Kendimi güvende hissetmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LordEMREsynd

Yeni üye
13 Ocak 2018
39
0
.
Şimdi konuya direk kafa atayım dedim. Forumda bildiğiniz gibi bir sürü program indirme linkleri veriliyor. Peki ben hiç bilgisi olmayan bir kişi olsam. Ve bir kişi konu açıp indirme linki veriyor ve trojan var. Bende indiriyorum bilgisayarıma sızıyor. THT forumunda ne kadar güvenlik var ?
:eek::eek::eek:

Delphoi1

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
644
0
KKTC
Zaten bir konu paylaşınca virüs Total olmadan indirmemelisin direk ihbar edersin konuda belirtirsin eklemezse adminler halleder zaten forum güvenli fakat kullanmasını bilene yok illa birşey olmaz ben indirim dersen de sandbox ile programı calistirirsin trojen varsa bile bulaşmaz.

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
Bir Program Yayınlandığı zaman virüstotal eklemek zaten zorunlu virüstotal çok bozuk çıkarsa Ar-Ge Tim tarafından inceleniyor sonuç temiz çıkmazsa konu direkt siliniyor eğer hala kendinizi güvende hissetmiyorsanız sandbox'u araştırınız..

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,173
566
26
Sakarya
Şimdi konuya direk kafa atayım dedim. Forumda bildiğiniz gibi bir sürü program indirme linkleri veriliyor. Peki ben hiç bilgisi olmayan bir kişi olsam. Ve bir kişi konu açıp indirme linki veriyor ve trojan var. Bende indiriyorum bilgisayarıma sızıyor. THT forumunda ne kadar güvenlik var ?

Merhaba, bilgisayarınızda ve telefonunuzda hiç bir şey bilmeseniz bile bir anti virüs ya da anti trojan güvenlik programlarını bulundurmanız gerekmektedir. Forumdan indirdiğiniz dosya, oyun, uygulama vb. her neyse sonuçları virüs total olanları indirin, tabii extra güvenlik isterseniz indirdiğiniz dosyayı çalıştırmadan önce bir de kendiniz kendi programlarınız ile taratın. Uzun sürebilir ancak unutmayın ki güvenlik ihmale gelmez. Bunca şeye rağmen bir tehdit içerisinde bulunuyorsanız, ÜDY ile iletişim kurabilirsiniz.

Son düzenleme:

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul

Ilk once diger arkadaslar gibi virustotal'i inceleyin ( linki olup olmadigini kontrol edin demiyorum, inceleyin.) cunku passli rarlari taratabilirler, baska dosyayi taratip oyle linkini atabilirler.

Guvenmediginiz hic bir dosyayi indirmeyin ( Sadece THT'de degil, her yerde.)

Eger virustotal temiz ise halen aklinizda soru isareti var ise ihbar edip incelenmesini rica edebilirsiniz. Yada bir kac debugger yardimi ile kendiniz inceleyebilirsiniz, cok eglenceli :)

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
İndirme linki ile beraber Virüstotal linkleri paylaşılması zorunludur. Aksi taktirde zaten çöpe taşıyoruz konuları.

Gereksiz post kasılmaması adına kilitliyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.