Kasadan Kedi Miyavlamaları Geliyor :D

ugr26krt

Uzman üye
13 Tem 2012
1,076
0
Arkadaşlar Sorunum Şu.
Bilgisayarda takılırken birden kasamdan viyik viyik diye sesler geliyor ve o an pc çok yavaşlıyor ve kitleniyor şöyle bi 5 dk takılı kaldıkdan sonra düzeliyor sorunsuz gidiyor .Aynı bu sorun bazen pc başlarkende oluyor pc başlatıyom BOOT FROM CD/DVD: kısmını geçince yine o masum kedi sahneye çıkıyor ve viyik viyik sesler geliyor ve pc donup kalıyor pc resetlememde işlemiyor anca ta gücü kescem veya o kitlenmenin geçmesini bekliyeceğim.Sorunum ne olabilir pcyi 10 kere açdım ama kablo fln hiç bi sıkıntı yok heryerini sökdüm bakdım herşey ilk aldığım günki gibi yerli yerinde duruyo sorun ne acaba?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Arkadaşlar Sorunum Şu.
Bilgisayarda takılırken birden kasamdan viyik viyik diye sesler geliyor ve o an pc çok yavaşlıyor ve kitleniyor şöyle bi 5 dk takılı kaldıkdan sonra düzeliyor sorunsuz gidiyor .Aynı bu sorun bazen pc başlarkende oluyor pc başlatıyom BOOT FROM CD/DVD: kısmını geçince yine o masum kedi sahneye çıkıyor ve viyik viyik sesler geliyor ve pc donup kalıyor pc resetlememde işlemiyor anca ta gücü kescem veya o kitlenmenin geçmesini bekliyeceğim.Sorunum ne olabilir pcyi 10 kere açdım ama kablo fln hiç bi sıkıntı yok heryerini sökdüm bakdım herşey ilk aldığım günki gibi yerli yerinde duruyo sorun ne acaba?

Hocam viyk viyk ses valla hiç öyle birşey duymadım.Ama tahminimce donanımsal bir sorundur.Fandan geliyor olabilir.Fana bi bakın isterseniz.Anakarta bakın veya ekran kartına.
Bir de ses gelmeye başlayınca sistem kasıyor demişsiniz.Eğer fandan kaynaklanıyorsa kartlar ısınır ve zorlanır tahminimce.
Peki ses gelmeye başlayınca Windows'ta bir değişiklik oluyor mu.Hani hata falan veriyor mu?

ugr26krt

Uzman üye
13 Tem 2012
1,076
0
Hocam viyk viyk ses valla hiç öyle birşey duymadım.Ama tahminimce donanımsal bir sorundur.Fandan geliyor olabilir.Fana bi bakın isterseniz.Anakarta bakın veya ekran kartına.
Bir de ses gelmeye başlayınca sistem kasıyor demişsiniz.Eğer fandan kaynaklanıyorsa kartlar ısınır ve zorlanır tahminimce.
Peki ses gelmeye başlayınca Windows'ta bir değişiklik oluyor mu.Hani hata falan veriyor mu?

Şöyle bi durum oluyor o an bi program açamıyorum veya bi siteye fln giremiyorum ama o an açık olan bi programın içinde bi tuşa basabiliyorum ama o tuş işlemiyor zaten herhangi bi yere tıklayınca mause sağında yüklenme işareti geliyor donma bitene kadar öyle dönüp duruyor donma bi ter bitmez pc kitlendiğinde nereye basmıssam hepsini yapıyor donanımsal olarakda ısınmıyor hiç pc

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Şöyle bi durum oluyor o an bi program açamıyorum veya bi siteye fln giremiyorum ama o an açık olan bi programın içinde bi tuşa basabiliyorum ama o tuş işlemiyor zaten herhangi bi yere tıklayınca mause sağında yüklenme işareti geliyor donma bitene kadar öyle dönüp duruyor donma bi ter bitmez pc kitlendiğinde nereye basmıssam hepsini yapıyor donanımsal olarakda ısınmıyor hiç pc

Hocam o zaman masaüstünüz kilitleniyor.Masaüstünüzün kilitlenmesinin bir nedeni de virüs veya keylogger dır.Eğer ekran görüntüsü alıyorsa muhtemelen ondan kasıyodur.
Siz eniyisi bir güvenli modda başlatın.Bir de öyle kullanın ağ desteği ile güvenli modda.O zaman da oluyorsa ComboFix+SafetyScanner+DriverBooster yapın.

xxx3000

Katılımcı Üye
5 Ağu 2012
311
0
Format at, arkadaşın dediği gibi virüs vardır ama sorunu şöyle teşhis et, neti kes eğer aynısı tekrar oluyorsa

kaspersky ve bitdefender ile tara yada format at...

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Yok Virüs Bios ortamında ekran görüntüsü alamazki sorudada zaten belirtim bu sorun pc acılırkende oluyor

Eğer Bios ortamında oluyosa muhtemelen serauth1.dll ve serauth2.dll vardır.Çünkü biosa sızabiliyolar ama ekran görüntüsü falan değil.
Bak C diskinden Windows klasörüne gir ordan System 32 klasörüne gir ve arama yaptır.
serauth1.dll ve serauth2.dll isimlerini arat eğer onlar varsa malwarebytes ile tarat ve sil
eğer yine olmazsa son çare formattır

ugr26krt

Uzman üye
13 Tem 2012
1,076
0
Eğer Bios ortamında oluyosa muhtemelen serauth1.dll ve serauth2.dll vardır.Çünkü biosa sızabiliyolar ama ekran görüntüsü falan değil.
Bak C diskinden Windows klasörüne gir ordan System 32 klasörüne gir ve arama yaptır.
serauth1.dll ve serauth2.dll isimlerini arat eğer onlar varsa malwarebytes ile tarat ve sil
eğer yine olmazsa son çare formattır

Malesef öyle bi dosya yok avirada combofixde comododa pcyi taradım onlarda bulamadı

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Ne yazıkki bu sorun 2-3 aydır oluyor ve 1 ay önce format atmısdım :S

Yani donanımsaldır kesinlikle sistemden bişiy olmaz harddiski değiştirip deneseniz ya da sizdeki harddiski başka pc de deneseniz.

Olmadı pc çalışırken içini açın viyk sesi geldiğinde donanımda herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol edin.
Bir de sistem özelliklerinizi alabilirmiyim.

ugr26krt

Uzman üye
13 Tem 2012
1,076
0
Yani donanımsaldır kesinlikle sistemden bişiy olmaz harddiski değiştirip deneseniz ya da sizdeki harddiski başka pc de deneseniz.

Olmadı pc çalışırken içini açın viyk sesi geldiğinde donanımda herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol edin.
Bir de sistem özelliklerinizi alabilirmiyim.

Ekran : 512 Mb 256Mbit ati readon hd 3850
İşlemci : 2.90 GHZ 4 Çekirdek AMD Phoneom 9650 Quad-Core Processor
Ram : 3GB Kingston
Sistem : Windows 7 32bit

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Ekran : 512 Mb 256Mbit ati readon hd 3850
İşlemci : 2.90 GHZ 4 Çekirdek AMD Phoneom 9650 Quad-Core Processor
Ram : 3GB Kingston
Sistem : Windows 7 32bit

Sisteminde sorun yokta ekran kartı biraz kötü onun dışında genelde iyi.

Bilgisayarına Windows 7 Ultimate 64 bit kur.Ram belleğin 32 bit işletim sistemiyle uyuşmuyor olabilir.Artık her ihtimali göz önüne alcaz.

Bir de eğer formatla uğraşamam diyorsan bilgisayarın içini temizle.Yani kasanın içini düzenli olarak haftada bi kere temizle tozunu al.
HDD ile baya bi uğraş büyük ihtimalle HDD den geliyordur.
Başka bir HDD ile de deneyebilirsin.
Bilgisayarınızı konumlandırdığınız bölgede sorunlar olabilir.Kasayı başka bir yerde çalıştırın.Bir sitede böyle bişiy görmüştüm bikac ay önce adamın da aynı sizin gibi olmuş kasası ama viyk değil acayip bi ses kasanın yerini değiştirmiş sonra ses azalmış ve sonra bida olmamış.
Siz de deneyebilirsiniz.

Driverlarınızı güncel tutmayı unutmayın.Ccleaner ile düzenli olarak her başlatma ve kapatmada temizlik yaptırın.

Donanıma gelince Ram'i takıp çıkarın oynamalar yapın aynısını HDD ye de yapın belki düzelebilir.

ugr26krt

Uzman üye
13 Tem 2012
1,076
0
Sisteminde sorun yokta ekran kartı biraz kötü onun dışında genelde iyi.

Bilgisayarına Windows 7 Ultimate 64 bit kur.Ram belleğin 32 bit işletim sistemiyle uyuşmuyor olabilir.Artık her ihtimali göz önüne alcaz.

Bir de eğer formatla uğraşamam diyorsan bilgisayarın içini temizle.Yani kasanın içini düzenli olarak haftada bi kere temizle tozunu al.
HDD ile baya bi uğraş büyük ihtimalle HDD den geliyordur.
Başka bir HDD ile de deneyebilirsin.
Bilgisayarınızı konumlandırdığınız bölgede sorunlar olabilir.Kasayı başka bir yerde çalıştırın.Bir sitede böyle bişiy görmüştüm bikac ay önce adamın da aynı sizin gibi olmuş kasası ama viyk değil acayip bi ses kasanın yerini değiştirmiş sonra ses azalmış ve sonra bida olmamış.
Siz de deneyebilirsiniz.

Driverlarınızı güncel tutmayı unutmayın.Ccleaner ile düzenli olarak her başlatma ve kapatmada temizlik yaptırın.

Donanıma gelince Ram'i takıp çıkarın oynamalar yapın aynısını HDD ye de yapın belki düzelebilir.

Sağol Kardeşim Artık Formattır fln uğraşırım açar bida kurcuklarım kasayı artık o viyk sesi normal hayatımdada ara sıra duyuyor gibi oluyorum o derece etkilenmişim. senide yordum kusura bakma yardım eden konuya bakan herkeze teşekkürler herkeze iyi akşamlar özellikle SolidStar'a :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Sağol Kardeşim Artık Formattır fln uğraşırım açar bida kurcuklarım kasayı artık o viyk sesi normal hayatımdada ara sıra duyuyor gibi oluyorum o derece etkilenmişim. senide yordum kusura bakma yardım eden konuya bakan herkeze teşekkürler herkeze iyi akşamlar özellikle SolidStar'a :)

Ne demek kardeşim görevimiz.
:D iyi akşamlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.