kik adlı uygulamadan santaj yapılıyor ne yapmalıyım?

vedatsss

Yeni üye
6 Ağu 2023
1
1
Kik adlı uygulamadan yabancı birisi tarafından şantaja uğruyorum instagramdaki takipçilerime fotoğrafı atacağını söylüyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

norv

Üye
15 Haz 2023
61
13
Merhaba sizden yardım istemek için yazıyorum çok kötü bir duruma düştüm dolandırıldım ve beş parasız kaldım yeni evlendim ve bir çoçugum olucak lütfen bana ulaşabilir misiniz bu konuda daha fazla konuşabilirim gerçekten çok çaresiz kaldım bana yardım edebileceğinizi düşündüm lütfen kredi çektim ve o parayla dolandırıldım nolur lütfen doğacak çoçugum için sana ulaşıyorum lütfen birtane web sitesi üzerinden oldu bu
merhaba umarım iyisindir;
bu durumda bizlerin ne kadar yardımcı olacağını bilemiyorum.şuanlık en doğru karar varsa evinize en yakın siber suçlarla mücadele şube müdürlüğüne gitmeniz olacaktır,eğer yok ise polis karakoluna gidebilirsin sana önerim karşı tarafa asla korktuğunu belli etme çünkü korkarsan şantaj daha da artacaktır.iyi günler dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.