Konuşma Analizi

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Konuşma Analizi

İnsanlarla konuşurken insanların ne söylemek istediği değil ne anlatmak istediğini anlamaktır . Konuşma analizinde öenmli olan konuşmanın görünen yüzünden çok altından yatan hikayeyi bulmaktır . Bir hefele konuşulduğu zaman konuşmanın etkili olması bakımından önemli noktaları çıkmasını sağlayan bir analizdir .

Hedef ile konuşma esnasında dilinden çıkan sözcükleri tavrına nasıl yansıttığını ,tutum ve davranışlarıyla analize başlamış oluyoruz. Bu analizi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar var .

Konuya tarafsız bakacağız konuşmalarımızda hedefe güven sağlamak için tarafsız konuşacağız

Hedefin anlatmadığı ile cımbızlama yaparak analiz yapılmaz

Doğru olmayan kanıtlarla analiz yapılmaz

Ayrıntıları anlamak analiz yaptığımız anlamına gelmez

Yapmamız gereken konuşmanın doğrulunun somut bir şekilde ortaya çıkamamızdır . Gerçekleri somut bir şekilde orataya çıkarmadan konuşma analizi yapamayız . Yukarıda söylediğim gibi ne söylemek istediği değil ne anlatmak istediğini anlamak gerekir . Ne anlatmak istediğini anladığımızda ufak ufak konunun üstüne giderek karşımızda ki hedefi konuştura biliriz. Çünkü hedefi anlıyor ve yorumlamış oluyoruz . Buda hedefimize beni anlaıyor ve konu hakkında bana yardımcı olmaya çalışıyor izlenimi ortaya çıkarır . Hedefimize nasıl yaklaştığımız çok önemlidir . Onu anlamayarak söylediklerinden yola çıkarsak sadece papağan gibi onu tekrarlamış oluruz .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.