Kripto Paraları Bankaya Aktarmak Vergi Sorunu Oluşturur Mu ?

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
Kripto borsalarındaki parayı banka hesabına aktardığımda ilerde bana sorun açar mı maliye ve vergi konusunda. Youtuberlar büyük cezalar aldılar vergi beyan etmedikleri için. Ben daha gelir elde etmedim ama ettiğimde reel paraya nasıl dönüştüreceğim hakkında bilgisi olan var mı. Bankaya atsam ilerde geriye dönük incelemede ortaya çıkar. Vergi vereyim desem şirket açmak gerekecek muhasebe vs kazançtan fazla gider olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Crypthash

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,471
8
Cevap: Kripto paraları bankaya aktarmak ve vergi

Geriye dönük vergi çıkarmazlar diye düşünüyorum, çünkü şuan onbinlerce insan kendi banka hesaplarından kripto para borsalarına para aktarımı ve çekimi yapıyor bu kadar insana geriye dönük vergi çıkartırlarsa büyük sorun çıkabilir.

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202

Şu an bankalara alma sebeplerinden bir tanesi elbetteki giren çıkan paranın takibini kolaylaştırmak
Geriye dönük vergi elbetteki olacaktır bunu deme nedenim şu, bakanlık borsalardan kayıt olma tarihi dahil tüm verileri istedi o yüzden de böyle bir şey olacağını düşünüyorum. Vergi konusunda şirket felan gerekmez diye düşünüyorum çünkü kendin bir şey üretmiyorsun içerik vs altın gibi alıp satıyorsun bana göre hiçbir farkı yok. Vergi konusunda oranı tahmin etmek zor yalnız BtcTürkte para çekerken 25 krş gibi bir şey KDV alıyordu ona dair bir şeyler olur diye düşünüyorum. Eğer devlet büyük balık istiyorsa o zaman da kârdan yüzde alır veya işlem hacminden ilerleyen günlerde göreceğiz neler olacak

İyi forumlar :)

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World

Merhaba,

Bankaya yatırdığınız paranız yıl sonunda işlem ücreti ve vergi giderleri olarak ortalama 100 TL civarı yansıtılır.

Bilginize,

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.