| KlasTR | Kasaba TDM | Çete Savaşları | 37.123.96.202:1013 | Websitemiz Eklendi

brad28

Yeni üye
5 Ağu 2012
1
0
Server İp : 37.123.96.202:1013
Port : 1013
Sunucu: Kasaba TDM | Çete Savaşı Mod |

Sunucumuzun Resmi Sitesi :www.klas-tr.com

KlasTR olarak SA-MP sunucumuzda TDM ağırlıklı olup freeroam tarzıda bir server hedeflemekteyiz.Amacımız oyunculara TDM Sisteminde sadece çatışma değil aynı zamanda kasabada dolaşma insanlarla sohbet etme ve lonca kurup daha güçlü olma imkanı tanımaktadır.TDM diyince birçok kişinin aklına CT-T Zombi-İnsan gibi sürekli çatışma halinde ve skor sistemiyle bunu gösteren modlar akla gelmektedir. Ancak bizim sunucumuzda 6 adet meslek ve olay tamamen kasabada geçmektedir.Her karakterin kendine özel skor sayım sayacı vardır. Bu konuları detaylı olarak anlatımda bulabilirsiniz.

Oyun Kuralları
1- Oyunumuzda kesinlikle küfür,hakaret içeren sözler kullanmak yasaktır.
2- Oyuna giriş yaparken kullanacağınız nicklere dikkat edin asla birisini küçük düşürecek,dini,siyasi nickler kullanmayın.
3-Oyunumuzda hile kullanmak yasaktır. Hile tespit edildiği taktirde uyarılmaksızın hesabınız kapatılır.
4- Oyunumuzda skor para silah kayıt sistemi mevcuttur. Hiçbir şekilde skorunuz sıfırlanmaz kazandığınız para silinmez. Yöneticilerimize benim param kayboldu skorum gitti skor verin para verin tarzında tekliflerde bulunmayın
5- Oyunumuz server tanıtım platformu değildir. Bu oyunu oynayan kişiler sevdikleri için bizi seçmiştir. Gelip kendi serverinizin reklamınızı yaparsanız asla oyuncu kazanamassınız. Aksine serverinizin kalitesi düşer. Onun için server tanıtım platformlarını kullanınız.
6-Uzun süre afk kalmak yasaktır. Oyun içerisinde 3-4 saat gibi bir süre afk kalmak yasaktır. Bunun sebebi yüksek ping oranı ile oyununun kasmasıdır.

Ballas Çetesi : Ballas çetesi diğer çeteler gibi hiçbir takımla dostluk kuramaz ve takım arkadaşlarını öldüremezler.

Grove Çetesi : Grove çetesi diğer takımlarında olduğu gibi hiçbir takımla dost değildir. Grove çetesi üyeleri kendi takım arkadaşlarını vuramazlar.Grove çetesi üyeleri diğer takımlarla dostluk kuramaz.

aztecas Çetesi : Aztecas çetesi mekanları en iyi çete mekanlarından birisidir. Tek bir giriş yeri vardır. Araçları diğer çetelere göre daha zayıftır.

Mafya: Mafya diğer çetelere göre daha lüks ve hızlı araçlara sahiptir. Ancak diğer çeteler araçları alıp kullanabilirler.

Polis : Polis mekanında sadece polislere ait araçlar vardır. Ancak diğer üyelerin araçlarını alabilirler

Sivil :Sivillerin mekanlarında araç bulunmamaktadır. diğer çete üyelerinin mekanlarındaki araçları alıp kullanabilirler.

Özellikler:

/silah Komutunu kullanarak aşağıdaki silahları belli bir ücret ödeyerek alabilirsiniz.

/can komutunu kullanarak her 30 saniyede bir 1000$ ödeyerek canınızı %100 yapabilirsiniz.
/zirh komutunu kullanarak her 30 saniyede bir 1000$ ödeyerek zırhınızı %100 yapabilirsiniz.

Oyunumuzda kayıt sistemi vardır. Kazanmış olduğunuz para skor ve silahlar her çıkış yapıp girdiğinizde hesabınızda bulunur. Hiçbir şekilde silinmemektedir.

Oyunumuzda koruma sistemi mevcuttur. /koruma yazarak kendinize koruma arayabilirsiniz. Elbette koruma tutmak masraflı iş olacaktır. Ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Koruma tuttuktan sonra korumanıza ödeme yapmamız durumunda tüm paranız ve skorunuz elinizden alınır. Devamı halinde hesabınız kapatılır.

Kasabadan uzaklaşmanız durumunda tekrardan onca yolu gelmek zorunda değilsiniz./isinlan yazarak kasaba merkezine ışınlanabilirsiniz.

Oyuncular arası para ve skor gönderme sistemi mevcuttur. /paragonder ve /skorgonder komutlarını kullanarak oyuncular arası para ve skor gönderimi

Bir kişiye vurup vurmadığınızı bilmeniz açısından alt kısımda textdraw şeklinde kaç hasar verdiğiniz veya kaç hasar aldığınız yazmaktadır. Bunu çalıştırmak için herhangi bir komut yazmanıza gerek yoktur. Her hasar verdiğinizde ve her hasar aldığınızda otomatik olarak göreceksiniz.

Düello sistemi ile bir oyuncuya belirlediğiniz mekanda belirlediğiniz silahlarla düello atabileceksiniz. Düello sistemi hakkında detaylı bilgi için oyun içerisinden /duelloyardim yazarak tüm komutlarını görebilirsiniz.

Zor durumda kaldığınız zaman /kill komutuyla kendinizi öldürebilirsiniz.

Oyundayken aniden biryere gitmek zorunda kaldığınız zaman veya oyunu alta atıp başka bir işle uğraşmanız gerektiğinde /afk yazıp ölümsüz olabilirsiniz. Geldiğiniz zaman /afkcik komutunu kullanın

Anlatım Kaynakçası:

* Kurallar ve anlatım tamamen benim tarafımdan yapılmıştır.
* Modun Sistemler,Hatalar çözümleri,Araçlar,Mapler [ Tamamen benim tarafımdan yapılmıştır.]
* Anlatımdaki Resimler wiki-samp.com alınmıştır.
* Bazı resimler Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.