kendi pcmden web yayın

bener695

Üye
3 Tem 2008
51
0
K.Maraş
S.a. ben kendi pc'm üzerinden web site yayınlamak istiyorum fibernet limitsiz kullanıyorum ve statik ip aldım. şuanda yayınlamak için hangi işlemleri yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilirmi.

bener695

Üye
3 Tem 2008
51
0
K.Maraş
WAAMP Server var biraz araştır onunla kendine bir site kurabilirsin. PHP ve diğer dilleri destekler.

Ancak bu yolla beleşe .com kurabileceğini sanma. 80 portu açman lazım. Ve tabii internet hızının minimum 100 Mbps olması lazım. Eğer sağlam bir site açmak istiyorsan.
Hem senin internet kaldırırmı onu da bilemeyeceğim.

Ayrıca sitene sadece IP adresinden girebilecekler. Tabii istersen bir domain alıp onu IP adresine yönlendirebilirsin. :) Yani al bir .tk domain yönlendir IP adresine diyorum. :)

hah ya bu cevabı istiyorum adam bana iki gündür sunucu kirala diyor domaine gerek yok kişisel olduğu için ip de yeter şimdilik ve yine dedim gibi kişisel oluca için 50 mps yeter diye ümit ediyorum yetmezse bakıcaz :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
hah ya bu cevabı istiyorum adam bana iki gündür sunucu kirala diyor domaine gerek yok kişisel olduğu için ip de yeter şimdilik ve yine dedim gibi kişisel oluca için 50 mps yeter diye ümit ediyorum yetmezse bakıcaz :)

Yok yani sağlam bir şey istiyorsanız 100 mbps ve üstü gerekir. Siz herhalde 100-200 kişinin aynı anda işlem yaptığı bir site/blog/forum kurmayacaksınız. Tabii böyle bir şey yapmayı amaçlıyorsanız daha iyi bir donanıma ve internet sağlayıcısına ihtiyacınız var.

Hele ki internetiniz TTnet ise bence bu işe hiç bulaşmayın. Upload hızı çok yavaş oluyor ki bu da site çok yavaş çalışır demektir.

Normalde sağlam hostlar 1000-100 mbps oluyor.

bener695

Üye
3 Tem 2008
51
0
K.Maraş

Yok yani sağlam bir şey istiyorsanız 100 mbps ve üstü gerekir. Siz herhalde 100-200 kişinin aynı anda işlem yaptığı bir site/blog/forum kurmayacaksınız. Tabii böyle bir şey yapmayı amaçlıyorsanız daha iyi bir donanıma ve internet sağlayıcısına ihtiyacınız var.

Hele ki internetiniz TTnet ise bence bu işe hiç bulaşmayın. Upload hızı çok yavaş oluyor ki bu da site çok yavaş çalışır demektir.

Normalde sağlam hostlar 1000-100 mbps oluyor.

öneriniz için teşekkür ederim 100-200 değil yani şuan için 50-max100 kişi işlem yapacak dediğim gibi hemde kendimi geliştirmiş olucam site rağbet görürse dediğiniz gibi 100-200 kişi çıkcak olursa zaten sunucuya taşırım tekrar teşekkürler.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Fiberinternet bağlatsanızda internet hiziniz yetmiyecektir. Tabi giren kisi sayisina bağli mesela benim internetimde fiber ve apartmanin güvenlik kamerası ve bir dükkanin güvenlik kamerasi bizim int e bağlı fakat kimse girmez dogru dürüst ay yilda bir apartmandan biri girer :) Ama forum sitesi kuricaksan fazla kisi girebilir ve int in yetmiyebilir :) Eğer ben denerim diyorsan ve site kurcaksan linux tavsiye ederim pleskin crackli sürümünü ücretsiz olarak kurabilirsiniz yada sürekli deneme lisansi alabiliyorsunuz mail adresi ile yani ip ye lisans vermiyorlar :) Windows kullanicaksanizda plesk öneririm fakat linux kadar performans vermez.

Site için sürekli pc nin açik olmasi gerekir bilgisayar sürekli açik olmayi kaldiramaz gerekli sogutmayi vs ayarlaman gerekir. DC larda sadece sogutma sistemine bile aylik milyaralr veriyolar sen hesab et :)

167349

Üye
16 Tem 2013
73
1
Bilgisayarına windows server 2008 kuruyorsun iss internet information service ayarlarını yapıyorsun ve yayınlıyorsun internetini bilgisayar özelliklar kafi upload oranın önemli bu işte ama sorunsuzca yayın yaparsın ama saldırılara karsı savunmasız olursa ha ögrenmelik diyorsan yap mantıklı intertte var ayarları araştırın biraz.

Aynen arkadaşa katılıyorum. Bunun dos u var bundan kurtulursun önlem alırsın ama ddos a nayır :D Aham şaham şey istemiosan kur bişi olmaz. neyse bir kaynak olarak bunu vereyim : Evdeki Bilgisayarı Web Sunucusu Yapmak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.