Yazılım | Programlama Kendim RAT ve FUD kodlamak istiyorum.

EnelW

Yeni üye
24 Tem 2022
7
1
Öncelikle Herkese Merhaba, Konu başlığındada gördüğünüz üzere kendi RAT ımı ve FUD umu kodlamak istiyorum.

Kendimi kısaca tanıtmam gerekirse ben daha çok gömülü sistemler ile ilgilenmekteyim. Kendi takımım ile teknofest roket yarışması veya NASA nın düzenlediği yarışmalar gibi çeşitli yarışmalara katılmaktayım. Ayrıca uzay ve havacılık ile ilgileniyorum. Hangi dillere hakimsin diye soracak olursanız; Orta seviye C, C++, C# dillerine hakimim. Ben tercihen RAT ve FUD u C# ile kodlamak isterim.

Sizlere özelliklede bu alanda bilgili ve tecrübeli arkadaşlara sorum şu ki;
Yeterli yazılım bilgisine sahip olup bu işin daha çok siber güvenlik kısmını nasıl öğrenebilirim. Yani daha doğrusu bu RAT ve FUD u yazabilmek için hangi kaynaklardan yararlanabilirim? Özelliklede işin mantığını öğrenmek istiyorum. (Copy paste yapmak istemiyorum işin daha derinlerine inerek işin mantığını çözmek istiyorum). Siz değerli arkadaşlar eğer yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürker.

NOT: Neden Uzay ve havacılık ile ilgilenip bir anda siber güvenlik alanında böyle bir şey yapmak istiyorsun diye sorarsanız. Aslında baştan beri böyle bi merakım vardı ve ne kadar öğrenmek istesemde bu diğer işlerimden bi türlü zaman ayıramıyordum. Şimdiye kısmetmiş bi bakalım ne neymiş. :D (Tabii aklımda ufak bi projede var) Ayrıca benim gibi yeni başlayan arkadaşlar içinde faydalı olacağını düşünüyorum.

LerJenHARD

Junior Hunter
10 Ara 2017
78
57
☾★
Nacizane önerim, kernel seviyesinde kodlamayı öğrenerek (C ile), piyasadaki hazır kütüphaneleri kullanan yazılımcıların aksine kendi stilinde bir kütüphane oluşturabilir veya algoritmalar geliştirerek anti-virüs programlarına takılmayı önleyebilir ve iş yapabilen bir Rat üretebilirsin. Biliyorum biraz zor gibi gözüküyor ama şartlar artık bunu gerektiriyor diye düşünüyorum. Eğer ilgilenirsen kaynak bulmanda yardımcı olurum dm at.

EnelW

Yeni üye
24 Tem 2022
7
1
Nacizane önerim, kernel seviyesinde kodlamayı öğrenerek (C ile), piyasadaki hazır kütüphaneleri kullanan yazılımcıların aksine kendi stilinde bir kütüphane oluşturabilir veya algoritmalar geliştirerek anti-virüs programlarına takılmayı önleyebilir ve iş yapabilen bir Rat üretebilirsin. Biliyorum biraz zor gibi gözüküyor ama şartlar artık bunu gerektiriyor diye düşünüyorum. Eğer ilgilenirsen kaynak bulmanda yardımcı olurum dm at.
İyi olurda hocam kernel seviyesinde kodlama öğrenmenin bana ne faydası olabilirki yani fud ve anti-virüs ler ile ilgili pek değil gibi.

Son düzenleme:

EnelW

Yeni üye
24 Tem 2022
7
1

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.