Kodlama

dodojke

Yeni üye
12 Ara 2015
40
0
Merhaba arkadaşlar kodlama öğrenmek istiyorum fakat nasıl başlayacağımı hangi dille ilk adımı atacağımı bilmiyorum amacım windows ve websitesi kurma hakkında kodlama öğrenmek biraz uzun olabilir ama başaracağıma inanıyorum nasıl başlamam gerektiğini hangi dille ilk adımı atıp öğrenmem gerektiği bilmek istiyorum ve elinizde kaynak varsa paylaşabilmenizi diliyorum şimdiden teşekkürler

Bozkurt Hacker

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
650
0
İstanbul
python senın hackten baska ısıne yaramaz. Öğrenmesı kolaydır ama işine yaramaz bosa vakit kaybedersin. Web sitesı için başta "php" zor gelir. Sana önerdiğim ilk olarak "HTML" Öğrenmen. Windows masa üstü programlarına gelınce sana en kolayı "C#"tır. Merak ettiğin birşey olursa sorabılırsın. Eger 5 dk da mesaj atmazsam mesaj yaz özelden :) İyi forumlar

CrossfiederTR

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
922
0
Pythonla başla hiç bir yazılım dili boş değildir sana yazılım hakkında temel sağlayacaktır diğer yazılım dillerini öğrenirkende sıkıntı çekmessin

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Python bütün yazılım dillerinden farklı bir dildir. Pyhthon sadece Linuxta işe yarar. Hacking icin öğrenilmelidir. Onun dısında masaüstü programı yapılamaz.

Windows Kullanan bir insana pyhton hacktan baska ne ıse yarayabılır?

Yemek yiyordum, ağzım açık kaldı. Thtdeki hayatım boyunca çok fazla saçmalık gördüm. Bu hepsinden üstte birşey.

Sen ne diyorsun , ben ağız dolusu didiyi ekrana püskürttüm mac ağladı resmen.

'' Fayton ile windowsta bir şey yapılamaz '' diyenlere binaen : http://www.turkhackteam.org/java/1380343-programlamaya-baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html Burada ''fayton'' ile yapılan örneklerin çok küçük bir kısmını verdim.

Python ile desktop app yapılır, he gerek var mıdır yok mudur orası tartışılır. Lakin python ile windows üzerinde web uygulama yapılır , yaptık , oldu.

Bozkurt Hacker

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
650
0
İstanbul
Sen ne diyorsun , ben ağız dolusu didiyi ekrana püskürttüm mac ağladı resmen.

'' Fayton ile windowsta bir şey yapılamaz '' diyenlere binaen : http://www.turkhackteam.org/java/1380343-programlamaya-baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html Burada ''fayton'' ile yapılan örneklerin çok küçük bir kısmını verdim.

Python ile desktop app yapılır, he gerek var mıdır yok mudur orası tartışılır. Lakin python ile windows üzerinde web uygulama yapılır , yaptık , oldu.

Web uygulama , masaüstü programlar cok ayrı sey

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Web uygulama , masaüstü programlar cok ayrı sey

Ciddi misin ? Bütün sırrı bozdun ya, niye böyle şak diye söylüyorsun. Bunlar özel bilgiler her yerde herkese söylenmez.

''Python windowsta hackten başka işe yaramaz'' diyip sonrada ''python ile windowsta masaüstü yapılmaz'' diyorsun. Şimdide gelmiş ''web uygulama masaüstü program ayrı şey'' diyorsun.

Kavram karmaşanda sana iyi kafalar.

Birde şöyle bir şey biliyormuş gibi gelip ahkam keserler, bende buna tav oluyorum. İşimi öğretmeye kalkan gerçekten kayda değer bilgi ve tecrübeye sahip birisi olsa gam yemicem yahu.

Bozkurt Hacker

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
650
0
İstanbul
Ciddi misin ? Bütün sırrı bozdun ya, niye böyle şak diye söylüyorsun. Bunlar özel bilgiler her yerde herkese söylenmez.

''Python windowsta hackten başka işe yaramaz'' diyip sonrada ''python ile windowsta masaüstü yapılmaz'' diyorsun. Şimdide gelmiş ''web uygulama masaüstü program ayrı şey'' diyorsun.

Kavram karmaşanda sana iyi kafalar.

Birde şöyle bir şey biliyormuş gibi gelip ahkam keserler, bende buna tav oluyorum. İşimi öğretmeye kalkan gerçekten kayda değer bilgi ve tecrübeye sahip birisi olsa gam yemicem yahu.
Windows kullanan bi insan icin pyhton hackkten baska bır işe yaramaz diyorum. python ıle wındowsta masaüstü program yapılmaz cok bıldıgınız ıcın yapmanızı beklıyorum. web uygulama ıle masaustu program aynı sey de benım mı haberım yok? Işini iyi bılıyorsan beklıyoruz bı ıse yaramanı

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Windows kullanan bi insan icin pyhton hackkten baska bır işe yaramaz diyorum. python ıle wındowsta masaüstü program yapılmaz cok bıldıgınız ıcın yapmanızı beklıyorum. web uygulama ıle masaustu program aynı sey de benım mı haberım yok? Işini iyi bılıyorsan beklıyoruz bı ıse yaramanı

Tabiki hemen buyrun : http://www.turkhackteam.org/diger-p...hon-pc-den-sms-gondermek-ve-almak-ihan3t.html

Öncelikle bu python ile androide dahi yazılacağının bir kanıtı.. Onun dışında pc için olan kısmı ben işime geldiği için console üzerinden çalıştırıyorum. Ama siz isterseniz PyQT kullanarak ve QT Designer ile tut sürükle yaparak python için desktop formlar tasarlayabilirsiniz. Hatta py2exe gibi uygulamalar ile .py dosyalarınızı windows için exe haline dahi getirebilirsiniz..

Bu arada ben pythonu web tabanlı kullandım 4 aylık çalışma sürecinde... Onun dışında ufak tefek attığım örnekteki gibi scriptleride python ile console olarak yaparım. Görsel program gerekirse java ile yaparım. Python ile yapılamayacağı için değil uğraşmak istemediğim için..

Ayrıca ben windows değil mac os kullanıyorum. Lakin saydığım iki dilde cross platform olduğu için söylediklerim ikisi içinde geçerli. Hem web hem desktop hem console uygulama yapılır her ikisi ile de...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.