Kisa Photoshop Derslerİ

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GÜZEL YÜZ

1) Yüzümüzü güzelleştireceğimiz resmimizi açıyoruz.

2) Daha sonra Quick mask mode (Q) ayarına alıyoruz alttaki resmin sol tarafında olan kareye tıklayarak.

3) Brush TooL (B) Aracı ile resimde yüzümüzü alttaki gibi belirliyouz. zaten fırçamızı surtunce kırmızı alan oluşması lazım.

4) Daha sonra Quick mask tooL ayarından Normal ayara dondugumuzde zaten yüzde çizgi çizgi alanlar seçilmiş oluyor. SHIFT+CTRL+I komuduyla Diğer bolgfeyi etkinliştiriyoruz. Alttaki resimdeki gibi.

5) Select > Feather ayarımızı 2 gibi bir değer giriyoruz.

6) Filter > Blur Guassian Blur Ayarımızı radius değeri 3 piksel olacak şekilde ayarlıyoruz. resim alttaki gibi olmalı.

7) Filter > Noise > Add Noise Ayarımızı %2,5 Uniform ve monochrome ayarı tıklı olarak yapıyoruz.

8) Çalışmamız bitti. Hayırlı ugurlu olsun işte sonuç

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
HEADVİSİON

1) Resmimizi Açıyoruz.

2) İmage > Adjustments > Graident map ayarımızı açıyoruz. ve aşagıdaki gibi uyguluyoruz.

3) Filter > Noise > add Noise Effecktimizi Aşagıdaki gibi Ayarlıyoruz.

4) işlemimiz Bitti Sonuç:

teşşekür ederim.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
BEYAZ KADINI ZENCİ YAPMA

1) Resimizi açıyoruz.

2) Daha sonra Quick mask konumuna alacagız aşagıdaki kısımdan anlarsınız.

3) Sonra Brus tooL aracı ile aşagıdaki gibi gerekli bölümleri kırmızı ile boyayacaz.

4) Daha sonra Quick mask konumundan eski haline getirmemiz gerekiyor. Bunun için eski yarı tıklıyoruz.

5) Select > inverse uyfuluyoruz ve CTRL+C , CTRL+V uyguluyoruz.

6) CTRL+U komuduyla aşagıdaki değerleri giriyoruz.

7) tekrar CTRL+U komuduyla aşagıdaki değerleri girecez.

8) Beyaz kalan kısımları Eyedropper tooL (i) iLe renk belirleyerek seçiyoruz ve Brush TooL (H) iLe boyuyoruz.

9) işLemimiz bitti işte ornek:

Teşekkür ederim ne güzeL demi indianları gibi oldu
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
IŞIKLI ARKA PLAN

1) Kendimize 500x500 piksel boyutlarında yeni bir dokuman açıyoruz. arkaplanı sitah olacak şekilde.

2) Daha Sonra CTRL+J ile layerimizin kopyasını olusturoyıruz.

3) Graident TooL (G) Aracı ile Beyaz renk olacak şekilde tukarıdan aşagıya mausemizi sürüklüyoruz. Örnek :

4) Filter > Discort > Wave effecktimizi aşagıdaki ayarlara gore uyuglutoruz.

5) Filter > Discort > Polar Coordinates Effectimizi aşagıkdai degerlerde uyguluyoruz.

6) CTRL+U yaparak Aşagıdaki Resimdeki ayarları yapıyoruz.

7) DAha sonra Filter > REnder > Lighting Effeckt bolumunden gerekli ayarlamaları kendimizide gore yapıyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
KANLI SURAT YAPIMI

Daha Once Yüzede Kanlı ve Yaralı effect dersimizi vermiştim ama bu daha kolay ve kullanışlı bir yontem oldugu için verme gereksinimi duydum.
Tamamen kendimin geliştirdiği bir derstir o yüzden boş geçmeyelim arkadaşLar yorumlarınızı ve replerinizi bekliyorum.

1) kendimize Kurban Resmimizi seçiyoruz ben alttakini seçtim.

2) yanlız burada en onemli şey kullandıgımız brush tır ve bu sizde olmadı için ben size sağladım. alttaki linkten indirebilirsiniz. bu brushları Program files ın içindeki photoshop klasorunun içindeki present > Brush lasorunun içie kopyalayacaksınız.
[url]https://tik.lat/arUW5
bu linkten Brusları indiriyorsunuz ve /Program Files/Adobe/Photoshop/Presets/Brushes klasorunun içine atıyorsunuz.

3) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra Yeni bir layer katmanı oluşturuyoruz ve #960101 yazı rengini kullanarak Brus aletmelerimiz aşagıdaki gii rastgele kullanıyoruz. ve ağagıdaki gibi bir goruntu elde etmeye çalışıyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
KANLI VE YARALI RESİM DERSİ

Ewet arkadaşLarımdan geLen istekLe hepinizin beklediği bir çalışmayı sizinle paylaşmak istediğim bu çalışmaları diğer siteLerde buLmanız çok zor.
Sadece Ciddi.Com FarkıyLa Sadece Burada. Benim Etken olduğumuda unutmazsınız
biggrin.gif

ZorLuk derecesi ArkadaşLar bana Göre 5 üzerinde 3 oLabilir. Dersimize BaşLayaLım

1) Kendimize Değiştireceğimiz Bir kurban seçiyoruz. Ben PoLat abimi Seçtim Çünkü Yakışıyo ona
smile.gif
Aşagıdaki resmi seçtim ben

2) Daha Sonra Kendimize Bir Yaralı insan resmi Bulmamız Lazım Daha çok ölü insan resimLeri tercih ediyorum kaza yapmış olanlardan Yani korkunç olsun. Ben size Aşagıdaki örnegi sunuyorum heryerde kullanabilirsiniz.

3) Bu resmimizi photoshopta açtıklan sonra Belirli bir kısmını (Yara olan kısmı) Polygonal Lasso Tools (Kısa yol Tuşu : L) aracı ile yeteri kadar kesip. CTRL + C ile Polat Abimizin Resmi Uzerine CTRL + V ile yapıştırıyoruz. Görüntü aşagıdaki gibi olmalıdır.

4) Layer Penceresinde kopyaLadıgımız Parçanın oLdugu Layerin üzerine geliyoruz ve layer penceresinin üzerindeki Normal Yazan BLending ayarını Overlay yapıyoruz. Örnek Aşagıdaki gibi olmalı Resme dikat edin.

5) Daha sonra Layerimizde gerekli olmayan kısımLarı silecez daha iyi gozukmesi için nasıLmı silecez Erase Tool ile (Kısa YoL tuşu : E). Ben sadece Boynunda yara izi bıraktım ama yaranın ne kadar olacagı size kalmış. örnek aşagıdaki gibi olmalı:

6) Daha sonra suratta biraz kan ve yara etkisi vermesi için bir başka resim kullanacaz. Bunu nasılmı bulacaz diyorsunuz merak etmeyin ben size Sağladım biLe
smile.gif
aşagıdaki resmi kullanarak yüzde kan ve yara etkisini yapacaz.

7) Bu resmimizi Photoshopta açıyoruz ve CTRL + A yaparak Hepsini seçiyoruz CTRL + C ile kopyalıyoruz. Polat resmimize Gelip CTRL + V ile yapıştırıyoruz. ve oluşturduğumuz Layeri diğer layer gibi overlay ayarına getiriyoruz. Örnek aşagıdaki gibi olmalı.

8) Daha sonra bu layerimizden gereksiz kısımları silmemiz gerekiyor daha gerçekçi gorunmesi için. bunun için gene Eraser Tool'u kullanıyoruz (E). Sildikten sonra aşagıdaki gibi bir goruntu elde etmiş olmamız lazım.

9) asLında daha deminki Stepte çalışmamız bitti ama ben daha guzeL gorunsun ve Daha kanlı olsun diye Burn TooL aracı (Kısa yol Tuşu : O) KanLarın uzerine gelerek daha belirgin koyu olmasını sağladım. Örnek aşagıdaki gibi :

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİMLERİNİZE KAR EKLEYİN

1) Kar oluşturacagıız dosyamızı açıyoruz.

2) Daha sonra Yeni Bir Layer oluşturarak Arka planını siyah yapıyoruz.

3) Filter > Noise > Add Noise Effecktimizi %70 olarak aşagıdaki resimdeki gibi uyguluyoruz.

4) Daha Sonra Filter > Blur > Guassian Blur Radius değeri 1,5 olrarak giriyoruz.

5) İmage > Adjustments > Levels bolumundeki ayarları aşagıdaki resimde oldugu gibi giriyoruz.

6) daha sonra Layerimizin Blending ayarını aşagıdaki resimdede görüldüğü gibi OverLay olarak ayarlıyoruz.

7) Sonuç olarak REsmimiz Alttaki gibi olacaktır.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
KARAKALEM RESİMLER YAPMAK

Fatih Arkadaşımız istegi üzerine bu çalışmayı yayınlıyorum arakdaşLar. Baştan soyLeyeyim Benim Kendi Çalışmamdır hiçbiryerden alınmamıştır.
Ama pek iyi olmadı
smile.gif
idare edin şimdilik daha güzelini Bulursam koyarım.

1) Çalışmamızı Yapacagımız resmimizi açıyoruz.

2) image > Adjustments > Desature uyguluyoruz.

3) Layer penceresine gelerek layerimize sağ tıklıyoruz ve duplicate layer diyoruz.

4) Yeni oluşan layerimize Filter > Artistic > Rough PasteL efectimizi aşagıdaki degerlere gore uyguluyoruz.

5) Filter Artistic > Colored penciL effectimizi aşagıdaki resimde goruldugu gibi uyguluyoruz.

6) Filter > Artistic > Film Grain effectimizi gene aşagıdaki resimdeki değerlere gore uyguluyoruz.

7) Son aşama olarak Layerimizin Blending ayarını Linear Light opacity değerini 74 olarak aşagıdaki gibi ayarlıyoruz.

8) Dersimiz Bitti goruntumuz aşagıdaki gibi olmalıdır.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GÜZEL KARAKALEM DERSİ

1) Resimimizi açıyoruz.

2) DAha sonra image > Adjustments > Desature (SHIFT + CTRL + U) uyguluyoruz.

3) DAha sonra Layerimizi CTRL+J ile Duplicate ediyoruz.

4) CTRL+I iLe invert uyguluyoruz.

5) Layer penceresinde Layerimizin Blending ayarını Color Dodge olarak ayarlıyoruz.

6) Filter > BLur > Guassian blur effecktimizi 2,5 olarak giriyoruz.

7) Karakalem Çalışmamamız açagıdaki gibi olmalı.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GÜNDÜZÜ GECE YAPIN

1) kendimize karanlık yapacagımız resmimizi açıyoruz.

2) Daha sonra Bu resmimizin Layer penceresinde Sağ tıklayarak Duplicate layer diyerek koyyaasını oluşturuyoruz.

3) Kopya layerimize İmage > Adjustments > Desature Effectimizi uyguluyoruz.

4) Daha sonra Filter CTRL+M yaparak onumuze gelen pencerede aşagıdaki resimdeki ayarları yapacaz.

5) Bu ayarları yaptıktan sonra CTRL+L yaparak gene alttaki resimdeki gibi bir ayar yapıyoruz.

6) Layer penceresinde Layerimizin Ayarını Multiply olarak değiştiriyoruz.

7) Ve goruntumuz alttaki gibi olması lazım ben ay falan ekledim sizde yaparsınız artık.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİMLERİNİZİN KENARLARINI KIRPIN

1) Dosyamızı açıyoruz.

2) Daha sonra İmage > Adjustments > hue/ saturation effectimizi aşagıdaki gibi ayarlıyoruz.

3) Fİlter > Noise > Add Noise Effecktimizi Radius değeri 2,5 olarak Giriyoruz alttaki rsimdeki gibi.

4) Lasso TooL (L) aracı ile aşagıdaki resimdeki gibi resmimizin kenarlarından biraz seçiyoruz.

5) Daha sonra CTRL+SHIFT+I kombinasıyonu ile diğer kalan kısımları seçiyoruz.

6) Layer penceremizde Layerimizin uzerine iki kere tıklayarak layerimizi etnikleştiriyoruz.

7) Daha sonra Delete Tuşuna basarak kısımları kesiyoruz aşagıodaki görüntüde oldugu gibi.

8) Yeni Bir layer oluşturuyoruz ve bu layerimizi diğer layerimizin üszeirnden onun altına alıyoruz yani yeni layerimiz en altta oalcak.

9) bu layerimizi Beyaz renkle dolduruyoruz.

10) Daha sonra üstteki resim olan layerimize sağ tıklayacak blending ayarımzı açıyoruz ve Aşagıdaki resimdeki gibi Drop Shadow effecktini veriyoruz.

11) Çalışmamız bitti bu işlemlerden sonra görüntü alttaki gibi olmalıdır.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
LASER YAPIMI

1) Arka Planı Siyah olacak şekilde yeni bir dokuman açıyoruz. (File > New)

2) Rectangular Marquee TooL (M) Aracı ile aşagıdaki resimdeki gibi bir Dikdortgen seçiyoruz.

3) Yeni Bir Layer oluşuruyoruz. (Layer > New Layer)

4) bu layerdeyken seçili alanı Paint Bucket tool (G) Aracı ile Kırmızı Renkle Dolduruyoruz.
[URL="http://www.resimupload.com/ds372934938_laser1.html"] [url]https://tik.lat/g5GB1

7) Son layerden bir alttaki layerimize Filter > BLur Guassian blur effecktimizi radius değeri 8 olacak şekilde ayarlıyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
MATRİX DUVARKAGIDI

Başka yerLerde de Görmüşsünüzdür beLki ama Supermp3te goremediğim için ve sizlerlede bu çalışmamı paylaşmak için yeni konuda anlatacağımı uygun gordum eminim hoşunuza gidecektir. başLıyoruz :

1) istediğiniz Sayfa öLçüLerinde ve siyah zemine sahip yeni bir döküman açıyoruz. Hemen ardından bilgisayarınızda kayıtlı herhangi bir resim dosyasının üzerinde sağ tuşa tıklayarak birlikte aç deyin ve Not Pad ile bu resmi açın anlamsız yazılardan oluşan bir kod göreceksiniz bu kodun bir bölümünu seçin. ama daha çok boşluklu olanları seçmeye çalışın yada photoshopa aktardığımızda burada boşluk vermeye çalışın.

2) Bu işLemeLerin Ardından Ctrl+C ile Copy işlemini yapın ve PhotoShop'a gelerek Vertical Type Tool ile bir yazı alanı oluşturun , Ctrl+V ile yapıştırma işlemini yapın. Yalnız bir şeye dikkat etmemizde yarar var fazla yazı karakteri seçerseniz bilgisayarınız kilitlenebilir , Çünki bu karakterlerin bir çoğu özel karakterler olduğu için PhotoShop yorumlamada zorlanabilir. Yazılarınaza uygun bir font atayın ve #57AF1C koduna sahip bir renkle renklendirin.
Nasılmı renkLendirecez derseniz Vertical Type Tool kısmına tıkladığınızda photoshop ekranımızın üst kısmında Word den de hatılayacagınız yazı tipi kısmı oldugunu goreceksiniz buradaki renklendirme kısmına iki kere tıklayarak kodu alt kısımdaki boşluga yazabiliriz.

3) Yazımızı tamamladıktan sonra Layer menüsüne gelerek yazıya ayit olan Layer'ı seçiyoruz ve üzerinde sağ tuşa tıklıyoruz açılan pencereden Rasterize Layer işlemini yapıyoruz. Daha sonra Rectangular Marquee Tool ile aşağıda görüldüğü gibi yazıların üst bölümünü seçiyoruz ve Filter >Blur >Motion Blur... 5px ayarını uyguluyoruz yazılarınız aşağıya doğru harek ediyormuş gibi görünecektir eğer herhangi bir yerde hata yapmadıysanız.

4) Daha Demin seçtiğimiz bölümü Ctrl+D ile seçimden çıkartıyoruz ve Biraz önce seçtiğimiz bölgenin tam bittiği noktadan başlayarak yeni bir alan seçiyoruz burayada yukarıdaki gibi Motion Blur uyguluyoruz ama bu sefer değerini 7px şeklince ayarlıyoruz. Ctrl+D ile bu alanıda seçimden çıkartıyoruz az önce yaptığımız işlemleri tekrar yapıyoruz bu işlemleri yaparken Motion Blur değerine +2 ekleyerek devam ediyoruz.

5) Bu işLemeLeri bitirdiğimizde Görüntümüz aşağıdaki gibi oLmalıdır Tabi Bi hataya düşmediysek :

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
MATRİX YÜZ YAPIMI

Ewet Arkadaşlar buda güzeL bir ders ben çok seveyom
biggrin.gif
hadi başlayak.

1) kendimize resimimizi seçiyoruz.

2) Daha Sonra Image > mode > Grayscale uyguluyoruz görüntü alttaki gibi olmalı

3) Daha Sonra Tekrar İmage > mode > RGB Color uyguluyoruz.

4) Sonra Flter > Stylize > Find Edges effecti uyguluyor örnek alttaki gibi :

5) Filter > Stylize > Glowing Edges Uyguluyoruz ayarımızı aşagıdaki resme göre uyguluyoruz.

6) Görüntü alttaki gibi olmalı

7) Şimdi ise İmage > Adjustments > Color Balance Ayarımızı ilk önce Midtones olarak aşagıdaki ayarlara göre uyguluyoruz.

8) Daha sonra gene Aynı yerden Şimdi ise İmage > Adjustments > Color Balance highlights efectimizi tıklayarak aşagıdaki resimdeki ayarları yapıyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
MÜREKKEPLİ DUVAR KAGIDI

1) 450x450 boyutlarında yeni bir dokuman açıyoruz.

2) Brus tool aracılıgı ile Dokumanımızda alttaki gibi cizgiler oluşuturyoruz.

3) Filter > Blur > Radial Blur Effectimizi alttaki değerlere göre uyguluyoruz.

4) Filter > Discort > Wave effecktimizi ise gene alttaki reimde oldugu gibi uygulayacaz.

5) CTRL+F tuşlarıyLa Tekrarlayarak alttaki görüntüyü elde etmeye çalışacaz.

6) Sonra CTRL+U yapıp onumuze gelen Menude istediğimiz değerLeri veriyoruz kurcalasak bile güzeL bişeyLer çıkacaktır.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
GECEGÖRÜŞÜ DERSİ

1) Resmimizi açıyoruz ben alttakini seçtim.

2) Image > Adjustments > Channel Mixer ayarını aşagıdaki gibi uyguluyoruz.

3) CTRL+U yaparak Aşagıdaki değerleri uyguluyoruz.

4) Image > Adjustments > Selective Color yapıp değerleri giriyoruz.

5) Yeni bir layer oluşturuyoruz ve Filter > render > Clouds effecktini uyguluyoruz.

6) Daha Sonra Filter > texture Grain effecktimizi aşagıdaki gibi uyguluyoruz.

7) Layerimizin Blending ayarını Overlay olarak uyguluyoruz.

8) Çalışmamız bitti işte sonuç

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
SANSUR ETKİSİ

1) resimimizi açıyoruz.

2) Elliptical marquee tooL aracı iLe SHIFT yuşuna basılı tutarak aşagıdaki gibi bir daire seçiyoruz.

3) Filter > PixaLete > Mosaic Kısımından Aşagıkdai gibi ayarlıyoruz.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
RESİM ESKİTME DERSİ

DAha once Verildigine bakmadım ama kesin verilmiştir ama anlatacagım yontem farklı okumanızı oneririm.

1) Eskitecegimiz resmimizi seçiyoruz ben alttakini seçtim.

2) Daha sonra Image > Mode > GrayscaLe uyguluyoruz.

3) Yukarıdaki aşamadan sonra Image > Mode > Duotone uyguluyoruz. burada yukarıdaki ayarı duotone getiriyoruz aşagıdaki resimde oldugu gibi. daha sonra ilk linkteki yeri Black olarak ikincki linkteki yeri PANTONE 1245 C olarak uygulayacaz bunlar aşagıdaki resimlerde mevcut inceleyiniz.

4) Daha sonra Filter > Artistic > film Grain Effectimizi aşagıdaki değerlere gore uyguluyoruz.

5) İşlemmizin bitti bunun sonunda goruntu aşagıdaki gibi olması lazım.

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
SAÇAKLI TOP YAPIMI

1) 500x400 px boyutlarında arka alanı siyah bir dokuman açıyoruz.

2) Eliptical Marquee TooL (T) aracı iLe Shıft tuşuna basaılı tutarak bir çember oluşturuyoruz.

3) Filter > Render > Clouds effecktini uyguluyoruz. Örnek:

4) CTRL+D yapıyoruz.

5) Filter > Stylize > Extrude komudunu aşagıdaki ayarlara göre yapıyoruz.

6) CTRL+U yaparak Aşagıdaki Değerleri Giriyoruz.

7) işte Sonuç

péntagRam1869

Katılımcı Üye
21 Nis 2008
470
3
SİLAH ETKİSİ

1) silah resmimizi Seçiyoruz.

2) Daha sonra Yeni Bir layer oLuşturuyoruz.

3) Bu Layerimizdeyken Brus TooLu seçiyoruz ve Ayarımızı AirBrus TooL Konumuna getiriyoruz. Opacity değerini düşürüyoruz Brush ucunu arttırıyoruz. örnek :

4) daha sonra Tekrar Brus TooL ayarında Dissolve ayarını seçerek yaptıgımız dumanın üzerine tıklıyoruz. örnek.

5) bunları yaptıktan sonra Smudge TooLu Seçerek (R) Yukarıdaki Use layers All tikini kaldırıyoruz ve layerimize aşagıdaki etkiyi veriyoruz. ve dersimiz burada bitiyor
smile.gif

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.