Yazılım | Programlama Kod İmzalama Sertifikaları nedir?

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,739
2,557
Wrong Side Of Heaven
Başlıkta da belirttiğim gibi.

örneğin elimde kendi yazdığım bir c# programı var ben bu programı dağıtıyorum çevrem kullansın diye

fakat indirmeye çalıştıklarında bilinmeyen yayıncı, smartscreen pcnizi korudu vs problemler ile karşılaşıyorlar

ufak araştırmalarım sonucunda bunun önüne geçebilmek için belli yerlere tonlarca para bayılıp sertifika almanın vs gerektiğini öğrendim.

doğru mudur?
ne yapmam gerekir?
bedava çözmek için bir yöntem var mıdır?
şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim herkese kolay gelsin.

Çözüm

HALO74

Yeni üye
1 Ocak 2020
11
0
Zamanında bedava veren bir kaç firma vardı fakat sonradan kapandı gene araştırmanı öneririm ama bedava sanmam. Sigthief kullanarak başka sertifikayı kendi exene yazdırıp deneyebilirsin smartscreenden falan uyarı almayabilir o şekilde

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,739
2,557
Wrong Side Of Heaven
Zamanında bedava veren bir kaç firma vardı fakat sonradan kapandı gene araştırmanı öneririm ama bedava sanmam. Sigthief kullanarak başka sertifikayı kendi exene yazdırıp deneyebilirsin smartscreenden falan uyarı almayabilir o şekilde
sağolun hocam.
resource hacker isimli bi programla denk düştüm,yine sizin dediğiniz kapıya çıkıyor sanırım. Uygulamamı microsoftun gibi gösterip smart screen geçebiliyormuşum sanırım, bilmiyorum bakacağım.

HALO74

Yeni üye
1 Ocak 2020
11
0
Çözüm

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
sağolun hocam birazdan inceleyip çözüm olarak işaretleyeceğim.
bu sightew sadece vt de 5 6 anti falan düşürür imza geçerli olmuyor çünkü sha keyini bilmediğinden sha keyini kırman falan gerekiyor tamamen çalmak için
geçenlerde nvdianın signature dosyaları çalındı ona bakabilirsin ya da unkowncheats de bir sürü sign paylaşılıyor oraya bakabilirsin
ya da hf de falan satıyorlar 50 dolara satın alırsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.