Kupon kodu satanlar nasıl elde ediyorlar?

alcoholman

Yeni üye
21 Tem 2020
26
0
İnternette yemeksepeti, martı, google ads gibi sitelerde indirim sağlayan kodları satan bir sürü kişi görüyorum. Bunlar bu kodları nasıl elde ediyor?

nicotyne

Yeni üye
17 Mar 2022
31
15
İnternette yemeksepeti, martı, google ads gibi sitelerde indirim sağlayan kodları satan bir sürü kişi görüyorum. Bunlar bu kodları nasıl elde ediyor?
Önceden bende satış yapıyordum, bizim yaptığımız kod bulma şeklini anlattım ama farklı tekniklerde var tabi.

Cc vuruyoruz onlarla kupon alıyoruz ve satışa sunuyoruz yakalananda biz değil kuponu alan kişi oluyor,

kazancağımız miktardan 10-20tl az bir miktara satıyoruz böylelikle alıcı kendini kâra girmiş sanıyor.

Cc işinde kart bilgilerini ele geçirirken gizlenmek daha kolaydır, ondan riski az olan kısmı biz yapar riski yüksek kısmıda satarız.

Tabi bu işi bırakalı baya zaman oldu ancak hala ne nasıl oluyor biliyoruz her neyse,
Herkese iyi forumlar.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Sakın Cc işine vs başlama. Öyle kartı vurdum vpn açtım geçtim yakalanmadım diye bir iş yok. Yapanlardan çok tanıdığım var ICQ da az takılmadım. Önlemini gerçekten çok abartıp (Vpn + Vds + mac changer + açık hat + açık telefon, pc) geçenleride biliyorum vpn bile açmadan geçenleride. Ve her iki tarafta çatır çatır patlıyor. Ya evine dilekçe gelir ya da şafak operasyonu yersin benden demesi.
Bu arada arkadaş biraz sallamış. Adam senden kuponu satın aldıktan sonra yakalanırsa (ki kuponu kullanan kişinin suçu ispat edilemeyeceğinden dolayı yakalanmaz.) ben bunu şu kişiden şu fiyata satın aldım dediği anca suç onun üstünden kalkar kuponu geçenin üstüne biner. Uzun lafın kısası, cc kullandım ve yakalanmadım diye bir iş yok. En kötü ihtimalle kullandığı aracı sistemlerden (vpn vds..) logları isterler gene bulurlar. Devlet bu, istediğini alır.

nicotyne

Yeni üye
17 Mar 2022
31
15
Sakın Cc işine vs başlama. Öyle kartı vurdum vpn açtım geçtim yakalanmadım diye bir iş yok. Yapanlardan çok tanıdığım var ICQ da az takılmadım. Önlemini gerçekten çok abartıp (Vpn + Vds + mac changer + açık hat + açık telefon, pc) geçenleride biliyorum vpn bile açmadan geçenleride. Ve her iki tarafta çatır çatır patlıyor. Ya evine dilekçe gelir ya da şafak operasyonu yersin benden demesi.
Bu arada arkadaş biraz sallamış. Adam senden kuponu satın aldıktan sonra yakalanırsa (ki kuponu kullanan kişinin suçu ispat edilemeyeceğinden dolayı yakalanmaz.) ben bunu şu kişiden şu fiyata satın aldım dediği anca suç onun üstünden kalkar kuponu geçenin üstüne biner. Uzun lafın kısası, cc kullandım ve yakalanmadım diye bir iş yok. En kötü ihtimalle kullandığı aracı sistemlerden (vpn vds..) logları isterler gene bulurlar. Devlet bu, istediğini alır.
1) Burda git cc başla diyen yok, ICQ gibi gruplarda nordvpn yada expressvpn güvenen zeki arkadaşların arasında yakalananlara denk gelmen gayet normal. Log tutmayan vpn'lerde tespit connection speed yapılır, kullandıkları vds ve vps'lerin her daim kayıdı bulunur yani kendilerini gizli tutma çabaları bir işe yaramaz.

2) açık hat güvenlidir diye bir durum yok imsi adı verilen sahte baz istasyonlarıyla senin ICQ agaları 2dk içinde toplarlar, bunun için sanal hat kullanılır bu hatların sinyalleride tespit edilemez. ( farklı tekniklerde var ) Ancak burda bu arkadaşların yakalanma sebebi 2 gram beyinleriyle bilgisiz bir şekilde kolay para kazanmaya çalışmalarıdır.

3) Arkadaş sallamış kısmına gelirsek, bugün birinin ibanına kara para sok onu o suçtan toplarlar. Burda denmez bu arkadaşın bu paradan haberi yoktu buna dokunmayalım diye.

Kuponu kullansa ve cc dair kanıt bulunmasa dahi deepweb gibi yerlerden alış-veriş yine yasa dışı bir durum yani her türlü patlar.

Kısacası gizlilik denilen şey %100 olamaz her işin riski vardır, gizlilikte sadece internetten olmaz real manada önlem gerekir.

Her şeyin bir yolu vardır insanları korkutmaya çalışarak köreltmek de pek iyi bir fikir değildir, hiç kimse onu yap yada bunu yap diyemez kişinin özgür iradesi.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.