Küçük çaplı bir oyun yapmak için neler gerekiyor ?

furkialo

Katılımcı Üye
15 May 2013
399
0
Berlin
Ben bir futbol oyunu yapmak istiyorum ama tabi PES FİFA gibi bir oyun değil. Bunları yapmak için ne kadar ve kaç kişi uğraştıklarını biliyorum. Benim istediğim takım seçip taktik ayarlayıp maçları oynatmak, başka takıma geçmek, menajerlik yani. Maç motorunu ise 2d olsa yeter. Oyunu internet siteme ekliycem. Hangi programları önerirsiniz? Teşekkürler.:eek:

furkialo

Katılımcı Üye
15 May 2013
399
0
Berlin
Türkçe dil desteği derken ? programın arayüzünü kastediyorsan maalesef yok ingilizce :) internet siteme ekleyebilirmiyim diyorsun flash tabanlı yaparsan koyabilirsin ben android için yaparsın sanmıştım bu arada unity 5 de android içinde oyun yapabilirsin unity 5 oyun motorunu kullandıığın için yaptığın oyunların projelerin patentini alamazsın böyle bir imkanın yok maalesef

Patent alamamak kötüymüş başka önerebileceğiniz varmı :)

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue
Patent alamamak kötüymüş başka önerebileceğiniz varmı :)

2d internet üzerinden oynanan bir menajerlik oyunu ne kadar popüler olabilir birde öyle düşün hadi popüler oldu online yaparsan güncelleştirmelerle oyunun kendi sitene ait olduğunu bir kenarına köşesine yazarsın kod bilgin yüksekse hangi site programını çalmışsa 2-3 satır kodla o siteyi engelletirsin ya da filmlerin altına yazıldığı gibi şu şu siteden oyunumuzu oynayın dersin diğer oyun motorları hepsi free sürümdür bir çok özelliği kısıtlanmıştır satın almak istersende öyle ucuz şeyler değil 3-4 bin lira gibi bir para unit 5 bunların hepsini sana ücretsiz olarak sunuyor

furkialo

Katılımcı Üye
15 May 2013
399
0
Berlin
2d internet üzerinden oynanan bir menajerlik oyunu ne kadar popüler olabilir birde öyle düşün hadi popüler oldu online yaparsan güncelleştirmelerle oyunun kendi sitene ait olduğunu bir kenarına köşesine yazarsın kod bilgin yüksekse hangi site programını çalmışsa 2-3 satır kodla o siteyi engelletirsin ya da filmlerin altına yazıldığı gibi şu şu siteden oyunumuzu oynayın dersin diğer oyun motorları hepsi free sürümdür bir çok özelliği kısıtlanmıştır satın almak istersende öyle ucuz şeyler değil 3-4 bin lira gibi bir para unit 5 bunların hepsini sana ücretsiz olarak sunuyor

Zaten ben küçük kardeşim için yapmak istiyorum oyunu tutması önemli değil :) Beklemiyorumda çok tutmasını. Basit olacağından parada harcamak istemiyorum. Biliyorum ne kadar para harcandığını :)Unity indirme linki varmı sizde

qaz74

Yeni üye
30 Eyl 2012
20
0
Eğer csharp öğrenirsen Unity ile 2d oyun da yapabilirsin kardeşim. Unity için yeterli Türkçe kaynak var tabi ama eğer İngilizce biliyorsan kendini süper geliştirebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.