Klavye Nasıl Temizlenir

The_Wolf

Üye
11 Eyl 2007
110
0
Kocaelı
Klavyenin arkasındaki vidaları sökün vidaları kaybetmeyin.

image025yw6.jpg
image023em3.jpg

Bu hale gelmeli silikon yaylar tek parça veya tuş sayısı kadar olabiliyor şansınıza artık…

image027cw1.jpg

Artık tuş takımını yıkayabilirsiniz. İçinde toz olmayan bulaşık deterjanı ve fırça :)

image029cr2.jpg

Yıkadıktan sonra tek yapılması gereken kurumasını beklemek…

image031yf2.jpg

Gerekliyse silikon parçada yıkanabilir…

image033st9.jpg

Tamamı kuruyunca toplayın.
Vidaları sıkın.

Bitti

Diğer Bİr Anlatım
Klavyemiz Microsoft Multimedia Keyboard 1.0A

Öncelikle görüldüğü gibi klavyemiz pis ve mikroplu

b97099pic1ok8.jpg

Klavyemizi ters çevirip arka kısmındaki vidaları tornavida yardımıyla söküyoruz.

b97100pic1sk1.jpg

Klavyemizi söktükten sonra üst kısmı ve tuş takımını olduğu gibi ayırıyoruz.
Not:
Yumuşak lastik kısımlara dokunmayın çünkü, bu latik kısımları suya temas ettirdiğiniz durumda tuşlarınız eskisi gibi yumuşak çalışmaz. Esnekliğini kaybeder, sertleşir..

b97101pic1bz4.jpg

Klavyemizin bu üst kısmında hiç bir elektronik devre olmadığından suya temas etmesinde sakınca yoktur.. Bu kısmı istediğimiz şekilde lavaboda yada bir kova içersinde fırça yada sünger yardımı ile yıkayabilirsiniz..

b97102pic1um4.jpg

Klavyemizin yıkama işlemini tamaladıktan sonra soba karşısında yada havadar bir yerde iyice kuruyana kadar bekletiyoruz.

Not: İyice kuruduğundan emin olun. Özellikle tuşlarının aralarında su kalma ihtimali yüksektir..

b97103pic4fr6.jpg

Kurutma işlemi bittikten sonra yine üst kısmı söktüğümüz şekilde monte ediyoruz..
klavyemiz tertemiz şekilde üzerine yeni düşecek sigara küllerine, çekirdek kabukları ve saç tellerinin kurbanı olmaya hazırdır.

b97104pic4ab0.jpg

MysTicKs

Adanmış Üye
18 Tem 2007
7,063
29
yok ben klavyeyı ters cevırıp ust kısmını masaya sertce vuruyorum sac kılları bıle cıkıyo:)
bu yontem sacma benımkı daha az zaman alıyo:)tak tak..

kicker_3k

Uzman üye
9 Ağu 2007
1,369
17
| WwW.TurkProf.Net |
yok ben klavyeyı ters cevırıp ust kısmını masaya sertce vuruyorum sac kılları bıle cıkıyo:)
bu yontem sacma benımkı daha az zaman alıyo:)tak tak..

:puah:puah kardeş ilahi çok güldüm yaws bende öle yapıomda ondan garip geldi aynen kardeşin dediği gibin kowaya fln sokmaya gerek yok direk ters çevir masaya itinayla 3 kere wur içinden fındık fıstık kabuklu yemiş ne warsa dökülür :puah:puah:puah:D:D:D

zevksiz

Üye
31 May 2007
95
1
eskişehir
:puah:puah kardeş ilahi çok güldüm yaws bende öle yapıomda ondan garip geldi aynen kardeşin dediği gibin kowaya fln sokmaya gerek yok direk ters çevir masaya itinayla 3 kere wur içinden fındık fıstık kabuklu yemiş ne warsa dökülür :puah:puah:puah:D:D:D
:puah:puah:puah:puah pende öle yapıom dediğiniz gibi klawyeyi ters çevir 3 defa itina ile vur ve sonrasında saç kılları fındık fıstık çekirdek ekmek parçaçıkları daha bir süre şey çıkıyo ama yazmıcam :D:D:D:D:yo:yo:drunk:drunk:drunk:drunk

Darked

Yeni üye
17 Ara 2007
5
0
Persia
Yaw arkadaşlar yapmayın klavyenizi 3 kere itinayla vurduğunuz zmn içindeki lehimler de itinayla kopar :D ilerleyen zamanlarda görürsünüz klavyenizin sağlığını düşünüosanız sökerek temizleyin derim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.