Kimler dkhos (CTF) Katılıyor ?

mtlive

Üye
30 Ocak 2016
70
3
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Siber güvenlik alanında sektörün ileri gelen firmalarından Invictus ve Prodaft’ın düzenlediği Dünyayı Kurtaran Hacker adlı Capture the Flag (CTF) yarışma serisi, bu seneki macerasına Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlunun Sevgilisi (DKHOS) isimli 3. bölümüyle devam ediyor.

Bu yarışmaya aranızdan kimler katılıyor, katılacak şahsen ben yine tek olarak katılıyorum ;)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
İyi güzel de IT lisans ya da doktora programına kayıtlı kişi neden buradan eğitim alma ihtiyacı duysun? O kişiye ücretsiz eğitim vereceğiz demişler.

INVICTUS Eğitim Platformu

Çünkü birçok üniversite nitelikli siber güvenlik eğitimi veremiyor. Yüksek lisans düzeyinde dahi. Kaldı ki hocalarımız bile nitelikli değil bu alanda. E haliyle özel şirketlerin, işin içindeki insanların eğitimleri kıymetli. Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve okulumda ileride yapacağım işe dair hiçbir şey göremiyorum. Mecburen şirketlerin etkinliklerini takip ediyorum eğitimler alıyorum bire bir görüşüyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
İyi güzel de IT lisans ya da doktora programına kayıtlı kişi neden buradan eğitim alma ihtiyacı duysun? O kişiye ücretsiz eğitim vereceğiz demişler.

INVICTUS Eğitim Platformu

.... IT lisans ve doktora esnasında bazı temel bilgileri çok güzel verirler. Mesela tasarım modelleri gibi şeyleri bilmezseniz, adam gibi programcı olamazsınız.

Ama bazı şeyleri, toplam 6 senede anlatmazlar bile. Bunlardan biri de siber güvenlik.

mtlive

Üye
30 Ocak 2016
70
3
Artık yarışma bittiğine göre cevapları paylaşabiliriz , bu esaret sorusunu yapan var mı nasıl yaptınız biri bana söylesin hele

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.