Kodlama Öğrenmek Yerine Oyun Oynama Güdüsü

Kostov

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
576
0
Ben Sürekli Aynı Durumu Yaşıyorum Şu An İçin De Dahil Kodlama Öğrenmek Bir Şeyler Yazmak İstiyorum Fakat Kendimi Bundan Alı Koyamıyorum.
Okulda Zaten Sıkıldığım İçin Eve Gelince Oyun Oynama İsteğim Haliyle Biraz Oluyor.Ama Bir O Kadar Da Kodlama Öğrenmek Kendimi Geliştirmek İstiyorum,Sizce Ne Yapmalıyım.
Belki De Sormam Biraz Saçma Oldu Ama Kendime Engel Olamıyorum En Sonunda Genelde Oyunda Oluyorum.
Önerileriniz Nedir?

Shaplus

Katılımcı Üye
12 Mar 2016
271
0
Ötüken
Öncelikle bir tane oyun motoru indir(unity,unreal,cryengine gibi).Kodlama öğrenmek yerine oyun oynuyorsan yani oyun oynama isteği ağır basıyorsa,oyun yaparak kodlama öğren :)

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
oyun bir sure sonra sen oyun oynamicaksin oyunu kendine haram kilacaksin oyuna haram gibi bakacaksinki kendini hacker olarak goreceksin

NOT telefonla yazdim dersdeyim acele ettim :D

DarknessGuardian

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
728
0
Benim gibi yap PC den oyun lari sil :) . Bende bir tek Pes16 var onada aylardır girmiyorum

Aynen bende arkadaş gibi yaptım. Zaten okuldan az bir zamanım kalırdı ondada oyun oynardım. Bilgisayarım eski bir bilgisayardı soğutucum da bozulunca oyun oynayamaz oldum yenisini almaya üşendim. Sende bence oyunları silerek bırakmayı başarabilirsin.

Eğer çok çok kararlıyım tüm zamanımı programlamaya ve yararlı şeylere ayırıcam oyunları kesinlikle bırakıyorum diyorsan bence bilgisayarına format at. Yeni bir sayfa açmış olursun

borntodie

Katılımcı Üye
1 Tem 2014
437
0
İçinde o dürtü varsa yapacak bir şey yok. Sen ne yaparsan yap odaklanamassın. Öncelikle programcılık ile oyunun arasındaki farkı anlaman gerek. Yani bir şey öğrenirken oyun zamanından çalınıyor gibi hissediyorsan oyunları silmek vs. yerine önce bunu çözmen gerek

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
Ben Sürekli Aynı Durumu Yaşıyorum Şu An İçin De Dahil Kodlama Öğrenmek Bir Şeyler Yazmak İstiyorum Fakat Kendimi Bundan Alı Koyamıyorum.
Okulda Zaten Sıkıldığım İçin Eve Gelince Oyun Oynama İsteğim Haliyle Biraz Oluyor.Ama Bir O Kadar Da Kodlama Öğrenmek Kendimi Geliştirmek İstiyorum,Sizce Ne Yapmalıyım.
Belki De Sormam Biraz Saçma Oldu Ama Kendime Engel Olamıyorum En Sonunda Genelde Oyunda Oluyorum.
Önerileriniz Nedir?

Bu İşi İnteraktif Bir Şekilde Yaparsan Daha Fazla Vakit Harcıyabilirsin,Konuma Göz Atabilirsen Dediğimi Anlıyacaksın :) ;

http://www.turkhackteam.org/off-top...rogramlama-ogrenmek-icin-kaliteli-kaynak.html

Tabi Biraz'da Kendin Kararlı Olman Lazım Aklında Bir Plan Belirle Örneğin Şu Ders'i Bitirmeden Kapatmıyacağım de kendine,Nereye Kadar Giderse Diye Zorlarsan Çabuk Bıkarsın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.