Kargo şirketi özel bilgilerimi kaybetti

JustWach35

Üye
29 Tem 2017
160
0
İzmir
Selamlar iyi akşamlar,
bir firmada iş başvurusu yaptım onaylandı ve bir ton evrak alınması istedi
ikametgahdan sgk belgesine kadar. Bu belgeleri eğitim'e gittiğimiz zaman firmaya verdik ve kargo ile İstanbula'a yollancağnı söylediler. Fakat 2 gün sonra beni arayıp kargo'nun benle beraber 15 kişinin belgelerini kaybettiğini söyledi. Yani tekrardan belgeleri alıp başvurmam gerekiyor bu önemli değil fakat benim o belge'de tc kimlikden tut e-devletde'ki tüm bilgilerim yazıyor. Ne yapmalıyım yardıma ihtiyacım var şikayet etmek istiyorum bu kargoyu özel bilgilerimi koruyamadıkları için böyle bir hakkım var mı? Nereye şikayet etmeliyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AhmetKaan46

Uzman üye
15 Şub 2019
1,407
20
30
root@Kaan:~#
Cevap: Kargo şirketi özel bilgilerimi kaybetti yardıma ihtiyacım var

Yollarken bazı firmalar kağıt imzalatiyor kaybolursa sorumlu değiliz filan gibisidnen eğer imzaladiysan biraz zor yinede şikayetçi ol

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Merhaba eğer sözleşmede hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz adında madde var ise hiçbir şey olmaz ancak eğer yok ise gerekli adlı makamlara başvurabilirsiniz

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
2
3,007
Merhaba :)
Sözleşmede sorumluluk kabul etmiyoruz yazıyorsa ve siz bunu imzaladıysanız şikayet etmeniz birşeyi değiştirmez. Avukatınız varsa başvurun..

GaziMKA

Yeni üye
31 Ara 2018
17
0
Merhaba,

KVKK kapsamında firmayı şikayet edebilirsiniz. Sizlerden açık rıza alındıysa belki iş zorlaşabilir ama yine de hakkınız var, kişisel verilerinizi korumak zorundalar. Bi avukata başvurmanızı öneriyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.