kodlama bilgim 0 nerden başlamalıyım

Slain

Yeni üye
8 Haz 2022
9
4
Lütfen insanların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Her an biri gelip (ki demiş :( )"Pythonla bu işe başlamalısın" diyebilir, demesine kanmayın. Çünkü bu size kendinizi keşfetme fırsatı vermeyecek. Lütfen önce yapmak istediğiniz şeyleri internette aratın. Ardından nasıl yapıldığına bakın son olarak yapılırken ne-neler kullanılmış onlara bakın. Bu adımda öğrendiğiniz şey ilginizi çektiyse bu yolda bir adım atarak o dili öğrenmeye çalışın.

Önce türkçe kaynaklardan başlayın. Zaten zaman ilerledikçe ister istemez ingilizce kaynaklara yöneldiğinizi göreceksiniz. Bu yolda yaşadığınız sorunları dile getirmeye çalışırken hem cümle kurmayı öğrenecek hemde yaşadığınız sorunları ingilizce aratmayı keşfedeceksiniz...

Sürece bağlı kalın
hocam lise 3 okuyorum lise 4 gibi hem çalışırken bir yandanda para kazanabileceğim bir dil var mı ayrıca yazılım okumak istiyorum üniversite içinde iyi olabilecek bir dil var mı eğer varsa öğrenebileceğim kaynağı belirtirmisiniz

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,493
1,654
hocam lise 3 okuyorum lise 4 gibi hem çalışırken bir yandanda para kazanabileceğim bir dil var mı ayrıca yazılım okumak istiyorum üniversite içinde iyi olabilecek bir dil var mı eğer varsa öğrenebileceğim kaynağı belirtirmisiniz
Hem çalışırken hem para kazanabileceğiniz bir dil maalesef yok. Önce dili öğrenmeli ardından para kazanabilecek duruma gelmelisiniz. Dil şöyle önerebilirim. Ne yapmak istiyorsunuz ?
Komik olma :d

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,321
360
Lütfen insanların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Her an biri gelip (ki demiş :( )"Pythonla bu işe başlamalısın" diyebilir, demesine kanmayın. Çünkü bu size kendinizi keşfetme fırsatı vermeyecek. Lütfen önce yapmak istediğiniz şeyleri internette aratın. Ardından nasıl yapıldığına bakın son olarak yapılırken ne-neler kullanılmış onlara bakın. Bu adımda öğrendiğiniz şey ilginizi çektiyse bu yolda bir adım atarak o dili öğrenmeye çalışın.

Önce türkçe kaynaklardan başlayın. Zaten zaman ilerledikçe ister istemez ingilizce kaynaklara yöneldiğinizi göreceksiniz. Bu yolda yaşadığınız sorunları dile getirmeye çalışırken hem cümle kurmayı öğrenecek hemde yaşadığınız sorunları ingilizce aratmayı keşfedeceksiniz...

Sürece bağlı kalın
hocam python ögrenirse diğer diller daha kolay gelecek çünkü pythondaki komutlar ve koşullar diğer dillerle benzer

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,493
1,654
hocam python ögrenirse diğer diller daha kolay gelecek çünkü pythondaki komutlar ve koşullar diğer dillerle benzer
Bunun bence pythonla ilgisi yok. Bir dilden diğer dile geçtiğinde varsa farklı durumları yoksa alışacağın tek şey söz dizimi oluyor. Birde gömülü fonksiyonlarına hakim olmak. Bunlar dışında algoritma devreye giriyor.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,321
360
Herke"s" neden tavsiye ediyor. Neye dayanarak ediyor. Siz neye dayanarak pythonu tavsiye ediyorsunuz ?
Şahsen ben bir dil tavsiye etmiyorum.
dil tavsiye etmiyorsanız neden yorum yapıyorsunuz python diğer dillerden daha az meşakatli ve kolaydır Pythondaki komutlar ve koşullar modüller ve diğerleri olmak üzere diğer dillerden kolaydır ilk dil olarak Python Önerilir zaten koşulları anlamak için döngüleri anlamak için

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,321
360
Bunun bence pythonla ilgisi yok. Bir dilden diğer dile geçtiğinde varsa farklı durumları yoksa alışacağın tek şey söz dizimi oluyor. Birde gömülü fonksiyonlarına hakim olmak. Bunlar dışında algoritma devreye giriyor.
diğer dillerde daha fazla fonksiyon ve döngüler var pythonda belli başlı backend komutları var zaten ama diğer dillere göre daha az ve daha kolay mesela C dilinde ve C ++/C# daha fazla döngü ve koşullar olduğu için ilk başta öğreneni bıktırabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.