kendi domainimi kendi bilgisayarımdan nasıl yaparım ?

25 May 2024
90
8
kimsenin kullanmadığı domain yapıcam onunla site açıcağım nasıl yaparım yapay zekalara sordum fazla yanıt alamadım. bilen ilgilenen varsa birini etiketleyebilir mi ?

25 May 2024
90
8
Sanırım sunucuyla domaini karıştırıyorsunuz. Domain alan adıdır herhangi bir firmadan kiralamanız gerekmektedir.

Kendi bilgisayarınızda anca sunucu kurabilirsiniz.
kendi domainimi bilgisayarımdan nasıl yaparım - Blackbox reis burda böyle yöntem var gir bak istersen blackbox ai a çünkü bir ara trojan gördüm kendi linki ile bulaşıyordu bilgisayara.

Sanırım sunucuyla domaini karıştırıyorsunuz. Domain alan adıdır herhangi bir firmadan kiralamanız gerekmektedir.

Kendi bilgisayarınızda anca sunucu kurabilirsiniz.
kendi domainimi bilgisayarımdan nasıl yaparım - Blackbox reis burda böyle yöntem var gir bak istersen blackbox ai a çünkü bir ara trojan gördüm kendi linki ile bulaşıyordu bilgisayara.
eğer yararlı olursa konu olarak paylaşıp beni etiketlerseniz sevinirim.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,334
921
kimsenin kullanmadığı domain yapıcam onunla site açıcağım nasıl yaparım yapay zekalara sordum fazla yanıt alamadım. bilen ilgilenen varsa birini etiketleyebilir mi ?
1- Domain Kirlama şekilinde google'de bi gez.
2- Uygun bir firma bulursan domain sorgula
3- kullanılmıyor ise kirala
4- Domaine ayrı hosting apayrı para ödersin. Domain (Örn:example.com) için yıllık, hosting (Sunucu) için ise aylık para ödeyerek kullanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.