KISACA C#

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
-Herkese merhabalar ben unknown1923.Bu gün sizlere C# hakkın da kısa bilgiler paylaşacağım. Biliyoruz ki C# hayatımızın hemen hemen her noktasında kullanılan bir programlama dilidir.Müşteri takip sistemleri,muhasebe sistemleri , stok takip sistemleri vb. birçok programda kullanılmaktadır. Peki neden?

-C# kütüphaneler açısından zengin bir alt yapıda bulunması haricinde neredeyse bütün herşeyle uyumlu şekil de çalışmaktadır. Yazıcılar,barkod sistemleri,mobil uygulamalar vb. araç ve gereçlerle uyumlu olması popülel hale getirmiştir.Günümüzde Mesleki alan da eğitim verilen kurumlar da dilin öğretilmesiyle beraber gelecekte halen popilerliğini kaybetmeyeceğini düşünmekteyim. Aslen C tabanlı olması ve şuan kullandığımız Windows işletim sistemleri de C dili ile yazılmış olması C tabanlı dilleri cazip hale getirmekte. Bilmekteyiz ki C dilleri hızlı bir işlem ortaya koyması sayesin de bir çok alanda kullanılıyor. En basitinden robotik kodlama ( C++) dili kullanılarak programlanmakta.

-Sonuç olarak C dilleri hızlı bir işlem gücüne sahip olması, gelişmiş kütüphaneler sunmasıyla gelecekte de yerinin olacağını düşünmektayim. Sizce C dilleri gelecekte hayatımızda yerleri olacak mı?

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
eline sağlık lakin fikrimi soracak olursanız...

C bilindik ve günümüzde popüler bir programlama dili lakin bu ileridede popüler olacak anlamına gelmez.

cihazlar, sistemler, programlar günden güne değişiyor.

insanlar genellikle var olan bir programı geliştirmek yerine yeni bir program yapmayı tercih ediyorlar.

ama C farklı bence C ileride de devam edebilecek bir program programcılar durmadan C üzerinde duruyorlar.

bence C, Python ...

bunlar hayatımızın bir parçası olacak TAMAMEN .

ve bence konuyu birazdaha uzatabilirdin

İYİ FORUMLAR...

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
eline sağlık lakin fikrimi soracak olursanız...

C bilindik ve günümüzde popüler bir programlama dili lakin bu ileridede popüler olacak anlamına gelmez.

cihazlar, sistemler, programlar günden güne değişiyor.

insanlar genellikle var olan bir programı geliştirmek yerine yeni bir program yapmayı tercih ediyorlar.

ama C farklı bence C ileride de devam edebilecek bir program programcılar durmadan C üzerinde duruyorlar.

bence C, Python ...

bunlar hayatımızın bir parçası olacak TAMAMEN .

ve bence konuyu birazdaha uzatabilirdin

İYİ FORUMLAR...
Tamamen katılıyorum. Özellikle Python geleceğe ışık tutuyor. Yapay zeka geliştirmekte biçilmiş bir kaftan. Şuan Python eğitim kitabı hazırlıyorum bu yılın sonuna doğru bitecek yüksek ihtimal. Forumumuz da da sevgili üyelerimiz için paylaşacağım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.