Çözüldü Kodlama İçin Hangi Linux Dağıtımı

azami159

Katılımcı Üye
3 Ağu 2012
368
0
İstanbul
artık windowstan sıkıldım linux dağıtımları hakkında kullanım olarak biraz bilgim var c# ve web programlaması yapmaktayım hangi linux dağıtımını önerirsiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

BackBox

Katılımcı Üye
3 Tem 2007
940
2
Kartepe
.net famework mimarisi üzerinde program geliştiriyorsanız sizin için tek tercih windows gibi linux daha doğrusu multi platform için monoprojesi olsa da yinede olmuyor monodevelop ne kadar güzel bir ide olsa da visualstudio gibi olmuyor yada alışkanlıktan bana öyle geliyordur...Yine de denemek isterseniz ubuntu veya manjaro gibi gnu/linux sürümleri daha verimli olacağını düşünüyorum...

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
C# geliştiriciliği yapıyorsan Windows'tan sıkılmak gibi bir lüksün yok. Mono gibi bir seçenek var ama C# için en mantıklısı Windows.
C# dışında geliştirme yapacaksan da, yazılım için GNU/Linux dağıtımı diye bir arayışa girmeye gerek yok. Hepsinin işleyişi aşağı yukarı aynı. Beğendiğin bir dağıtımı seçip kendi yazılım geliştirme ortamını hazırlayabilirsin. Eğer hazır bir ortam arıyorsan Semicode OS falan var ama dediğim gibi, o ortamı kendin hazırlaman daha iyi olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.