kendimi geliştirmek için hangi programlama dilinden başlamalıyım

synsist

Yeni üye
19 May 2020
40
0
öncelikle herkese merhaba bir kaç yıldır sosyal medya ile ilgileniyorum ve artık kendimi her konuda geliştimek istiyorum ilk olarak başlamamı önerdiğiniz bir programlama dili gibi şeyler var mıdır eğer varsa bunu kaç gün çalışarak ortalama seviyeye getiririm ve bu bana ne katar bunları belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0
Cevap: yani başlayanlara öneriler

İlk olarak python'dan başlarsan daha iyi ilerlersin daha kolaydır diğer programlama dillerinden aynı zamanda çok fazla şey yapabilirsin. Udemy kursları al makaleler oku projelere bak. Görsel programlama için ise c#

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0

Hangi konulara ilgilisin onu bi önce keşfetmek için alt forumlarda gez, "[Mutlaka okuyun]" ön ekli, öne çıkarılmış olan başlıkları oku, haklarında sorular sor. Daha sonra yavaş yavaş oturacak "neye ilgiliyim", "ne yapmalıyım" soruları. Neye ilgin olduğu (ki tek bir şey olmasına gerek yok 3 5 alt başlık bile ilgini çekiyor olabilir) bulduktan sonra o alanda kendini geliştirmeye çalış, daha çok oku, yaz, çiz. Eğer seçtiğin bölümler gerektiriyorsa (ki büyük ihtimalle gerektirir) programlamayı öğren, "hangi dili öğrenicem peki" o sonraki iş, ilk önce ne yapmak istediğini bunun büyülü bir peri masalı olmadığını anla, sonra her şey yavaş yavaş oturdukça gel sor, bir çoğu öğretmeye ve yazdıklarını paylaşmaya istekli insanlar senden bir şey esirgemiyeceklerdir.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K

İlk olarak python'dan başlarsan daha iyi ilerlersin daha kolaydır diğer programlama dillerinden aynı zamanda çok fazla şey yapabilirsin. Udemy kursları al makaleler oku projelere bak. Görsel programlama için ise c#

Java
Html
C
Pyhoton
VİSÜAL
JAVASCRİPT

öğrenmelisin başarılar dilerim hoşgeldin :D

Çorba tarifi verir gibi fikir vermeyin arkadaşlar. Hata yapıyorsunuz. Bende böyle yanlış yönlendirme sonucu alakasız bir dili öğrendim ve isteklerim ile bağdaşmadı. Konuya dönecek olursak şuanlık piyasada en iyi başlangıç rehberi forumda Ihan3t hocamızın yazdığı makaledir.
https://www.turkhackteam.org/genel-...baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

İlk olarak python'dan başlarsan daha iyi ilerlersin daha kolaydır diğer programlama dillerinden aynı zamanda çok fazla şey yapabilirsin

Mesela xyz dilinin hangi yapamadığını yapıyor

Görsel programlama için ise c#

Python'da yapılmıyor mu
Tkinter, PyQT?
...

Adamın kullanacağı ortamları, ne yapacaklarını bilmeden önermek çok yanlış olur. Neler yapmak istiyorsunuz ve hangi şartlar altında olacak?

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0
Konuyu en en en ince ayrıntısına kadar makale yazmadığımız ve fikirlerimizi söylediğimiz için kusura bakmayın arkadaşlar.

Python'da yapılmıyor mu
Tkinter, PyQT?
...

Adamın kullanacağı ortamları, ne yapacaklarını bilmeden önermek çok yanlış olur. Neler yapmak istiyorsunuz ve hangi şartlar altında olacak?

Ha bu arada python görsele dayalı değil c# daha çok görsel somut şeylere dayanıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0

Konuyu en en en ince ayrıntısına kadar makale yazmadığımız ve fikirlerimizi söylediğimiz için kusura bakmayın arkadaşlar.
Yanlış anlaşılma olmasın, yeni başlayan arkadaşlar bu tarz başlıklar açtığında isabetli cevaplar vermek çok önemli oluyor ve çoğu zaman yanlış yönlendirmeler sonucu bir çok arkadaş zaman kaybediyor. Durum bu şekilde cereyan etmesin diye biraz daha sert tenkit edebiliyoruz.

Hocam sanırım aynı süre zarfında daha çok ürün ortaya koyabildiğinden bahsetmiş :D

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0

öncelikle herkese merhaba bir kaç yıldır sosyal medya ile ilgileniyorum ve artık kendimi her konuda geliştimek istiyorum ilk olarak başlamamı önerdiğiniz bir programlama dili gibi şeyler var mıdır eğer varsa bunu kaç gün çalışarak ortalama seviyeye getiririm ve bu bana ne katar bunları belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

"ilk olarak başlamamı önerdiğiniz bir programlama dili gibi şeyler var mıdır" evet dostum "öneri"m buydu sana başarılar dilerim.
Birde
Python üst düzey, nesne tabanlı, kullanışlı bir dildir. Bu nedenle çok yönlüdür ve neredeyse her şey için kullanılabilir.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K

"ilk olarak başlamamı önerdiğiniz bir programlama dili gibi şeyler var mıdır" evet dostum "öneri"m buydu sana başarılar dilerim.
Birde
Python üst düzey, nesne tabanlı, kullanışlı bir dildir. Bu nedenle çok yönlüdür ve neredeyse her şey için kullanılabilir.

Karakteriniz egonuza yenilmiş durumda. Hata yaptığınızı isabetsiz yönlendirmeler yaptığınızı kabul etmiyorsunuz.

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,791
45
Merhaba ;

İlgi Alanınız Hangisine daha yatkın ise hangisinde daha çok mutlu oluyorsanız onu seçmenizi tavsiye ederim.Bizim Önerilerimize Göre Hareket Etmek Yerine Kendin Bir Plan Yaparak İlk Başta Hoşuna Giden Bir Dili Öğrenmen senin için daha faydalı olur.Hayatın Senin Ellerinde :)

Saygılar++

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0

Karakteriniz egonuza yenilmiş durumda. Hata yaptığınızı isabetsiz yönlendirmeler yaptığınızı kabul etmiyorsunuz.

İlk önce ne yapmak istediğine karar vermesi doğru tabii ki. Bir programlama dili önermemizi istediğinde Python'u önerdim ve Python'da neler yapabileceğini söyledim diğer üyelerin de yazılarına cevap verdim c# daha çok görsel gibi. Kusura bakmayın önerdik. Karakteri karıştırmayın bence... Eksiklerimiz olmuş olabilir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.