Kasayı temizledikten sonra...

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Bugün 2 yıldır temizlemeye fırsat bulamadığım bilgisayarımın kasasını açıp tozlarını almaya başladım. Sonrasında kasanın kapağını kapattım ve kabloları düzgün bir şekilde kasaya taktım. Ardından 15 saniyede açılan bilgisayar 1,5 dakikada açılmaya başladı. 15 saniye BİOS ekranında, 1 dakikada '' Windows Başlatılıyor '' ekranında takılı kaldı. Bilgisayar açıldıktan sonra 15 saniye bekleyip, klavye ve fareyi ancak algılıyor. Yetiştirmem gereken bir projem var yardımcı olursanız çokkkkkkk sevinirim.

Çözüm
Güncelleme (2) : Sorunu çözdüm.
Yazılımsal bir sorun yoktu ama her ihtimale kartı geçen haftanın yedeğini bilgisayara yükledim. Açılırken ekran kartı çok ısındı. Bilgisayarın güç kablosunu çektim. 5 dakika boyunca elektirik ile olan temasını kestim. Ardından geri taktım ve bilgisayarı açtım ve sorun şuanlık çözüldü. Her ihtimale karşı yedek hdd sipariş edeceğim. Yardımcı olan herkese çokkkk teşekkür ederim.

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Güncelleme: Bugün yeniden bilgisayarı açmayı denedim. Ekran açılırken cızırtılar geldi ve monitör ısığı yanılı halde iken ekran gelmemeye başladı. Büyük ihtimalle hem monitörün hem de kasadaki ekran kartı yandı. Bilgisayarı kapatmama rağmen monitör ışığı kapanmıyor. Projelerde yarım kaldı. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Uzun bir zaman bilgisayar karşısına geçemiyeceğim ve staja başlıyacağım şirket büyük ihtimalle kovucak

ElChapoİpV4

Katılımcı Üye
10 Tem 2021
692
748
23
Güncelleme: Bugün yeniden bilgisayarı açmayı denedim. Ekran açılırken cızırtılar geldi ve monitör ısığı yanılı halde iken ekran gelmemeye başladı. Büyük ihtimalle hem monitörün hem de kasadaki ekran kartı yandı. Bilgisayarı kapatmama rağmen monitör ışığı kapanmıyor. Projelerde yarım kaldı. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Uzun bir zaman bilgisayar karşısına geçemiyeceğim ve staja başlıyacağım şirket büyük ihtimalle kovucak
İyi Günler
Öncelikle geçmiş olsun. Bence verilerinizi kurtarmaya çalışın onlara zarar gelmesin. Okuduğuma göre gün geçtikçe arızalar artıyor. Onlara zarar gelmesin.

İYİ FORUMLAR

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Güncelleme (2) : Sorunu çözdüm.
Yazılımsal bir sorun yoktu ama her ihtimale kartı geçen haftanın yedeğini bilgisayara yükledim. Açılırken ekran kartı çok ısındı. Bilgisayarın güç kablosunu çektim. 5 dakika boyunca elektirik ile olan temasını kestim. Ardından geri taktım ve bilgisayarı açtım ve sorun şuanlık çözüldü. Her ihtimale karşı yedek hdd sipariş edeceğim. Yardımcı olan herkese çokkkk teşekkür ederim.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.