Çözüldü Köpek alacagım yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Merhaba arkadaslar ben evde beslemek icin bir kopek istiyorum evimiz 90metrekare köpekte istedigim özellikler sevimli olsun egitmesi kolay olsun kış ayralarında çok fazla yürüyüş istemesin ve tabiki çok az kıl döksün ve sahibiyle iyi anlassa yeter.Şimdiden yorum yapan herkese teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
bahçeli ev yoksa köpek almanı önermem. rahatça dolaşabileceği yer olmalı. ev içinde temizliği ayrı sıkıntı, pisliği ayrı sıkıntı, tüyleri ayrı sıkıntı. aşırı pahalı mama ücretlerini de katmıyorum. kedi veya kuş bakabilirsin. öbür türlü sıkılırsın. ben kuş bakıyorum sırf onların pisliği evi kokutmaya yetiyor.

Son düzenleme:

heyecan85

Uzman üye
9 Tem 2015
1,466
4
Golden tüyleri kestiğimiz zaman sıkıntı olmaz diyorlar ve aylık ne kadar masraf çıkıyor pug icin sadece 1 tanesi için ? Birde fiyat araştırmadım yavru bir pug ne kadar dır ve sen ne kadarda tuvalet alışkanlığı kazandırdın?
Eğitim ( tuvalet - otur kalk vs ) bunlar kolay bunları düşünme fakat nasıl kolay bilinçli bir şekilde youtube de bazı bu konu ile ilgilenen şahıslar çok iyi bir şekilde videolarda anlatmışlar, tuvalet eğitimini 3 aylıkken işte bez bağlıyordum belli bir süre sonra arkadaşım eğitti gazete yöntemi ile ( nasıl dersen youtubeye yaz çıkar ) daha sonra gazeteyi kaldırdım alıştı kendisi gazete kokusuna gidiyomuş gibi ona belirtilen alan da yapmaya başladı tuvaletini ne kadar sürede tam bilemiyorum ama uzun bir süre değildi küçükken eğitime daha el verişli oluyorlar.

+ olarak yavru fiyatları ; 1.300 den 3.750 tl ye kadar gördüm ben satın alırken
bir tavsiye daha yukarıda bir arkadaş Pomeranian Boo' yu tavsiye etmiş fakat o cins çok şımarık hep oyun ister evdeki eşyalara zarar vermeye bayılır çok sakin bi cins gibi duruyo ama laf dinlemez eğitimi zordur zaten genelde onu eğiterek satarlar geri getirmesinler diye o yüzden o da pahalıdır.

Aylık bakım fiyatına gelirsek bu yer ve kalitesine göre değişir ben 140 tl ödüyorum 1 tanesi için ( iğneler ve ilaçları içinde ) ek masraf olursa kendi kafama göre ona patileri için birşeyler alıyorum aksesuar o kadar o da 1 kere zaten senin zevkine kalan bişi

KillRex

Üye
14 May 2016
55
0
İzmir
Sana sayacağım köpekleri alabilirsin:

1) Pug (Eğitilmek için iyi)

2)Shih Tzu

3)Bulldog

4)Boston Terrier

5)Chihuahua

6)Corgi (Eğitilmek için çok uygun)

7)Beagle (Eğitilmek için iyi ve tatlı bir türdür)

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Eğitim ( tuvalet - otur kalk vs ) bunlar kolay bunları düşünme fakat nasıl kolay bilinçli bir şekilde youtube de bazı bu konu ile ilgilenen şahıslar çok iyi bir şekilde videolarda anlatmışlar, tuvalet eğitimini 3 aylıkken işte bez bağlıyordum belli bir süre sonra arkadaşım eğitti gazete yöntemi ile ( nasıl dersen youtubeye yaz çıkar ) daha sonra gazeteyi kaldırdım alıştı kendisi gazete kokusuna gidiyomuş gibi ona belirtilen alan da yapmaya başladı tuvaletini ne kadar sürede tam bilemiyorum ama uzun bir süre değildi küçükken eğitime daha el verişli oluyorlar.

+ olarak yavru fiyatları ; 1.300 den 3.750 tl ye kadar gördüm ben satın alırken
bir tavsiye daha yukarıda bir arkadaş Pomeranian Boo' yu tavsiye etmiş fakat o cins çok şımarık hep oyun ister evdeki eşyalara zarar vermeye bayılır çok sakin bi cins gibi duruyo ama laf dinlemez eğitimi zordur zaten genelde onu eğiterek satarlar geri getirmesinler diye o yüzden o da pahalıdır.

Aylık bakım fiyatına gelirsek bu yer ve kalitesine göre değişir ben 140 tl ödüyorum 1 tanesi için ( iğneler ve ilaçları içinde ) ek masraf olursa kendi kafama göre ona patileri için birşeyler alıyorum aksesuar o kadar o da 1 kere zaten senin zevkine kalan bişi
Peki hocam bütcemde alabilirim fakat aylık masrafı fazla gibi golden aldım diğelim tüylerini kesersek sizce pek sıkıntı çıkarmı yani huysuzluk gibi ve gerçekten çok teşekkürler bu kadar uzun yazılar yazdığınız için.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Golden Sahiplenin Ve Ne Alaka Köpek Giren Eve Melek Girmez , Namaz Kılınmaz Falan Filan.
Kur'an'da Mı Yazıyor ?
Her Duyduğunuza İnanmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.