Kendine Hacker Diyen Dolandırıcılar Tarafından Tehdit Ediliyorum Ne Yapmalıyım?

Efk4roon

Yeni üye
11 Ara 2020
5
3
Öncelikle iyi günler direk konuya gireyim internette reklamda ücretsiz hacker topluluğumuza başvurarak önemli işlerinizi yaptırabilirsiniz başlıklı bir site gördüm ve denemek istedim. Benden çok basit birşeyi için 400 tl istediler. Veremeyeceğimi söyleyince beni deşifre etmekle, tüm kişisel bilgilerimi internete yaymakla tehdit ediyorlar. Siber güvenliğe şikayet etmek istediğimi söyleyince, bilgilerime ulaştıklarını ve hatta yaymak üzere olduklarını söylediler. Ne yapmalıyım:cry:

2 Şub 2022
70
27
Öncelikle iyi günler direk konuya gireyim internette reklamda ücretsiz hacker topluluğumuza başvurarak önemli işlerinizi yaptırabilirsiniz başlıklı bir site gördüm ve denemek istedim. Benden çok basit birşeyi için 400 tl istediler. Veremeyeceğimi söyleyince beni deşifre etmekle, tüm kişisel bilgilerimi internete yaymakla tehdit ediyorlar. Siber güvenliğe şikayet etmek istediğimi söyleyince, bilgilerime ulaştıklarını ve hatta yaymak üzere olduklarını söylediler. Ne yapmalıyım:cry:
Eğer herhangi bi linke tıklamadıysanız birşey yapamazlar yada girdiğiniz sitede kayıt olma yeri varsa ve sahte bilgi girdiyseniz

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Merhaba, size bir ders olmuş oldu bu. Aslında bu tür yerlerde ki amaç sizden daha çok para almak. Misal siz o 400 ü verdikten sonra; “ Abi iş riskli oldu devam edebilmemiz için bir 200 daha göndermen gerek “ şeklinde mesaj alırsın. E sende iş bitsin diye gönderirsin ama sonra kimseyi bulamazsın.

Yukarıda yer alan posta dediği gibi link e tıklamadıysan veya site üzerinde kayıt işleminde bilgilerini vermediysen sorun olmaz.

Efk4roon

Yeni üye
11 Ara 2020
5
3
Merhaba, size bir ders olmuş oldu bu. Aslında bu tür yerlerde ki amaç sizden daha çok para almak. Misal siz o 400 ü verdikten sonra; “ Abi iş riskli oldu devam edebilmemiz için bir 200 daha göndermen gerek “ şeklinde mesaj alırsın. E sende iş bitsin diye gönderirsin ama sonra kimseyi bulamazsın.

Yukarıda yer alan posta dediği gibi link e tıklamadıysan veya site üzerinde kayıt işleminde bilgilerini vermediysen sorun olmaz.
hayır hiçbirşeye tıklamadım sadece para istedi

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
1,775
Sadece Sizi tedirgin edip Para almaya çalışmışlar son dönemde baya popüler oldu bu yöntem, Ellerinde hiç bir bilgi olmamasına rağmen Öyle iddaa ediyorlar. Tedirgin olmanıza gerek yokç

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
713
HACKERİSTAN
Merhaba Efk4roon,
Bu olay gözünü korkutmasın bu şekildeki sitelerin amacı dolandırmak ve başvurdukları yollar:

• Parayı alıp engellemek
  • parayı alıp oyaladıktan sonra engellemek veya hallettik vb. Kelime oyunları yapmak.
  • parayı alamayınca tehditle başvurup dolandırmak vb...
Bu yüzden asla ödün vermeyin ve onların size ulaşabileceği her yerden engelleyin .
İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.