Keylogger-Rat bulaşıcımı ?

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1
Sa tht ailesi
Sormak istediğim bilgisayarıma virüs bulaştı rat yada keylogger bu bilgisayardaki virüsü belli yazılımlarla (malwerbyts-Spyhunter-avast-kaskpersky) Taradım ve buldukları virüsleri sildiler. Şimdi için rahat olmadığı format atmak istiyorum ama içinde foto vs önemli dosyalar var. Bunları almak için Usb yada harddisk taksam virüs bunlarada geçermi yani o virüs aldığım dosyalarada bulaşmışmıdır ? Lütfen yardım:RpS_unsure:

Fear-Code

Uzman üye
29 Nis 2012
1,371
0
California
Tarat Yine De Antivirüslere Fazla Güvenmemek Lazım. Görev Yöneticisine Bi Bak İstersen Bilmediğin Uygulama Varsa Arat İnternetten Ne Olduğunu Öğren. Başlat > Çalıştır > msconfig Yazarak Başlatma Bölümünden Bilmediğin Bir Program Varsa Kaldır Tiki Bilgisayar Açılırken Çalışmasın.

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1
Tarat Yine De Antivirüslere Fazla Güvenmemek Lazım. Görev Yöneticisine Bi Bak İstersen Bilmediğin Uygulama Varsa Arat İnternetten Ne Olduğunu Öğren. Başlat > Çalıştır > msconfig Yazarak Başlatma Bölümünden Bilmediğin Bir Program Varsa Kaldır Tiki Bilgisayar Açılırken Çalışmasın.

Teşekkürler hocam direk sistem geri yükleme yapsam sorun çözülürmü ? Yoksa virüs gitmezmi

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Sağolun hocam yardım için hepsine baktım tek tek bişey yok gibi duruyor. Usb taksam sıkıntı olmaz o zaman ?
[/COLOR]

USB'ye virüs bulaşıcağından korkuyorsan usb disk securtiy programını kullanmalısın

PROGRAM TIKLA

Onun haricinde usbne koruma yapabilirsin birdaha virüs bulaşması zorlaşır onun için şu programı kullanıcaksın
PROGRAM TIKLA

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Sağolun hocam kesin işe yararmı ?

Yaramaz olur mu cok iyi usb koruma programlaridir hem takilan usbden gelicek virusleri engeller hemde 2. Attigim programi yaparsan virus bulasmaz alttaki programi 5 senedir kullaniyorum hala virus bulasmadi o programın mantıgı usbnin ilk ana kısmına hicbir klasor ve dosya atilamaz ve bu sayede virusde bulasmaz o programi ilk once usbnin yedegini alip usbnizi ntfs bicimlendirin daha sonra programi acin korumayi acin usbnin icinde koruma yok diye klasor olusur o klasorun icine dosyalarinizi atabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.