Kendimizi geliştirebileceğimiz alanlar:

AmIAnon?

Yeni üye
20 Kas 2021
46
34
Atatürk'ün izinde!
Selamlar arkadaşlar kendimi geliştirebileceğim yapamasam da en azından bir şeyler denemek istiyorum bana önerebileceğiniz alanlar var mıdır.
Yazılım, Dropshipping, Siber güvenlik, Bitcoin, NFT, Metaverse gibi alanlar...
Yardımınız için Teşekkürler.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Merhabalar
Aslında kendinizi geliştirmek ucu açık bir eylemdir mesela hem kendinizi geliştirip hem para kazanmak için yazılım ve dropshipping yapabilirsiniz yazılım alanında kendinizi geliştirip 1 saatinizi ayırarak dropshipping ile para kazanabilirsiniz, yada siber güvenlik öğrenip sertifika ile özel şirketlerde başlayabilirsiniz bitcoin ise kendinizi geliştirmek yerine daha çok kazan kaybet meselesine dönüyor umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi Forumlar

The Gölge

Katılımcı Üye
16 May 2019
878
3
1,746
Saldırı Timleri Grup Komutanlığı
Selamlar arkadaşlar kendimi geliştirebileceğim yapamasam da en azından bir şeyler denemek istiyorum bana önerebileceğiniz alanlar var mıdır.
Yazılım, Dropshipping, Siber güvenlik, Bitcoin, NFT, Metaverse gibi alanlar...
Yardımınız için Teşekkürler.

Merhabalar,
Siber güvenlik alanı için size tavsiyem:
Temel seviye network bilgisi
Temel seviye Kali linux vb. Pentester işlemlere müsiat işletim sistemi bilgisi
Temel seviye web hacking bilgisi
Ardından ctf alanında araştırmalar yaparak ve web hacking için tasarlanmış lablar ile pratik yaparsanız siber güvenlik alanında ciddi ilerleme sağlarsınız.
İyi Forumlar

KDR4545

Yeni üye
15 Nis 2020
9
4
Bilgisayar
Merhaba,
Python alanında, liderlik , kriz yönetimi gibi konularda sertifikalı eğitim veren ODTU ile de bağlantılı olan bilge iş var orada kendini geliştirebilirsin.
Yapay zeka gibi konuların da eğitimleri veriliyor. Beğendiğin hoşuna giden bir alanı bulup kursuna başlarsın
Bilgeİş
Tamamen ücretsiz
Benim önerim Kodlama ve proje yönetimine odaklanman çünkü ilerde işin için yararlı olabilir.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
32
808
Casterly Rock
Merhaba, siber güvenlik alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bunun bir çok yolu var. Udemy üzerinden eğitim paketlerini izleyip bunlair pratiğe dökerek başlayabilirsiniz. Udemy dışında google akademiden siber güvenliğin hangi alt dalına ilginiz varsa bununla ilgili yabancı kaynaklı güncel makaleler okuyun. Ve kendinizi bir yazılım dilinde geliştirebilirsiniz. Benim önerim C++ ve Python öğrenmenizdir. Python, geniş bir kütüphaneye sahiptir ve kolay okunmaktadır, bu da hızlı öğrenmeye yarar. Yeterince uzun bir süredir kullanıldığından dolayı kullanıcısı çoktur bu sebepten dolayı destek almanız çok daha kolaylaşır. Çoğu internet protokolünü destekler. C/C++ yazılım dilini de öğrenmenizi tavsiye ederim. Orta seviyeli kodu sayesinde donanım tarafına yeterince yakın ve verimli olması C++'ı işletim sistemi geliştirme için en uygun dillerden biri yapıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.