Klasör Şifreleme Resimli Anlatım (Programlı & Programsız) [FEHOR] !

FEHOR

Uzman üye
19 Eyl 2015
1,748
0
Cyber Secure
Merhaba Arkadaşlar
Yardım Merkezinde Açılan Bu Tarz Konulara Açıklık Amacı Size İki Yoluda Anlatıcam İlk Öncelikle Size Programsız Klosör nasıl Şifrelenir Onu Anlatayım.
İlk Öncelikle Yeni Bir Metin Belgesi Oluşturuyoruz.

DAHA SONRA SİZE EN ALTTA VERECEGİM KODU OLUSTURDUGUNUZ METİNİN İÇİNE YAPIŞTIRIYORUZ VE ''BURAYA ŞİFRE YAZILACAK'' KISMINI KENDİMİZE GÖRE EDİTLİYORUZ.

DAHA SONRA FARKLI KAYDET DİYEREK İSİM.BAT DİYE KAYDEDİYORUZ BEN THT.BAT DİYE KAYDETTİM.

GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ MS_DOS DOSYASI OLUŞTURDUK. TIKLAYIP ACIYORUZ ŞİFREMİZİ GİRDİKTEN SONRA İSTEDİGİMİZ DOSYA METİN BELGESİ RESİM VS VS GİBİ ŞEYLERİMİZİ SAKLAYABİLİRİZ :)
NOT : O KADAR GÜVENLİ DEGİLDİR KIRMANINDA ÇEŞİTLİ YOLLARI VARDIR BİLGİNİZE :)

KOD
Kod:
[COLOR=Red][B][COLOR=Orange]cls 
@ECHO OFF 
title Folder Kilitli 
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK 
if NOT EXIST Kilitli goto MDKilitli 
:CONFIRM 
echo Klasor kilitlensin mi?(e/h) 
set/p "cho=>" 
if %cho%==e goto LOCK 
if %cho%==E goto LOCK 
if %cho%==h goto END 
if %cho%==H goto END 
echo Invalid choice. 
goto CONFIRM 
:LOCK 
ren Kilitli "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" 
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" 
echo Folder locked 
goto End 
:UNLOCK 
echo Sifreyi giriniz: 
set/p "pass=>" 
if NOT %pass%== BURAYA ŞİFRE YAZILACAK goto FAIL 
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" 
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Kilitli 
echo Folder Unlocked successfully 
goto End 
:FAIL 
echo Invalid password 
goto end 
:MDKilitli 
md Kilitli 
echo Locker created successfully 
goto End 
:End[/COLOR][/B][/COLOR]

------------------------------------------------------------------------------------------
PROGRAMLI ŞİFRELEME
''FOLDER LOCK'' ADLI PROGRAMIMIZI İNDİRİYORUZ.
VE BASİT BİR SETUB'U KURDUKTAN SONRA KARŞIMIZA GELEN EKRANA BELİRLEMEK İSTEDIGIMIZ ŞİFREMİZİ IKI DEFA YAZIYORUZ.

DAHA SONRA ŞİFRELEMEK İSTEDİGİMİZ DOSYAMIZI SÜRÜKLEYİP ÜSTÜNE BIRAKIYORUZ VE BU KADAR BASİT :)

İndirme Linki :TIKLA
Virus Total : TIKLA
Rar Pass :thtfehor
DİP NOT : KONU ANLATIMI TAMAMEN BANA AİTDİR. ALINTI YAPACAKLAR LÜTFEN ALINTIDIR DEMEYİ UNUTMASIN YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA İYİ FORUMLAR DİLERİM :)

AirmoN

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
527
0
kodla olanı dosya demişsinde dosya şifrelenmiyorki not defteri şifreleniyor

KVACI

Üye
14 Eki 2015
110
0
1.yöntemde bat dosyasına sağ tıklayıp düzenle dediğimizde şifremiz oracıkta duruyor.Benece dünyanın en basit şifre kırma yolu :p

dorodobis

Yeni üye
27 Haz 2007
15
0
Güzel paylaşım eline sağlık fakat merak ettiğim bir şey var. Klasöre programsız şifre koyduğumuzda kırmanın çeşitli yolları var demişsin. O yollar nelerdir? Bilgilendirirsen sevinirim :)

bebas

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,163
1
Hocam .bat ile olanı yapamadım :)
Programlı olanda ise bir sorun var sanırım :)
Anlatıyorum.
// Şifreyi ekledim, dosyayı sürükledim, dosya masaüstünden taşındı programa sanırım klasör masaüstünde değil programın içinde kalıyor masaüstünde görünmüyor sorun değilse sorun yok :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.