Kendime trojan attım nasıl silicem ?

Woasta

Yeni üye
31 Ocak 2016
3
0
SelamunAleyküm Arkadaşlar Ben Kendimi Trojan Attım Ve Görev Yöneticisini Regediti vb. Şeyleri Açamıyorum Nasıl Sileceğim
Teşekkürler

Recepakcareis

Uzman üye
5 Nis 2016
1,884
1
TURKİYE
-Başlat Çalıştır yerine cmd yazıyoruz.
-Karşımıza ms doss penceresi çıkacaktır bura "net user" yazıyoruz.
-Bu kez karşımızda SUPPORT_388945a0 görüyorsak bilinki bilgisayarımızda trojan var.
-Bu trojanı temizlemek için ise "net user SUPPORT_388945a0 /delete" yazıyoruz ve enter'a tıklıyoruz ve göreceksinizki Trojanımız silindi.
-// 1. Yöntemimiz bu kadar sıra geldi 2. yönteme.

2. Yöntem( Bu herkesin bildiği yöntemdir işe yaramaktadır.)
-Başlat çalıştıra girip " msconfig " yazıyoruz.
-Girdikten sonra oradan Başlangıç(START_UP) kısmına geliyoruz.
-Aşağısı bizim bilgisayarımızın başlarken nelerin çalışıp nelerin çalışmayacağına karar vereceğimiz yerdir.Şimdide Eğer bilgisayarımızda trojan varsa " patch " yada " server " gibi herhangi bir trojan dosyasının açıldıktan sonraki ismi " v9gibi" "facebook uptade" gibi.
-Eğer gözünüzde "patch yada server" gibi "v9 facebook update" bunları kesinlikle kapatınız.! gördüğünüz şeylerin yanındaki tik işaretini kaldırıp "Uygula"ya tıklayıp çıkıyoruz ve çıkarken %90 ihtimallen "Bilgisayar yeniden başlasın - Çık ve devamet/gibibirşey tam htırlamıyorum/" soracaktır Bilgisayar yeniden başlasın deyiniz. Fakat burada bitmediii!!
- Bilgisayar açıldıktan sonra WİNDOWS klasöründe "CTRL + F" tuşuna basarak ilk önce "server"i sonra "patch"ı aratıp çıkan sonuçları siliyoruz.( YARISINI BEN EKLEDIM metinnitemoo7)

Yöntem 3;( Yöntem 1den daha kolay ama Yöntem 1 daha iyi olacaktır.ALINTI DEĞİL)
Yöntem 1den daha kolay ama Yöntem1 daha iyi olacaktır çunki bilgisayardan anlamıyan arkadaşlarımız çok malesef.Geçelim yönteme.
-Reg Editi Açıyoruz ( Haa Eğer açılmıyorsa
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f) yazınız çalıştıra sonra Regediti açıyoruz.
-HKEY_LOCAL_MACHİNE + Software + Microsoft +Windows +CurrentVersion +Run İçinde başlangıçta çalışan program isimleri görüyoruz.
-Orada tanımadıklarımızı durduruyoruz.Daha Sonra Siliyoruz.
-Fakat sadece görebildiklerimizde yaramaktadır bu yöntem yeni başlamış hackerlerin attıklarını bu sayede silebiliriz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.