Kripto Borsa Sitesi Ne Kardeş Diyenler İçin (Anlatım)

Ripplay

Üye
29 Tem 2017
171
0
Sizlere Bugün Bu Aralar Konularını Çok Gördüğünüz Kripto Para Siteleri Hakkında Bilgilendirici Bir Yazı Yazmak İstedim.

ÖNCELİKLE NEDİR BU AİRDROP KARDEŞİM?

Havadan gelen yardım gibi bir türkçe çevirisi olsa da airdrop, piyasaya yeni sürülecek bir coinin, nam salmak, arkasına destek bulmak gibi amaçlarla ücretsiz dağıtımıdır.
Bu coin dağıtımları ortalama 5-10$ düzeyinde olur genelde. Benim de tanıttığım ve gördüğünüz türk sitelerinde de ortalama 50-60tl lik dağıtımlar oluyor bunlar genelde.

PEKİ NASIL KAZANÇ SAĞLANIR AİRDROPLA?

Hocalarım her coin borsa sitesinin kendine göre bir kyc doğrulama işlevi vardır.(Altta bahsedicem) Bu doğrulamayı yaptıktan sonra size ilk önce kendi kaydınız için coinlerinden verirler.

Sonra siteden siteye değişecek şekilde dağıtım devam eder. (Ref, Sosyal Medya İşlemleri vb.) Bu işlemleri yaparak onların kendini duyurmak için dağıttığı coinleri toplayabilir ve kendi çalışmanıza göre kazançlar elde edebilirsiniz.

HOCAM TAMAM DA BU KYC DOĞRULAMA NEDİR ?

Kyc doğrulaması şudur aslında; bildiğiniz üzere bitcoin dünya çapında anonimliği nedeniyle kara para aklama, terorizm finansmanlığı gibi pek çok işte kullanıldı,kullanılıyor.
Devletler ise bitcoin meselesini kendi tekellerine alamayacakları için onların dağıtımını yapan borsa sitelerine yaptırım uyguladı ki aslında baya da mantıklı.

Örneğin Türkiye'den örnek verelim

"Suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında çalışanların bilinçlendirilmesi ve bilgi edinilmesi ve bu kapsamda Şirket’in faaliyetlerini 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun başta olmak üzere yürürlükteki mevzuat uyarınca KYC doğrulamaları kripto para borsalarınca zorunlu tutulmuştur".

Bu ne işe mi yarar. Siz karalistedeki bir insansınız mesela. Devlet senin yaptığın herhangi bir kara para aklama veya suç işleminde direk kapına dayanabilir.Bu nedenle Kyc doğrulaması gereklidir. Ama tabi ki yapmak zorunda değilsiniz. Özellikle illegal işlerle uğraşıyorsanız. (Gerçi İllegal Adam Sahte Belgeyi de Halleder)

PEKİ HOCAM TOPLADIK COİNİ NAPIYORUZ SONRA?

İCO'yu beklememiz lazım peki nedir bu İCO bıktım duymaktan diyorsanız onu da açıklayalım.İCO(Initial Coin Offering) size coin dağıtan adamın hem parasını çıkarması hemde size paranızı vermesi demektir aslında. İCO'yu basitçe Türkçeye çevirirsek Dijital Paranın Halka Arzı diye çevirebiliriz. Bu arz sonunda borsa sitesi reklamını yapmıştır.

Örneğin sitemde komisyonu kaldırdım. Alışverişlerinize de ayrıca coin hediye ediyorum. Yalnız benim coinimden alışveriş yapabilirsiniz sadece. Bu sayede btc eth ile alınan yeni coin kullanılmaya başladıkça değeri yükselir. Siz de onların reklam payınızdan paranızı alırsınız.

Türkiye'de her ne kadar güvenilir borsa sitelerimiz olsa da coin çıkarıp tüm borsa sitelerine girme gibi bir amacımız çok fazla yok (Birkaç İstisna Dışında) Umarım yakında böyle bir şeye imza atarız da. Yerli coinlerimize yatırım yaparız. Arkadaşlar evimde pc yok elimden geldiğince bildiğim kadarıyla size mobilden bu sistemleri anlatmaya çabaladım.
*

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
Konuyu akttifleştirdim. Bilgilendirici olmuş. Konu altında herhangi bir ref kasım çabası olursa diye takipte kalacağım.

10 Tem 2014
207
0
Balıkesir
Hocam tam da gerekli bir konu olmuş varlıklarından bi haber kimseler gelip benim konularımı da karaladı biliyosunuz zaten bu konu sabit konular arasına girmelidir değerli moderatörlerimizdne beklentilerimiz bunlardır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.