Klasik Port Sorunu

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
rEQGVV.jpg

Ayarlarım bu şekilde güvenlik duvarıda kapalı ama port açılmıyor.Eskiden hep açardım şimdi açılmıyor :/

katliyam34

Üye
19 Eki 2012
57
0
Merhaba anladığım kadarıyla portu açıyorsun ve kapalı gözüküyor. Bu sorun bende de vardı. Sorun şu yani benim için en azından öyle. Modemim zyxel ve Nat başlığı altında port bölümüyle aynı dalda olan bir alt başlık var DMZ diye burada bir ip adresi var bu adresi ipv4 ile aynı olmalı bu arada değişiyor ve ya ipv4 değişiyor bu durumlarda portlar kapalıya düşüyor çalışmaları için bunları port ve söylediğim yerdeki adresi güncellemen gerekiyor. dmz de bulunan ip nin ismi varsayılan sunucu adresi.

eGi

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
254
0
rat kulanıyorsan exeni cıkar virüs totala deneme amaclı at bakalım balantı gelecekmı siteden konturolle bazen dogru söylemez

doruk15

Katılımcı Üye
12 Nis 2013
682
0
IP yi duckdns ile sabitliyorum 192.168.0.1 sayfasında 192.168.0.10 yazdığım yere duckdns adresinimi yazayım hocam ?

hacı abi attığın yerde ip adresine 0.0.0.0 yazıyoya oraya sabitlediğin ip yi at ayrıca duckdns e whatismyipadress.com daki ip yi gir bağlantı ayarlarına gir özellikler de ipv4 e gir statik ip de o şekilde sabitle ip ni o ip ile 0.0.0.0 yerine yazacağn aynı olmalı musilenonun BU konusuna bak

katliyam34

Üye
19 Eki 2012
57
0
Yalnız şöyle bir şey var otomatik ip al kısmını seçersen belki işini görür ben o şekilde kullanıyorum el ile ip girdiğim zaman benim internet bağlantım kopuyor. Birde o şekilde dene istersen ve ipconfigten güncel ip adresini kontrol etmeyide unutma

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
hacı abi attığın yerde ip adresine 0.0.0.0 yazıyoya oraya sabitlediğin ip yi at ayrıca duckdns e whatismyipadress.com daki ip yi gir bağlantı ayarlarına gir özellikler de ipv4 e gir statik ip de o şekilde sabitle ip ni o ip ile 0.0.0.0 yerine yazacağn aynı olmalı musilenonun BU konusuna bak

Dediğiniz gibi yaptım hocam her türlü denedim olmadı ama

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
Arkadaşlar sorunu çözdüm ..

Sorun CGN diye bir olaymış yeni çıkan birşey sanırım..Modemin ipsini 100lü ağa dahil etmişler modemdeki ip ile pcdeki ip aynı olmayınca port pcye gelmıyormuş aradım 5 saate aktif olucak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.