Kitaptanmı yoksa pc denmi başlamam gerek

26 Ara 2015
70
0
Canlar meraklı beyinler . Kodlamayı öğrenmek istiyorum şu şekilde pc mi alcam elime bi internet sitesi yapcam şirketlere veya akıllı telefonlar için oyun yapcam oyunda bazı parçalar gerçek parayla satın alınabilecek bu para tabiki benim hesabıma kacak ;) bunu yapabilmem için nerden başlamam gerek sağlam bi bilgisayarmı alayım veya diyinki sen şu kitabı al yala yut sonra otur bilgisayarın başına çekil köşene işini yap

26 Ara 2015
70
0
İkisinide yapmak istiyorum para kazandırcak sağa sola sızıp para aktarmak şstemiyorum emek verip bişeyler meydana getirip satmak istiyorum mesela bir şirket benden kendisine site yapmamı isticek bende yapıp verecem bir diğeride akıllı telefonlar için oyun yapıp oyundaki aksesuarları paralı yapmak istiyorum

Rootcourage

Uzman üye
14 Mar 2017
1,712
1
İlk kitap sonra bilgisayardan yaparsan daha iyi olabilir ama yine de sana kalmış okuyarak mı daha iyi aklında kalır dinleyerek mi ve belki ilk olarak sen dinlerken videolar sıkabilir kitap daha iyi olacaktır

Dark magic

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,136
0
AGIRÎ
O zaman maden çok istiyorsun bunlarla başla;
Html,css, php
C, java
Kolaydan başlamak istersen C#
Sonra ilerledikçe Python, Assembly gibi dilleri öğrenip master olabilirsin.

Ama bence bu kadarını öğrenmek zor...
Bu dediğin şeyleri normalde ekip olarak yaparlar, herkes bi işi yapar. Hepsini 1 kişinin yapması zor

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
merhabalar her nekadar kitaptan öğrenseniz bile pc olmadan olmaz.
ama siz pcden başlayın videolar izleyin daha verimli oluyor.
sıkıntı yaşadığınız yerde kitaptan yardım alırsınız.

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
ikisini ayni anda uygularsan en iyi sonucu alirsin
kitaptan ogren sonra bilgisayardan dene kitap bitince videolar izle uygulayarak devam et bastan sona okursan hicbisey aklinda kalmaz bosa zaman kaybi

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
dostum bir şeyleri yapmak öğrenmek kadar kolay değil yani öyle ha dedimmi program yazılsa programcı maaşı 8 milyar olmazdı sağlam bir pc'ye gerek yok ama sana sağlam bir kaynak sağlam bir öğretici lazım onu hallettiğide tüm sorununu çözebilirsin tavsiyem ilk olarak pogramlama mantığını öğrenmendir mantığı çözdükten sonra gerisi zaten kendiliğinden gelecektir iyi forumlar

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Video İzleyin , Anlamadığınız Yer Olursa Kitaplardan Yardım Alırsınız.Şimdi Gelelim Dil Seçmeye , Dostum "X Dilini Bitir , Y'yide Bitir Sonra Z'ye Geç." Diye Gidersen Olmaz.Web İçin Genellikle PHP , HTML , CSS , JavaScript Veya SQL Kullanılıyor.Tek Bir Dile Odaklanman Lazım , 1-2 Yıl Sonra Diğer Dillere Odaklanırsın.Zaten 1-2 Yılda Da Dil Değişmek Saçma.Mobil Programlama Olarak Unity Programlama Olabilir.

akrandd

Üye
25 Eyl 2013
183
0
Kitaplar cidden yazılım öğrenmek isteyen biri için çöptür. Yazılımcılığı bilirsin, aklına fikir gelmez kitaplar çok çok yardımcı olur. Youtube'tan izlediğin videoları uygula. belli bir süre sonra temelini oturtursun zaten hangi dil olursa olsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.