Kodlama öğrenmek isteyenlerin faydalanabileceği siteler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
r8DXJV.jpg

Bilgisayarların gün geçtikçe önemini artırmaları, elbette bu kodların yazılımını yapabilen kişilerin de önemini ve değerini artırıyor. Bu gibi konulara meraklı olan üyelerimiz için hazırladığım bu haberimde, ücretli ve ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz ve size kodlamanın temelini öğretebilecek 8 farklı internet sitesinden bahsedeceğim.

1- Udacity

İlk hafta ücretsiz eğitim sunan ancak ilerleyen zamanlarda ücret talep eden Udacity, Android ve iOS yazılımları geliştirmek amacıyla takip edebileceğiniz temel kod öğrenim sitelerinden birisi. Temel seviyeden başlayarak detaylı anlatımlar veran Udacity, kod yazma konusunda kendilerini geliştirmek isteyenler için oldukça kullanışlı bir internet sitesi.

2- Platzi

Farklı dillerde eğitim sunulan Platzi, kodlama konusunda deneyimli kişilerin eğitim verdiği ücretli bir kod öğrenim sitesi. Platzi'de Node.js ve Sails.jg ile web uygulamalarının yazılımını yapabiliyorsunuz.

3- SitePoint

Ücretli öğrenim sunan bir diğer site olan SitePoint, neredeyse tüm konuları farklı parçalar halinde kullanıcılara sunuyor. İçerisinde ücretsiz derslerin de bulunduğu bu konular HTML & CSS, Java, PHP, Ruby ve daha nicelerini içeriyor.

4- Thinkful

Tamemen ücretli olan Thinkful, kod yazımını öğretmen eşliğinde öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği bir site. Bu sitede bulunan öğretmenlerle birlikte tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak canlı bağlantı üzerinden çalışabiliyorsunuz. Sitenin size öğretmen desteği sunması, tabii ki fiyatlara da etki ediyor.

5- Code.org

Tamamen ücretsiz olan Code.org, yazılım konusunda uzmanlaşmış olan firmaların CEO'larından gelen desteklerle varlığını sürdüren bir site. Teknik gönüllülerin desteği ile bünyesinde bulunan bilgileri her saniye artıran Code.org, temel seviyeden başlayarak kodlama öğrenmenizde yardımcı oluyor.

6- Treehouse

Kullanıcılarına sunduğu videolar ile onlara kodlamanın ve tasarımın temellerini öğretmeyi amaçlayan Treehouse, aylık ücret talep eden sistemlerden birisi. Gerçekleştirilmiş olan projelerde kullanılmış sistemleri kullanarak öğrencilerine kodlamayı ve tasarımını öğretmeyi hedefleyen Treehouse, bu konuda merakı olan görsel hafızaya sahip insanların ilk seçeneği olabilir.

7- Code School

Kodlama öğrenmek isteyenler arasında en popüler internet sitesi olan Code School, 1 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip. Tüm bu kullanıcıların Ruby, Java, HTML gibi konularda eğitim aldığı Code School, belirli bir ücret karşılığında eğitim veriyor ancak ücretsiz şekilde hesap da oluşturulabiliyor.

8- Codecademy

Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz Codecademy, interaktif uygulamaları sayesinde uygulama ile öğretmeyi amaçlıyor. Kullanıcıların tamamladıklarına göre çeşitli başarımlar kazandığı Codecademy, bir süre sonra kod öğrenme konusunu daha eğlenceli kılıyor.

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
Code Academy kullanıyorum ingilizcem b1 düzeyinde yani az buçuk anlıyom bana şunu yap diyo yapıyorum php öğreniyorum eğitim setimde var bence yararlı hep görev görev gittiğinden öğretiyor ve size örnekde oluyor hani eğitim seti ders çalışmak code academyde problem çözmek gibi yararlı beyler tavsiye ederim :)

onurgs59

Üye
10 Eyl 2009
124
0
Teşekkürler , iyi derecede ingilizce bilmek lazım tabiki :) Türkçe şekilde olanlar varsa bunların onları da eklemek güzel olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.