Kişisel verilerim birinin eline geçti. Ne yapmalıyım?

Ritirato

Katılımcı Üye
9 Mar 2016
589
3
İstanbul
Arkadaşlar,
LoL oyununda biriyle tartıştık ve instagram adresimi verdim adım soyadımdan aile soyacağımı iletti bana.
Ve numaralarını paylaştı.,
Kendilerini darbe türk team olarak adlandırmaktadırlar.
Napmam gereklidir?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
2012 de dengesiz bir nüfus memuru ki kendisi ceza evi yatarak memurluk unvanı alınmıştır. İşte o adamin 250 tl için yaptığı hatanın pislikleri insanlarda şimdik olayı bilmediginden bu tarz bilgi dönüşü oldugunda cidden korkuyor harbiki olay hack bile değil.

Neyse sorunun yok kardesim endişe dahi edilecek şeyler değil

Ritirato

Katılımcı Üye
9 Mar 2016
589
3
İstanbul
Üstad,
Bu arkadaş konumumu anlık olarakta görmektedir.
Bunu e devlet bir ara yayıldığını düşünerek rahatlatmıştım kendimi.
Konuşmamız discord üzerinden gerçekleşmeye devam etmiştir kendisiyle.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
717
324
23
Arkadaşlar,
LoL oyununda biriyle tartıştık ve instagram adresimi verdim adım soyadımdan aile soyacağımı iletti bana.
Napmam gereklidir?
Merhaba . karsinizdaki adam panel kullaniyo . bunu kullanmak suctur . ayrica karsinizdakinin cocuk oldugunu eminlikle soyleye bilirim . endiselenmeye gerek yok

Ritirato

Katılımcı Üye
9 Mar 2016
589
3
İstanbul
Merhaba . karsinizdaki adam panel kullaniyo . bunu kullanmak suctur . ayrica karsinizdakinin cocuk oldugunu eminlikle soyleye bilirim . endiselenmeye gerek yok
Karşımda ki maximum 20 yaşında birisi zaten belli ancak ailemi arayıp rahatsız edip duruyor ufaklık.
Karakola gittim dilekçe verdim ancak onlar sonuçlanana kadar zaten konu kapanır diye düşünüyorum.
Ve bu şekilde durmakta açıkça zoruma gidiyor.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Bununla birlikte, biriyle tartışmak her zaman rahatsız edici bir deneyim olabilir, ancak size ait olan kişisel bilgilerin paylaşılması son derece ciddi bir durumdur. İlk olarak, Instagram hesabınızda güvenliği artırmak için şunları yapabilirsiniz:

1. Şifrenizi değiştirin: Güçlü bir şifre seçin ve şifrenizi düzenli olarak değiştirin.
  2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) etkinleştirin: Instagram hesabınıza giriş yapmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanın. Bu, hesabınızın güvenliğini artırmaya yardımcı olacaktır.
  3. Gizlilik ayarlarınızı kontrol edin: Instagram hesabınızda paylaştığınız bilgileri kontrol edin ve herkes tarafından görülebilir olmasını istemediğiniz şeyleri kaldırın.
  4. Yapabileceğiniz şüpheli aktiviteleri bildirin: Instagram, hesabınızda şüpheli aktiviteler tespit ederseniz bunları bildirebilirsiniz.
Ayrıca, sizinle tartışan kişiyle iletişiminizi kesmeniz önerilir. Kişisel bilgilerinizi paylaşan kişiyle iletişiminiz varsa, kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayın ve mümkünse bu kişiyle iletişim kurmaktan kaçının.
Yüksek ihtimalle ChatGPT'ye yazdırdın bu yazıyı ancak farkındaysan soruyu soran kişi Instagram adresimi nasıl korurum dememiş.

Öncelikle, bu durumda kendinizi güvende hissetmiyorsanız, lütfen yakınınızda bulunan bir güvenlik birimine veya emniyet birimine başvurun.
Bu kısma uyman yeterli olacaktır.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Sen ne diyorsun kanka bunları bana neden söylüyorsun ??
Çünkü arkadaşın sorduğu soru ile verdiğiniz cevabın pek bir alakası yoktu.
Git konu açan arkadaşa özelden söyle ne yapması gerektiğini eğer çok iyi biliyorsan :D
Bu tarz bilgileri çalınan herkese yetecek kadar vaktim olacağını sanmam.
İkincisi burada doğru bilgiyi verip gitmek varken neden özelden yazayım?

doxy!

Üye
27 Nis 2023
52
12
Arkadaşlar,
Napmam gereklidir?
aldığı kişisel veriler ile günümüzde pek fazla bir şey yapamaz endişelenecek bir durum yok 10-11 yaşında çocuktur eğer çok ileri gidiyorsa instagram hesabı ile birlikte emniyete gidip şikayetçi olabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.