Çözüldü karakter değişimi....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
11 Ara 2015
232
1
arkadaşlar ben 15 yaşındayım tavırlarımı filan begenmiyorum yanımdakilarde begenmiyor acıkcası. kendi capında biriyim artık ortama karışmak istiyorum fazla konuşan biri değilim karakterimi degiştirmek istiyorum.artık kızlarla takılmak istiyorum fotolar cekinmek istiyorum tek başıma nereye kadar..
karekterimi degişmek için yani toparlamak için; Adı Mutluluk Dizisini izlemeye başladım BaşRol oyuncusu Kaan Yıldırım'a özeniyorum onun rolüne.Sizce boşunamı yapıyorum yoksa kitap filan okuyumu tavsiyeniz varmı? CEKİNGEN GİBİ BİR YAPIM VAR tanımadıklarımla konusamıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Kimseye özenerek karekterini oturtmaya çalışmamalısın :) yasın daha küçük zaman gerek zaman ile kendiliğinden halolacaktır

garry0n

Uzman üye
30 Eki 2015
1,806
1
Nereye...
Karakter degisikligi cok zor bir is degil kendini sartlandirman ile 1 haftada olacak bir olay yatmadan once "yarin benim degisim gunum " de ve basla yeni olmak istedigin sen olmaya emin ise yarar butun is sende bitiyor ;)

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Gerçekten artık bekleyemiyorum tavırlarım çok kötü mallaştım, bana bi tavsiyeniz varmı bana kitap oku diyorlarda ben kitabın faydası yok diyorum.sizin fikriniz neler?

kitap okumayı birisi sana dedi diye yapmamalısın, canın istiyorsa tabikide oku ama birilerinin dediğine uyarak hareket etmemelisin :) biz sana önerilerimizi sunarız yapıp yapmamak herzaman senin elinde unutma hayatını sıradanlaştıran seyler ortadan kaldır gün içerisinde rutin yaptığın seyleri yapmamaya çalış sıradışı olmaya bak,hobi edin çeşitli kulüpler mevcut insan ile iç içe insanlar ile diyolog kurmaya çalış azda olsa artarak insanlar ile diyoluğunun artığını göreceksin önemli olan kendinin farkına varman

OptimumTr

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
747
1
Teşkilat
Ergenlik döneminde karakterini değiştirmek istemen gayet normal.

Ben de birkaç öneri vereyim.

Karakterini değiştirirken kimseye özenme. Özenti karakterler yapmacık olur.
Kitap oku. Kelime dağarcığın genişler böylelikle insanlarla iletişim kurarken zorluk çekmezsin.
Arkadaş edin.
Bir ergenlik hatası yapıp sigaraya veya bağımlılık yapıcı herhangi bir maddeye sakın bulaşma.

Aklına takılan bir şey olursa özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin seve seve yardımcı olurum.

Slown

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
607
0
Zaton
Dostum bende senin gibiydim ama boşver kimsenin samimiyetsiz arkadaşlığına ihtiyacın yok
Şuan ergenlik döneminde olduğun için böyle şeyler seni rahatsız ve mutsuz edebilir ama ileride ne kadar şanslı olduğunu anlayacaksın

Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün.

11 Ara 2015
232
1
Ergenlik döneminde karakterini değiştirmek istemen gayet normal.

Ben de birkaç öneri vereyim.

Karakterini değiştirirken kimseye özenme. Özenti karakterler yapmacık olur.
Kitap oku. Kelime dağarcığın genişler böylelikle insanlarla iletişim kurarken zorluk çekmezsin.
Arkadaş edin.
Bir ergenlik hatası yapıp sigaraya veya bağımlılık yapıcı herhangi bir maddeye sakın bulaşma.

Aklına takılan bir şey olursa özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin seve seve yardımcı olurum.

Kelimelerde sıkıntı cekiyorum kızlarla konuşurken faydalı olurmu??

Arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkür ederim :) kendimi değiştirmeye çalışacağım annem babam benden tiksiniyor artık

Slown

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
607
0
Zaton
Kitap için sana tavsiyelerim fight club - warcraft II - kilitsiz - olasılıksız. Bu kitapları seve seve okuyacağına eminim.

BARB4R0S

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
662
0
of Darkness.
Kitap okuyabilirsin , kitap okumak sana yeni düşünceler yeni fikirler kazandırır.
Kitap okudukça başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazanırsın.
Tabiki okumak veya okumamak sana kalmış.

KIRMIZI BEYAZ

Katılımcı Üye
8 Haz 2016
378
0
svchost.exe
Kızlarla konuşurken kelimeleri karıştırıyorum heyecanlanıyorum, kitap okursam bu sorun kalkarmı kelime bulmakta zorlanıyorum cünki

Tabiki de kalkar. Eğer kitap okumaktan sıkılıyorsan sana şöyle bir tavsiye verebilirim. Öğrencisindir büyük ihtimalle. Aç Türkçe sözlüğünü bilmediğin kelimelere bak ve bir cümle kurmak isteyeceğin zaman yeni öğrendiğin kelimeleri kullan.

Örnek veriyorum.

Borcunu azar azar ödedi.
Borcunu peyderpey ödedi.

Sen ikinci yazdığım cümleyi kullan. Kelime dağarcığın da bu şekilde ilerleyecektir.

(kitap seçerken sakın ha sakın kapağının güzelliğine bakma, eğer kitap, kapak resmi gibi güzel çıkmaz ise bu senin okuma isteğini soldurur)

Numenorien

Üye
13 Mar 2016
65
0
Middle-Earth
arkadaşlar ben 15 yaşındayım tavırlarımı filan begenmiyorum yanımdakilarde begenmiyor acıkcası. kendi capında biriyim artık ortama karışmak istiyorum fazla konuşan biri değilim karakterimi degiştirmek istiyorum.artık kızlarla takılmak istiyorum fotolar cekinmek istiyorum tek başıma nereye kadar..
karekterimi degişmek için yani toparlamak için; Adı Mutluluk Dizisini izlemeye başladım BaşRol oyuncusu Kaan Yıldırım'a özeniyorum onun rolüne.Sizce boşunamı yapıyorum yoksa kitap filan okuyumu tavsiyeniz varmı? CEKİNGEN GİBİ BİR YAPIM VAR tanımadıklarımla konusamıyorum

Bayağı uzun olmuş lakin okursan sevinirim :D.

Dostum karakter kişiye özeldir kimseye özenerek karakter yapamazsın öncelikle bunu aklında tut.

Bu etrafa açılma meselesi senin genel olarak özgüven ve kültürün ile alakalı birşey. Mesela ortamda "Valinor, Melkor, Varda" vb terimler geçiyor ve sen anlamıyorsan o sohbete giremezsin değil mi? (Bunlar Silmarillion yani Middle-Earth yani Yüzüklerin Efendisi'nin geçtiği evrene ait).

Bunu aşmak için bol bol kitap okuyacaksın. 15 yaşında sanırım lise 1-2 gibi oluyor (2 çok bie olmuş olabilir) yani derslerin pek seni zorlayacak gibi değildir. Günde 2 saatini derslerine ayırırsın kalan zamanında ise kendi sosyal hayatını düzenlersin. Dediğim gibi ilk adım kitap. Mesela "Harry Potter" olur "Yüzüklerin Efendisi" olur "Hunger Games" olur "Labirent Serisi" olur en azından bir adet fantastik evren hakkında bilgi sahibi olmalısın. Ardından "Doğu-Batı Klasikleri" okuyabilirsin. Montaigne'den Denemeler'i okuyabilirsin eğlenceli gelecektir.

Ardından sıra film mevzusuna gelecektir. Efsane olmuş filmleri umarım izlemişsindir (Hadi örnek de vereyim "Matrix" "Kill Bill" "Fight Club" "Leon" "Pulp Fiction" "Ölü Ozanlar Derneği" daha arttırabilirim). Ardından günümüze geçip yeni çıkan filmlerden izleyebilirsin (Hadi yine örnekler "DeadPool" "Dr Strange" "Fantastic Beast's" "Dağ II" "Civil War" bunları da arttırabilirim :D)

Dizi işlerinde ise kesinlikle türk dizisi önermiyorum (Ben zaten dizi izlemem öyle sadece bir ara "Criminal Mind's" bayağı sarmıştı oda bitti :D) izleyeceksen yabancı dizi izle. Mesela "Game of Thrones" izlersen (ki ben dizi ilemediğim için izlemedim) senin için + olabilir.

Evet bunlar senin sohbetlere girmen için yeterli olabilir(tabii ortamını bimiyorum mesela benim birçok arkadaşım "Doctor Who" izliyor ve beğeniyorlar (bu diziyide aklına yazabilirsin)). Ardından seni senden önce anlatan kısma geçeceğiz. İmaj. Burası tamamen sana kalmış. Kendine yakışanı bulsan yeterli olur. Bunun için etrafında düşüncelerine güvendiğin birinden destek alarak başlayabilirsin (Mesela Annen sana yardımcı olabilir 1,2 tüyo ardından ipi kendi eline alırsın). Bu kısmı şunu ekleyeyek bitireyim. Eğer etrafta fark edilmek istiyorsan.Tarzında bizim insanımıza sıradışı gelen bir şey yap. Tabii ki saçmalamamak ve sana yakışması kaydı ile.

Tüm bunları hallettiysen sırada en özel kısma gelelim. Dışarıya nasıl açılacaksın. Biri ile konuşuruken dilin kitleniyor ve ne diyeceğini bilemiyor olabilirsin. Bu durumdan kurtulmak için YAZI YAZ. Ne olursa olsun. Şiir yaz, hikaye yaz, deneme yaz, kompozisyon yaz ne istiyorsan yaz lakin yaz. Çünkü kendini kendine ifade edebildiğin zaman etrafında ki insanlarada ifade edebilirsin. Örnek olarak gece uyuyamadın. Kalk otur masanın başına aç defterini ve aklından geçenleri yaz. Elbette bir sevdiğin vardır. Çünkü kanının hızlı aktığı bir dönemdesin. O okumayacak olsa bile ona bir şiir yaz( Gerçi bu şiirin nasıl yazıldığını anladıktan sonra yapılacak birşey öncelikle bildiğin bir hikayeyi destanlaştırarrak şiir gibi kağıda kafiye ve redife dikkat ederek yaz. Ben bu işe "Beren ve Luthien Destanı"nı 40 kıtaya sığdırarak başladım. Sonra sıra aşk şiirlerine geldi(tabii bende belli bir birikim vardı çünkü çok kitap okurum yani yazamazsan hemen yeis'e kapılma)). Yazdığın şiiri dediğim gibi onun okuması önemli değil belki gün gelir oda okur herşey sıra ile olacak. Bu yazı işine ekleyeceğim son şeyde yazdıklarını paylaşman. Bir arkadaşına şuına baksana nasıl olmuş diyerek okutabilirsin. Edebiyat öğretmeninden görüş alabilirsin ve kendini geliştirirsin. Tabii bu sayede artık daha düzgün cümle kurup daha rahat kendini ifade edebilecek seviyeye geleceksin.

Şimdi nerede yaşadığını bilmiyorum "Sivas" gibi küçük bir şehirde yaşıyorsan çok turist gelmiyordur. Eğer istanbulda yaşıyorsan yaz aylarında çık insanlar ile ingilizce konuş. Hatta tipin kurtarıyorsa milletin önünü kes ve bir tarihi mekanın yerini ingilizce sor. Bu hem eğlenceli olacak hemde nasıl lafa girilir kısmını düşünmene katkı sağlayacaktır. Ayrıca ilk adımı atmayı öğrenmen sayesinde kendine güvenin artacaktır.

Bu son yazığım dışında yazdıklarımı ben kendim uyguladım (onuda işte şehirden dolayı yapamadım) ve şimdi açıkçası oldukça mutlu bir hayatım var. Kendimi ifade edebiliyorum. İnsanlar ile kolay arkadaşlık kurabiliyorum ve toplum beni ayıplar bunu yaparsam rezil olurum diye düşünmüyorum (Tabii ki çok aykırı şeyler yapmıyorum).

İşte bayağı uzun bir yazı oldu lakin istediğin bazı cevapları ancak böyle verebilirdim. Dikkat ettiysen spora git falan yazmadım istersen gidebilirsin lakin ben denememiştim. Evde mekik şınav falan öyle kendime baktım. Son olarak birşey diyecek olursam "Birşey yaparken korkma çünkü suç sende değil seni ayıplayan toplumun önyargılarındadır" ve ek olrak bunları yaparken asla derslerini aksatma. Günde 2 saatini derslerine ayır ki 12. sınıfta zorlanmayasın. Hadi kendine iyi bak Hayırlı Gecelerin olsun.

Edit: İmla.

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara
Dostum sana tavsiye vereyim bu yaşta pek kızlarla alakadar olma bol bol kitap oku okulunla uğraş yani tabi kız işleri falan da önemli ama şimdi okul çok önemli önce güzel bir okul tutturmalısın sonra o işe başlaman gerek diye düşünüyorum ben evde en az 300 kitap okumuşumdur hiç dışarı çıkmam evden eve okuldan okula. Ne whatsapp ne facebook ne instagram kullanıyorum en iyisi varsa bile kapattım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.