Kendi adımıza static ip adres alıp hosting olarak kullanabilir miyiz?

barron4335

Yeni üye
11 Kas 2022
30
9
Merhabalar, Kendi adımıza static ip adres alıp hosting olarak kullanabilir miyiz yada 3306 porttan yada belirlediğimiz porttan dışarda herhangi bilgisayarda oyunumuz yada masaüstü uygulamamız veri alması için güvenilir mi bu yöntem? Gerçekten öğrenmek için soruyorum siz değerli abilerim ;)

'CaptainKanka

Ar-Ge Ekibi
14 Eki 2012
1,695
1,313
localhost/admin.php
Evet kullanabilirsin çünkü websitesi sunucularıda birer bilgisayardır. Ancak bunun için 80 portunu kullanmak doğru bir karadır. Diğer portları kullanırsan çakışmalar meydana gelebilir. Bunun için modem ara yüzünden portu aktif edip xamp veya hangi yerel arayüzü kullanıyorsan oradan apache serverdan portun yönlendirmelerini yazmalısın. Sonrasında senin ip adresini url kısmına yazarak erişim sağlamış olursun.

barron4335

Yeni üye
11 Kas 2022
30
9
Evet kullanabilirsin çünkü websitesi sunucularıda birer bilgisayardır. Ancak bunun için 80 portunu kullanmak doğru bir karadır. Diğer portları kullanırsan çakışmalar meydana gelebilir. Bunun için modem ara yüzünden portu aktif edip xamp veya hangi yerel arayüzü kullanıyorsan oradan apache serverdan portun yönlendirmelerini yazmalısın. Sonrasında senin ip adresini url kısmına yazarak erişim sağlamış olursun.
Peki amacım web sitesi kurmak değil sadece python ile yapacağım uygulamayı static ip adres kendi bilgisayarıma bağlantı sağlamak

barron4335

Yeni üye
11 Kas 2022
30
9
Kısacası şöyle anlatayım bir app yazdım ve bunun server ve client ile ayırdım clienti serverda bulunan setup girdilerini baz alarak app baştan yazıyor şifreliyor ve exe halinde hazır hale getirmesini sağlamak ama aklıma şu takıldı bu uygulamayı kişi a ya da b kişisi setup ederken static ip muhakak kullanması gerek ki diğer dış iplerdeki bilgisayarlarında client ile bağlanan kullanıcıların verileri hızlı akıp gitmeli af buyrun yanlış biliyorsam özür dilerim ama kendimi bu kadar geliştirdim ve geliştirmeye çalışıyorum sizden de bilgi alma sebebim bu

Veri tabanından kullanıcıya kullanıcıdanda static ip adres üzerinden sistem yöneticisine(servera) veri gönderip almak masaüstü uygulaması kod dili python

malesef anlatmak istediğinizi anlamadım daha detaylı anlatırmısınız
Sizin beyninizi sabah sabah yaktım kusura bakmayın .d

'CaptainKanka

Ar-Ge Ekibi
14 Eki 2012
1,695
1,313
localhost/admin.php
Anladım daha önceden bir botnet projem olmuştu bir nevi onun gibi bir sistem. Burada statik ile dışarıya açsanda makinen hep açık kalmalı onun yerine sunucu kiralayıp ki en son 360 tlye senelik alan adıyla beraber kiraladım daha mantıklı. Diğer türlü bilgisayarınız hep açık kalmak zorunda. Sizin mantığınızda veri gönderip almayı botnet projemde yapmıştım.
Sizin beyninizi sabah sabah yaktım kusura bakmayın .d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.