-kişi bulma- internetten tarama yaparak

ertekin68

Yeni üye
25 Eki 2012
19
0
iyi günler arkadaşlar

bi program soracam size mutlaka görmüşsünüzdür bir filmde. böyle adamlar birinin yüzünün fotoğrafını yükler programa sonra o program internetten tarama yaparak o kişinin internetteki tüm fotoğraflarını adamların önüne serer

işte benimde şuan o programa ihtiyacım var biliyorsanız ismini felan veya varsa sizde yardımlarınızı bekliyorum.

yanlız google görsel aramayı dene demeyin çünkü o sadece fotoğrafın aynısının olduğu siteleri gösteriyo ben yüzünün küçük bir fotoğrafını yükleyip hertürlü fotoğrafı ve hangi sitelerde olduğunu bulmak istiyorum

teşekkürler şimdiden.

AdCo'15

'CaSToR

Uzman üye
1 Kas 2014
1,606
0
Şangay
Bir yerde gördünüz ya da ismini anısayamıyorsunuz. images.google.com adresine gidip bu resmi sürüklediğiniz de size doğru sonucu verecektir. Resimde ki şahıs Amerikalı astrofizikçi Carl Sagan’dır. Benzer görsel sonuçlarının yanında wikipedia sayfası ya da alakalı sayfalara yönlendirmeler alabiliyorsunuz. Aynı şekilde bunu bilgisayarınızda bulunan resimleri sürükleyerek de elde edebiliyorsunuz.Umarım işine yarar.

ertekin68

Yeni üye
25 Eki 2012
19
0
Senin Dediğin Google görsel arama işte . Onda sadece resmin aynısını buluyo .
bende ise kişinin yüzünün küçük bir fotoğrafı var ben bu yüzü tarayıp internette benzer yüzler arayan programın ismini arıyorum .

xToFaN21x

Katılımcı Üye
5 Nis 2012
946
1
DİYARBAKIR
Fotoğraf değil ama ismini yazdığın şahıs ile ilgili internette ne varsa önüne serer. Senin bahsettiğin programlarda sadece filmlerde olur ki gerçekte olsaydıda buna erişmen için ya çok iyi bir hacker veya pc kullanıcısı yada bok gibi paran olması gerek.

SİTE

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.