Kodlamaya Nereden başlamalıyım?

flatrom21

Üye
16 Mar 2017
187
1
arkdaşlar öncelikle selamun aleyküm arkdaşlar kodlamaya merak saldım kısacası program kodlama oyun kodlama diyelim kodlama bilen arkdaşlar tavsiye almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim başlıca konularım

ilk olarak nereden başlamalıyım
hangı programı kullanmam gerekıyor
kodmalanın dili mantığı nedir
en hızlı kodları nasıl ezberliyebilirim
amatörden başlayıp profosyenel proğram isimleri nelerdir

şimdiden yorum yapan arkdaşlara çok teşekkür ederim değerli yorumlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hyperax

Üye
8 Şub 2019
100
0
Denizli
Cevap: Kodlama bilen arkdaşlar yardım lütfen

Başlangıç olarak Python öğrenmeni öneririm
kodları yazmak için derleyici kullanıcaksın onun içinde SublimeText öneririm
hızlı kod ezberleme diye birşey olduğundan emin değilim illaki uğraştırıyor ama pratik yaparak daha iyi öğrenirsin

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Cevap: Kodlama bilen arkdaşlar yardım lütfen

Oyun kodlamak istiyorsan, başta kolaya kaç. Unity ile, ama Unity 3D değil 2D project olarak bir şeyler yap. Böylece daha azimli bir şekilde asılırsın. Unity sayesinde C# ile kodlamaya adım atmış olursun.

Sonradan, kendine güvenin ve algoritma yeteneğin yavaş yavaş arttıkça C++'a geçer, engine'ları kullanmaya başlar, oyun dünyasına tam olarak adımını atarsın.

28 Mar 2020
194
204
Ötüken!
1. sorunun cevabı ben şahsen c++'dan başlayıp yapay zeka üzerinden devam ediyorum ilk önce göz gezdirmen lazım sonra kendi kararına kalmış.
2. sorunun cevabı c++ gidiceksen zaten youtube'de cok video var ama Dev c++'ı indirip kodlamaya başlayabilirsin.
3.sorunun cevabı kodlamanın mantığı 'şahsen' pratik yaparak ögrenmen gerekiyor ben öyle yaptım yapıyorum sana önerim ögrenirken yapmak.
4. sorunun cevabı bir yazılım dilini ögrenmek cok kolaydır 'en fazla 1 ayını alır' önemli olan ögrendiğin yazılım dilinde ustalaşmaktır bu konu bir insanın yıllarını alır
5. sorunun cevabı bunu şahsıma göre cevaplayacağım bence c#,c,c+,c++ ve bence en zoru javascript ama sen hangi alana yöneleceksen onun üzerinde çalışmalısın.
sana küçük bir tavsiye bir yazılım dili ögrenmek istiyorsan gördüğün tüm ingilizce kelimleri Türkçeye cevir. 2. tavsiyem ise kodları yazarken sanki bir cümleymiş gibi düşün yazılımcı mantığı budur kodları tam bir cümle gibi düşünmelisin ve en rahat nasıl ediyorsan öyle çalışmalısın şimdiden iyi çalışmalar.

30 Haz 2015
293
0
arkdaşlar öncelikle selamun aleyküm arkdaşlar kodlamaya merak saldım kısacası program kodlama oyun kodlama diyelim kodlama bilen arkdaşlar tavsiye almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim başlıca konularım

ilk olarak nereden başlamalıyım
hangı programı kullanmam gerekıyor
kodmalanın dili mantığı nedir
en hızlı kodları nasıl ezberliyebilirim
amatörden başlayıp profosyenel proğram isimleri nelerdir

şimdiden yorum yapan arkdaşlara çok teşekkür ederim değerli yorumlarınızı bekliyorum

Bu konuyu bir inceleyin işine yarayacaktır. https://www.turkhackteam.org/genel-...baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.