Keyloggerler

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Merhaba Arkdaşlar ;

Bu Makalemde Sizlere Loggerler Ve Özelliklerinden Bahsetmek Ve Biraz Tavsiye Ve Açıklama Yapmak İstiyorum.

Öncelikle Keylogger Nedir ?

Keylogger Kurbana Yedirildiği Andan İtibaren (Tabi Açarsa) Kurbanınızın Bastığı Her Tuşu Kaydedip Size Gönderir Temeli Budur.

Ancak Günümüzdeki Loggler Oldukça Gelişti Artık Ekran Görüntüsü Alma Şifreleri Çalma vs.

Stealer Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Stealer Kurbanın Bilgisayarındaki Kayıtlı Şifleri Bulup Size Gönderir.
Mesela Google Chrome Stealer Bu Google Chrome'da Kayıtlı Olan Şifleri , Kullanıcı Adlarnı vs.Size Gönderir.Yani Şifre Çalıcıdır.

Spread Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Spread Bazı Loggerlede Bulunan Yayılımcı Bir Özelliktir.
Yani Mesela USB Spread Özelliği Var Diyelim.Server Bir USB Tespit Ettiği Anda Kendini USB İçine Kopyalar.Diğer Spreadlarda Aynı Şekilde Alanına Göre Kendini Kopyalar.

Uzun Ömürlü Bir Server İçin Napmak Lazım ?

Burası Bana Göre Herşeyden Önemli Bİr Nokta.
Adam Loggeri Fudluacm Diye Okadar Emek Harcar Eder Sonunda Yapar.Hiç Bir Anti Virüs Yakalamz.Ancak Biri Gelir Bakalım Kaçtane Yakalıyor Deyip Jottiye Atar.İlk Başta Jotti Bulmayabilir Ancak Daha Sonradan Rapor'a Gönderir Orda İyice Araştırılır Bulunur Ve Tüm Anti Virüslere Bilgi Verir Böylece Serverinizi Hepsi Yakalar.

Ne Olursa Olsun Lütfen Serverleri Jotti , VırusTotal Gibi Sitelere Atmayın.Onun Dışında Bir Sürü Rapor Göndermeyen Site Var Onlara TaraTIN.Sonrada Yok Efendim Bunu Hepsi Yakalıyor Gibi Şikayet Etmesini Bilirsiniz.Lütfen Arkdaşlar Bu Hususa Önem Gösterelim.

Ayarlamaları Yaptık Peki Ya Şimdi ?

Ayarlamalarımızı Yaptık Serverimizi Oluşturduk Şimdi Geldi Sıra Kurbana Yedirmeye Bunun Öncesinde ResHacker Veya Buna Benze Toll'larla Serveri Açıp Gerekli Yerleri Değiştirmeliyiz.Mesela Versiyonu , Açıklaması İconu Vs.Bundan Sonra Kendimize Bir Kurban Bulmaya Geldi Sır****urbanı Bulup Yedirmekte Sizin Sosyal Mühendisliğinize Kalmış Bir Durum ;)

Ayrıca Serverinizi Binderler YardımıylA Başka Bir Dosya İle Birleştirip Daha Kolay Yedirebilirsiniz.Ayrıca Fudluğu Bozulmuş Bir Serveri Crypterler Yardımıyla Tekrar Fudlayıp Antilerden Kaçırabilirsiniz.Ancak Bu Binder Ve Crypterleri Özenle Seçiniz Çünkü Bazıları Server Bozabiliyor.

Evet Makalemizin Sonuna Geldik.Artık Arkadaşlar Lütfen Bu Hususlara Önem Göstererek Kullanın Loggerlerinizi.Hem Yapımcı Mutlu Olur Hemde Siz.

İyi Günler // Hakops.

İzinsiz Paylaşılması Kesinlikle Yasaktır !

Son düzenleme:

darkwolter

Katılımcı Üye
8 Şub 2012
619
0
Konu inanılmaz bir şekilde yararlı ama bunlara uyacak bilinçli kullanıcı cok az
Bu yazıyı her Logger yazan ve yayınlayan arkadaşım konularına eklemeli bence okumadan kimse kullanmasın diye ne kadar cok bilinçlendirebilirsek okadar emek boşa gitmemiş olur.

Klavyene sağlık.

Wienella

Üye
9 Nis 2012
209
0

Çok güzel bi makale olmuş ellerine sağlık. Hiç değilse yeni başlayan arkadaşlarımız bir kaç terim öğrenmiş oldular sayende :)

bastama

Üye
1 Eyl 2009
208
4

Adam Loggeri Fudluacm Diye Okadar Emek Harcar Eder Sonunda Yapar.Hiç Bir Anti Virüs Yakalamz.Ancak Biri Gelir Bakalım Kaçtane Yakalıyor Deyip Jottiye Atar.İlk Başta Jotti Bulmayabilir Ancak Daha Sonradan Rapor'a Gönderir Orda İyice Araştırılır Bulunur Ve Tüm Anti Virüslere Bilgi Verir Böylece Serverinizi Hepsi Yakalar.

Ne Olursa Olsun Lütfen Serverleri Jotti , VırusTotal Gibi Sitelere Atmayın.Onun Dışında Bir Sürü Rapor Göndermeyen Site Var Onlara TaraTIN.Sonrada Yok Efendim Bunu Hepsi Yakalıyor Gibi Şikayet Etmesini Bilirsiniz.Lütfen Arkdaşlar Bu Hususa Önem Gösterelim.

Bu konuda size katılıyorum. Aldığım bir duyuma göre bazı kişiler özellikle antivirüs firmalarına yolluyormuş bu dpsyaları yani içimizde lamerler dolaşıyor olabilir.....

ata25

Yeni üye
19 Tem 2012
36
0
[ı]super olmus ellerınıze saglık arkadaslar bu arada yenıyız yardım edın :)[/ı]

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir

Bu konuda size katılıyorum. Aldığım bir duyuma göre bazı kişiler özellikle antivirüs firmalarına yolluyormuş bu dpsyaları yani içimizde lamerler dolaşıyor olabilir.....

Haklısın Kardeşim.Her Zaman Böyle Şe|||izler Aramızda Oldu , Olmayada Devam Edecektir.
Doğanın Kuralı Böyle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.