Kırık ayak için tavsiyeler .d

OmarTR2000

Katılımcı Üye
26 May 2022
354
121
Baku
Selam herkese, benim ayağım kırıldı bugün saat 11:57-de. Şimdi sınıqcıya gittim 2 çatlak bir çıkık birde sınıq var dedi sonra alçıya koydu. Şimdi benim birşey yapmama gerek varmı veya tavsiye vere bilirmisiniz?

Bu arada hikaye böyle: şimdi ben güzel güzel çantamı falan aldım kaçıcam okuldan pencereden asıldım iple ineceğim. Tam inecekken birde ne olsun, sınıf arkadaşım beni fırlattı pencereden. Sonra olanlar oldu işte :D

OmarTR2000

Katılımcı Üye
26 May 2022
354
121
Baku

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Selam herkese, benim ayağım kırıldı bugün saat 11:57-de. Şimdi sınıqcıya gittim 2 çatlak bir çıkık birde sınıq var dedi sonra alçıya koydu. Şimdi benim birşey yapmama gerek varmı veya tavsiye vere bilirmisiniz?

Bu arada hikaye böyle: şimdi ben güzel güzel çantamı falan aldım kaçıcam okuldan pencereden asıldım iple ineceğim. Tam inecekken birde ne olsun, sınıf arkadaşım beni fırlattı pencereden. Sonra olanlar oldu işte :D

Benim gelecek planlarım olur gibi XD.
Bir de SS alındı XD. Teşekkürler.

Olabildiğince kımıldamaması lazım sanırım ama pek bir bilgim yok. Ben hasarsız duruyorum :D

Cybrboy

Yeni üye
15 Ağu 2019
23
6
Dark place of heaven ):)

kemiksuyu vs kullan daha hızlı iyileşirsin
arkadaşına gelecek olursak onun içinde bi tabanca yeter :)

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA

Kanka medikal bir foruma yazsan daha iyiydi ama madem buraya düştü yolun yapman gerekenleri söyleyeyim..

1. Doktorunuzun önerdiği egzersizleri düzenli olarak yapın. Bu egzersizler ayağınızın kaslarını ve bağ dokularını güçlendirecek ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır.
  2. İyi beslenin ve yeterli su tüketin. Vücudunuzun iyileşme sürecinde ihtiyaç duyduğu besin ve suyu almak iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.
  3. İlaçlarınızı düzenli olarak alın ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. İlaçlarınızı atlamayın veya doz aşımı yapmayın.
  4. Alçınızı kurumaya bırakın ve nemli kalmamasına özen gösterin. Nemli alçı, enfeksiyon riskini artırabilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir.
  5. Düzenli olarak kontrol muayenelerine gidin. Doktorunuzun iyileşme sürecinizi yakından takip etmesi ve gerektiğinde tedaviyi ayarlama olanağı sağlaması önemlidir.
  6. Sigara içiyorsanız bırakın. Sigara, dolaşım sisteminizi ve bağ dokularınızı olumsuz etkileyerek iyileşme sürecinizi yavaşlatabilir.
  7. Stresi azaltın ve uyku düzeninize özen gösterin. Stres ve uyku yetersizliği iyileşme sürecinizi yavaşlatabilir.
  8. Fiziksel aktiviteden kaçının ve yaralanmış ayağınıza baskı yapmaktan kaçının. Bu, iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir.
  9. Ayağınızın iyileşme süreci boyunca düzgün bir şekilde desteklendiğinden emin olun. Doktorunuzun önerdiği ayakkabı veya destekleyici malzemeleri kullanın.
  10. Doktorunuzun önerilerini takip edin ve onunla düzenli olarak iletişim halinde olun. Doktorunuzun tedavi planını takip etmek ve gerektiğinde ayarlamalar yapmak, iyileşme sürecinizi hızlandırmak için önemlidir.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Kanka medikal bir foruma yazsan daha iyiydi ama madem buraya düştü yolun yapman gerekenleri söyleyeyim..

1. Doktorunuzun önerdiği egzersizleri düzenli olarak yapın. Bu egzersizler ayağınızın kaslarını ve bağ dokularını güçlendirecek ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır.
  2. İyi beslenin ve yeterli su tüketin. Vücudunuzun iyileşme sürecinde ihtiyaç duyduğu besin ve suyu almak iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.
  3. İlaçlarınızı düzenli olarak alın ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. İlaçlarınızı atlamayın veya doz aşımı yapmayın.
  4. Alçınızı kurumaya bırakın ve nemli kalmamasına özen gösterin. Nemli alçı, enfeksiyon riskini artırabilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir.
  5. Düzenli olarak kontrol muayenelerine gidin. Doktorunuzun iyileşme sürecinizi yakından takip etmesi ve gerektiğinde tedaviyi ayarlama olanağı sağlaması önemlidir.
  6. Sigara içiyorsanız bırakın. Sigara, dolaşım sisteminizi ve bağ dokularınızı olumsuz etkileyerek iyileşme sürecinizi yavaşlatabilir.
  7. Stresi azaltın ve uyku düzeninize özen gösterin. Stres ve uyku yetersizliği iyileşme sürecinizi yavaşlatabilir.
  8. Fiziksel aktiviteden kaçının ve yaralanmış ayağınıza baskı yapmaktan kaçının. Bu, iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir.
  9. Ayağınızın iyileşme süreci boyunca düzgün bir şekilde desteklendiğinden emin olun. Doktorunuzun önerdiği ayakkabı veya destekleyici malzemeleri kullanın.
  10. Doktorunuzun önerilerini takip edin ve onunla düzenli olarak iletişim halinde olun. Doktorunuzun tedavi planını takip etmek ve gerektiğinde ayarlamalar yapmak, iyileşme sürecinizi hızlandırmak için önemlidir.
Heh zaten adam bu cevabı istiyor:

OmarTR2000

Katılımcı Üye
26 May 2022
354
121
Baku

Fazla su içmek gibi şeyleri bilmiyordum saol
  1. Fiziksel aktiviteden kaçının ve yaralanmış ayağınıza baskı yapmaktan kaçının. Bu, iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir.
  2. Ayağınızın iyileşme süreci boyunca düzgün bir şekilde desteklendiğinden emin olun. Doktorunuzun önerdiği ayakkabı veya destekleyici malzemeleri kullanın.
Zaten tek ayak üzerinde zıplayarak diğer odaya zor geçiyorum knk yani en iyi yaptığım addımlar bunlar :D

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28

ALLAH sifa versin. Arkadas kurbani olmussun. Gecmis olsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.