Kendi Hacktoolunu yazmak

n4on

Yeni üye
25 May 2019
2
0
öncelikle selamlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır kısacası sorumu sorayım kendi hactoolumu yazmak için hangi programlama dillerini öğrenmem gerekir ve hangi kaynaklardan öğrenmem gerekir internette fazla kaynak bulamadım hack tool yazmak için mac değiştirici vs. gibi hacktoolları hangi dilden ve nasıl yazabilirim eğitim serisi falan varsa linkini bırakırsanız sevinirim.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Öncelikle toollar bir program olduğu için programlama dilleri ile yazılırlar. O yüzde önce bir programlama dilini öğrenmeniz gerekir. Sqlmap , Python ile yazılmıştır; ExifTool ise Perl ile yazılmıştır; Nidan ise php ile ...

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
öncelikle selamlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır kısacası sorumu sorayım kendi hactoolumu yazmak için hangi programlama dillerini öğrenmem gerekir ve hangi kaynaklardan öğrenmem gerekir internette fazla kaynak bulamadım hack tool yazmak için mac değiştirici vs. gibi hacktoolları hangi dilden ve nasıl yazabilirim eğitim serisi falan varsa linkini bırakırsanız sevinirim.

Python öğrenilebilir. Yazılmış hack araçlarının kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz. Zaten çoğu hack aracı Python'da yazılıyor. MAC değiştirmek için ise fcntl sistem çağrısı kullanılıyor (Linux) diye biliyorum. Low Level aygıt erişimi C ile yapılabilir.

#!/

Uzman üye
9 Mar 2016
1,323
2
TEM
Shell Script(Bash) dilini öneririm.Linux üzerinde çalışıyor ve çoğu hack tool bu dilde yazılmıştır ayrıca diğer dillere nazaran çok daha basit dildir.

yussufjpg

Üye
29 May 2019
62
1
Python çok geniş bi kütüphaneye, kolay syntax'a ve büyük kitleye sahip yani en kolayı python olur diye düşünüyorum çünkü geniş kütüphanesiyle en kısa yollardan,takıldığınız yerde kullanıcı kitlesinden yararlanırsınız çğrenmesi de oldukça kolay hafif bi aşinalığınız varsa bi yazılılım diline bir günde bile öğrenebilirsiniz ben bu sene bilgisayar dersinde python'a gerçek diyebileceğim bir adım attım, önceden php ile web uygulamaları geliştiriyordum ve bu aşinalık sayesinde ilk dersten program yazdım ve birkaç hafta sonra akıllı asistan yaptım yani demem o ki çok kolay bir dil, tavsiyemdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.