kasam açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OzeRSnmzY

Üye
18 Şub 2011
109
0
30
Bursa
Selamun Aleykum Arkadaşlar...
Şimdi biligisayarım 2 gün öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu ama 2 gün önce kendini kapattı bir dahada açamadım. Sorunun ne olduğunu çözemedim...Düğmeye bastığımda bilgisayara güç gitmiyor bu sorunun çözümü nedir. Bulunduğum çevredeki bilgisayarcılarda kazıkçı bi şekilde halletmeliyim.. Yardım edebilicek var mı ?

yaso3597

Uzman üye
31 Eki 2011
1,666
0
Ram yerlerini değiştir eğer kasanın power düğmesine bastığnda elektirk bile gitmiyrsa Psu'dan olabilir ana kaynak o pc tamircesine ***ürme ver 50 lira psu al 350 wattlık tak onu takır takır kullan ;)

JUDGEMENTAL

Katılımcı Üye
11 Ağu 2011
502
0
powe yanmıştır büyük ihtimal güç bütmiyorsa ayrıca kasayı açıp içindeki kablo bağlantılarını kontrol et bi belki kablo bağlantılarınddan biri çıkmıştır (imkansız demeyin bende bşr kere olmuştu :D )

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİM
muhtemelen kablosunu takmayı unutmussundur. power supply den gelen kabloları yerine taktıgına emin ol. orda küçük 4 uçlu bir 12v kablosu var o genelde unutulur sende onu unutmus olabilirsin, yada yerine iyi oturduklarından emin ol.
elektrik gelmiyor diye içini açtıysan ve gelmiyosa hala power supply ile ilgili bir problem olabilir. bozulmus olabilir. çok uzun yıllar dayanabildigi gibi çok da çabuk bozulabilen bir parçadır.

Yada power yanmıs olabılır .psu kablolarını dogru taktıgından emın ol..

OzeRSnmzY

Üye
18 Şub 2011
109
0
30
Bursa
Arkadaşlar sorunu şöyle daha net anlarsınız sanırsam :D Anakartda problem yok anladığım kadarıyla. O dediğiniz power supply i açtım içi baya karışıktı kablolar falan gözüme kestiremedim çıkarmayı problem ondamıdır diyorsunuz anakartda sıkıntı yok çünkü :S

ozqur347

Katılımcı Üye
21 Ağu 2011
415
0
ßüyük ihtimal Ya kablosu cıkmstır yada Parca yanmıstr sen yınde bak yanlıs kabloları takma anlamıyorsan bılgısyrcıya gıt yannda yapsn :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.