Kendi Markami Yaratmak İstiyorum (PC)

LastShot05

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,075
1
Türkiye
Merhabalar Bilgisayar Mühendisliği Okuyorum. Ve Yazılımlar Donanımlar İle Çok Alakaliyim.
Bir ara aklıma takıldı kendi bir markami yaratıp markam altında PC toplayıp satışa sunsam nasıl olur diye
Dolar ve euro almış başını gidiyor her ne kadar parcalari yüklü maliyete getirsemde piyasadaki bilgisayarlardan ucuz olmasını planliyorum kendi markam altında kendi modellerim ornegin Nasıl olur ?

R34L H4CK3R

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
472
0
En Azından Kasayı Siz Imal ettirin ve modeller belirli standart olmalı herkese 1er 2ser pc toplayarak marka olunmaz belli bir sistem toplarsiniz 100lerce getirttirip toplarsınız. Bunu yaparken kurumsal olmanız gerekir. Yani Vergi vermen gerekir. Eger vergi vermeden halledecegim dersen acarsin bir internet sitesi iradan satarsin ayni zamanda Online alisveris sitelerinde hesap acarak satabilursin. Ama Kurumsal Olmadan (Çok vergisi var. Kazanmak icin cok satman lazım) kazanman ićin belli bir birikimin olması lazım

LastShot05

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,075
1
Türkiye
Vergi levhası / Ys belgesi fln almayı düşünüyorum ilk basta ornegin 5 adet toplarim birkaç adet sattıktan sonra gelen paralarla daha da toplar sürekli yeni modeller ve stoklar hazirlarim.

R34L H4CK3R

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
472
0
Vergi levhası / Ys belgesi fln almayı düşünüyorum ilk basta ornegin 5 adet toplarim birkaç adet sattıktan sonra gelen paralarla daha da toplar sürekli yeni modeller ve stoklar hazirlarim.

Kardesim Vergi Levhası falan alma. Gayriresmi sat ilk başa ama güvenilitligini yay. Herkes Sosyal medya da forumda vs. Her yerde senin guvenilirligini bilsin.. Sattigin pc nin fiyatından fazla vergi cıkar. Bu islerde tecrubeliyim dostum

lCoMeToMel

Uzman üye
11 Ağu 2009
1,682
0
35
Büyük sermaye ister 3-5le çıkılacak bir yol değil, her kitleye hitap edebilecek kadar çeşitin olacak, sağlam, seni piyasadan farklı kılacak olan şey ne? Reklamlara ciddi para ezdirmen gerekli, Tavsiyem bulaşma.

PashaReyiz

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,724
3
------------
Üretim olmadan olmaz diye düşünüyorum ben üretim olmadığı sürecede türkiyede bu işi yapmak oldukça zor pahalıya patlar euro dolar bu fiyatlardayken

size önerim sunucu satışı yapabilirsiniz bilgisayar değilde

https://www.hepsiburada.com/dell-po...dsAp7JPS6kqLVg245XRnpdtAnL_41EAxoCQQgQAvD_BwE

bu tarz sunuculardan bahsediyorum kasasını parçalarını tolayıp sağlam makinalar yaparsanız havalandırması vs düzgün bence satış yapabilirsiniz

benim nacizane fikrim tabiki nasıl isterseniz...

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Merhaba,
1 web sitesi ve Opencart gibi satış scriptleri ile site kurup Google'a reklam verdirebilirsiniz, internetten alışveriş konusunda güvenmeyen büyük bir kesim var, Donanım Arşivi gibi youtube kanallarına sppnsor olabilirsiniz. "En ucuz" maalesef bunu yapmanız çok zor, İtopya gibi yerlerde daha ucuza getirttiriyorlar. Sizde büyük bir şirket olursanız intel gibi firmalardan toptan alım yapmalısınız. Biraz işiniz zor, başarılar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.