evet bu adımlardan sonra artık portlarımız taratmaya başlayabiliriz.
Kamera portlarımızı ekledik. Web belirle(detect) ile de başlıkları öğreneceğiz. Şimdi bize gereken şey bir ip adresi aralığı.

İp'nizi bu linkten kontrol edebilirsiniz;

İp Adresim.

Benim ip adresim 88.xxx.xxx.225 olsun. Adres aralığımı şu şekilde ayarlayacağım siz de kendinizinkine göre ayarlayın;

Kod:
[COLOR=Lime]88.xxx.xxx.0 - 88.xxx.xxx.255[/COLOR]
Siz de uygun şekilde ayarladıktan sonra başlatabiliriz >>>Başlat(Start) Edelim;

adim5.jpg

Gördüğünüz gibi taratma işlemimiz başladı. Başlıklarda şekildeki gibi gözükmeye başladı;

adim6.jpg

Sağ tarafda Web Detect(belirle) kısmında başlıkları görüyoruz bunların bazılarını hemen açıklayalım;

Kod:
[COLOR=Lime]RomPager/4.07 UPnP/1.0 >>Router
uc-httpd 1.0.0            >>>> CCTV Kamera
DVRDVS-Webs          >>>> CCTV Kamera
microhttpd                >>>> Router
Webs                       >>>> CCTV Kamera
Hikvision-Webs          >>>> CCTV Kamera
iBall-Baton                 >>>> CCTV Kamera[/COLOR]
Karşımızda genelde routerlar çıkıyor. Aradaki Kamera başlıklarını seçicez. Bulunan Kameralardan birinin üzerine sağ tık yaparak copy adress diyelim.

adim7.jpg

Kopyaladığımız adrese girelim. Ve bağlandığımız kamera sisteminin id şifresini girelim bunu nasıl mı yapacağız?

Biz burada ölü kameraları buluyoruz. Yani kurulmuş sistemler ama id ve şifre değiştirilmediği için ilk kurulmuş default id ve şifreleri girerek kamera paneline ulaşacağız.

Siz bu default id passwordları yakaladığınız kamera sürümüne göre bulacaksınız. Mesela cenova sistemli bir kamera ise googleda cenova default username password şeklinde aratarak ulaşacaksınız bunlara.

Genel id şifreleri de verelim;
Kod:
[COLOR=Lime]Username : admin | password : admin
Username : admin | password : (boş)
Username : admin | password : 12345
Username : admin | password : 123456
Username : admin | password : 9999[/COLOR]
bunları deneyin ilk olmazsa internette aramanız gerekecektir.

Biz kameramıza dönelim benimkinin sürümüne göre baktım
Username : admin | password : admin
olarak çıktı.

adim1.jpg

Girdik sistemimize bu bilgilerle. Ama bir görüntü elde edemiyoruz çünkü gereken eklenti eksik.Hemen indirin. Genelde üst kısımda download and install diye bir yazı çıkar oradan edinebilirsiniz. Bulamazsanız internette aratıcaksınız tekrar.

Evet ben kurdum eklentimi ve sisteme girdim. Buyrun şu şekilde;

kedi.jpg

Ulaştık. Başımız yanmasın diye görüntüyü efsane sansürledim.Bu kamerada şansıma çılgın bir kediye rastladım. Kaçırdım uykucuyu.

Hydra Crack::

Admin şifresi bulunamazsa crack denemek için kullanılabilir yöntem konu rağbet görürse bunu video ile beraber ekleyeceğim.

Dorklar::

Bazı dorklarla kullanıma açık kameraları bulabilirsiniz. Bunu daha önce paylaştılar çok defa. Ben gine de bir köşeye ekleyeyim dorkları;
Kod:
[COLOR=Lime]intitle:”Axis 2400 video server”
inurl:/view.shtml
inurl:/view:shtml
inurl:view/view.shtml
inurl:view/indexFrame.shtml
inurl:view/index.shtml
inurl:/view/view.shtml?videos=
inurl:ViewerFrame?Mode=
inurl:ViewerFrame?Mode=*******
inurl:”ViewerFrame?Mode=Motion”
inurl:”MultiCameraFrame?Mode=Motion”
inurl:axis-cgi/jpg
inurl:axis-cgi/mjpg (motion-JPEG)
inurl:indexframe.shtml
liveapplet
intitle:”live view” axis
intitle:liveapplet
allintitle:liveapplet
allintitle:”Network Camera NetworkCamera”
EvoCam inurl:”webcam.html”
inurl:indexFrame.shtml Axis
intext:”MOBOTIX M10″ and “Open Menu”
intext:”MOBOTIX D10″ and “Open Menu”
intitle:snc-z20 inurl:home/
intitle:snc-cs3 inurl:home/
intitle:snc-rz30 inurl:home/
intitle:”sony network camera snc-p1″
intitle:”sony network camera snc-m1″
intitle:”Toshiba Network Camera” user login
intitle:”netcam live image”
intitle:”i-Catcher Console – Web Monitor”
intitle:”WJ-NT104 Main”
inurl:LvAppl intitle:liveapplet
intitle:”Live View / – AXIS”
intitle:”LiveView / – AXIS” | inurl:view/view.shtml
inurl:indexFrame.shtml Axis
inurl:indexFrame.shtml “Axis Video Server”
“MOBOTIX M1” and “open menu”
intitle:flexwatch intext:”Copyright by Seyeon TECH Co”
intitle:axis intitle:”video server”
intitle:”Live NetSnap Cam-Server feed”
inurl:lvappl
inurl:”MultiCameraFrame?Mode=Motion”
control/userimage.html
inurl:lvappl live webcams
viewerframe?mode=
intitle:start inurl:cgistart[/COLOR]
Bunları google'da aratılarak da kameralara erişebilirsiniz. Ama izin verilmeyen sistemlerde panele erişemezsiniz. İzin verilenlere erişmenin de pek bir tadı yoktur.

Genel Sorunlar ve Problemler
Kod:
[COLOR=Red][B][SIZE=4]Eklentiyi indir çıkmıyor desteklemiyor vs.[/SIZE][/B][/COLOR]
[COLOR=Lime][B]Firefox tarayıcısını kullanırsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.[/B][/COLOR]
[COLOR=Red][B][SIZE=4]Web detect(belirle) kısmında hep n/a n/a var hiç kamera bulmadı.[/SIZE][/B][/COLOR]
[COLOR=Lime][B]Düzgün bir ip range belirlemelisiniz. Ne kadar büyükse o kadar başarı şansı.Bazen sabırsızlıktan da kaybedebilirsiniz bir yarım saat taratın mesela başarı oranını artırın.[/B][/COLOR]
Dikkat::

Kullanımından çıkacak sorunlar için sorumluluk kabul etmiyorum. Eğitim amaçlı hazırlanmıştır.

Videolu Anlatım::

Uzun uğraşlar sonucu anlamanıza yardımcı olacak videomuz;

[ame="https://vimeo.com/139845323"]Vimeo - DVR Kamera Sistemlerini Ele geçirin.[/ame]

dipnot: çok fazla program değiştirdiğim için kalitesi düştü. HD'de izlerseniz gayet anlaşılır olacaktır.

Alıntı yapacak arkadaşlar düzgünce kaynak belirttiği sürece yapabilir.

Dipnot: Aceleye getirdiğim için ufak hatalar olabilir. Mazur görün. Kaçırdığım noktaları özel mesajdan bildirirseniz ekleyebilirim.
Ayrıca konu rağbet görürse video da ekleyebilirim. Haberiniz olsun.

İşinize yararsa teşekkür etmeyi unutmayın.
Konu hakkında sorunlarınız için :
Ö.M. KoyuAdam

DİKKAT: Ele geçirdiğiniz kameraları paylaşmayın. Bu da bir suçtur. Büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Bu da sizi hem vicdanen hem yasal olarak suçlu yapar.Bunu yaparak iyi niyetimi suistimal etmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Ellerine sağlık, ama bir sıkıntı yaşadım ip bulduktan sonra hangi programa bu ip yazıp id ve şifre giricez hiçbir detay yazmamışsın veyatta ben görmemişim bağlanamadım açıkcası yani

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Ellerine sağlık, ama bir sıkıntı yaşadım ip bulduktan sonra hangi programa bu ip yazıp id ve şifre giricez hiçbir detay yazmamışsın veyatta ben görmemişim bağlanamadım açıkcası yani

İp adresini kopyala dediniz değil mi? Daha sonra Tarayıcınızın url kısmına kopyaladığınız ip'yi yapıştırın ve gidin. Karşınıza böyle bir şey çıkacak. İd ve Şifre buraya yazılıyor.

adim1.jpg

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
İp adresini kopyala dediniz değil mi? Daha sonra Tarayıcınızın url kısmına kopyaladığınız ip'yi yapıştırın ve gidin. Karşınıza böyle bir şey çıkacak. İd ve Şifre buraya yazılıyor.

adim1.jpg

Anladım hocam bu konuda yokdu ondan anlıyamamışım bu söylediğimide konuya eklersen yapamayanlar için yardımcı olur iyi forumlar

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
Eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş.Boş zamanımda denerim :)

SoloPrest

Katılımcı Üye
9 Tem 2015
304
1
Nowhere

adim1.jpg
O id ve şifreyi bir türlü bulamadım yardımcı olur musun ? hangi kameraya girsem id ve şifre bulamıyorum

bici21

Kıdemli Üye
24 Haz 2013
4,828
1
sadece kameraya degil ben bu yöntemle daha önce herhangi birinin modemine girmiştim

sanırım modemine girdigin kişinin internetinide kullanıbiliyon

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.