Kullanıcı girisi nasil eklerim

Cheri53

Yeni üye
20 Şub 2021
10
0
Arkadaslar yeni basladim böyle bir kod yazdım ama kullanıcı girisini dogru yapsin ardindan parola istesin onuda dogru girerse hosgeldiniz desin nasıl yapabilirim şimdiden teşekkürler :)

Kod:
parola= ' '
while parola!='cheri':
	parola=input(" Sisteme Giriş için Bilgilerinizi Giriniz\n\n Parolanızı Giriniz !")	
	if parola=="cheri":
		print('Hoşgeldiniz Cheri Bey')
	else:
		print('Yanlış Parola Tekrar Deneyiniz')

Son düzenleme:

terminatorx

Yeni üye
6 May 2020
37
0
ilk önce kullanıcı adını tanımla sonra şifreyi.
Daha sonra input ile girmesini iste. Eğer doğruysa doğruyu bastır yanlışsa error verdir. Neden döngülere flan girdin anlamadım.Python bilsem yazardım tam kodu.

Şöyle demek istedim (A)
Kod:
 sys_username = "mustafasolmaz"
sys_password = "123456"

kullanici_adi = input("Kullanıcı Adını Giriniz: ")
sifre = input("Şifre'yi Giriniz: ")

if (kullanici_adi == sys_username) and (sifre != sys_password):
    print("Şifre yanlış..")

elif (kullanici_adi != sys_username) and (sifre == sys_password):
    print("Kullanıcı adı yanlış..")

elif (kullanici_adi != sys_username) and (sifre != sys_password):
    print("Kullanıcı adı ve şifre yanlış..")
else:
    print("Giriş yapıldı!")

Son düzenleme:

TheFlow

Üye
19 Şub 2021
200
2
bakınız: https://www.turkhackteam.org/python/1925320-python-uye-giris-sistemi-sifre-degistirme-ozelligi.html

burada ilk önce kullanıcı adını sorgulayacak sonra şifreyi. değişecek birşey pekte yok.

Kod:
passwrd = "ÇokGüçlüBirŞifre123"
usernm= "yawHeHe"

q = input("Bugünkü kurbanım, bi zahmed kullanıcı adını ver: ")
while 1:
    if q == usernm:
        q2 = input("Tamam kurban! Bi zahmet şifren")
        if q2 == passwrd:
            #giriş yapıldı
            print("Kurban {} olarak giriş yaptı!".format(usernm))

elif q != usernm:
            print("kurban giriş yapamadı. NOKTA NET")

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.