Kurallarla ilgili bir sorum var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

quentum

Yeni üye
17 Tem 2016
20
0
Kurallarda Türk e ait herhangi bir saldırı felan gibi şeyler yapmak yasak. diye biliyorum. Beni Kandıran biri var ve ben onun neredeyse tüm kimlik bilgilerini aldım. Bunu burda yayarsam bir sıkıntı olur mu? veya herhangi biryerde yayarsam bir sıkıntı olur mu? Ama isteyerek yaptığım birşey değil ben çocuğu yaklaşık 5 kez uyardım her seferinde beni engelledi felan filan ben bunun sonucunda tüm sosyal medya ya yaymaya başladım. O yüzden aklıma takıldı Bir sıkıntı olur mu? Benim yaydığımı felan öğrenip dava açılabilir mi?

Combaqa

Uzman üye
14 Ocak 2018
1,311
5
Ütopya
Karşı tarafın bilgilerini yayarak eline ne geçecek sence :) burda yayamassınız maalesef...(forum üyesi ise kişi üdy ile iletişime geçebilirsiniz ... )

4UR0R4

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
670
6
T.C
Malesef Burda Yaymanız Yasak Ve Karşi Tarafin Kişisel Bilgilerini Yaydiniz İçin Hakkınız'da Bir Suç Duyurusunda Bulunabilir

quentum

Yeni üye
17 Tem 2016
20
0
Malesef Burda Yaymanız Yasak Ve Karşi Tarafin Kişisel Bilgilerini Yaydiniz İçin Hakkınız'da Bir Suç Duyurusunda Bulunabilir

Kolay bulunabilir mi? benle birlikte yaklaşık 10 kişi daha yaydı da etrafa

yayma bence :) yasal değil yaptığın şey sonuçta sende bi türke zarar vermiş oluyorsun sonuçta misyonumuzu unutmayalım .

türk e zarar vermiş oluyorum ama o kadar uyarmama rağmen dikkate almadı ve engel atıp önüne baktı bu arada forumdan birisi değil. daha yaymıyacam zaten yayabileceim her yere yaydım

Moderatör tarafında düzenlendi:

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Merhabalar

Forum içinde kişisel bilgilerin paylaşımı yasaktır. Bu forum içinde de kalmadığı gibi T.C.K yasalarına göre yasaktır. Yani bunun suçu ağırdır. Tavsiye etmem.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
1
16
php island
Kişisel verileri bir başkasına verme suçu: TCK md. 136 metninde geçen “başkası” hem gerçek bir kişiyi hem de tüzel bir kişiyi kapsamaktadır. Örneğin, kişisel veriler bir şirkete hukuka aykırı bir şekilde verildiğinde ‘kişisel verileri başkasına verme suçu” oluşur. Kişisel veriler, bu kişilere elden, posta ya da internet üzerinden elektronik posta ile vb. araçlarla verilebilir. Kişisel verileri vermek hareketinden kastedilen düşünce veya bilgi anlatan şeylerin başkasına iletilmesi veya bildirilmesidir. Bu seçimlik harekette verilerin hukuka uygun ya da aykırı yöntemle elde edilmiş olmasının önemi bulunmamakta olup, önemli olan husus verme eyleminin hukuka aykırı olmasıdır.

Kişisel verileri yayma suçu: Kişisel verilerin yayılması, kişisel verilerin üçüncü kişilere duyurulması veya dağılması anlamına gelmektedir. Kişisel verileri yayma seçimlik hareketi de çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. İnternet üzerindeki bir web sitesinde kişisel verileri yayınlamak, birçok kişiye elektronik posta ile ya da telefondan kısa mesajla göndermek, yazılı ya da görsel medyada yayınlamak gibi hareketler kişisel verileri yayma suçu olarak kabul edilir

Kişisel verilerin ele geçirilmesi suçu: Kişisel verilerin ele geçirilmesi fiili, başkasının hakimiyeti altında bulunan bir kişisel verinin, failin hakimiyeti altına girmesi ile gerçekleşir. Kişisel verilerin kayıtlı olduğu belgelerin alınması ya da kayıtlı olduğu bilişim sisteminden ele geçirilmesi vb… şekillerde gerçekleştirilebilecektir.

Özetle yaptığınız hareket tamamıyla kanunlara aykırıdır. Daha detaylı bilgi için alağıdaki siteye gidebilirsiniz.
https://barandogan.av.tr/blog/ceza-...lmesi-yayilmasi-baskasina-verilmesi-sucu.html

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
bak bende 50 milyon insanın kimlik bilgileri var ama ben yaymıyorum çünkü , sosyal medyadan biri link verdi indirmiştim , 3 gb civarı dosya boyutu bi ara bakmak lazım benimde bilgilerim varmı diye düşünüyorum , bide Microsoft SQL Server Management Studio kurmam lazım bakmam için , XAMPP , WampServer, linki veren insan bunlarıda kurmamı söyledi öyle bakarmışım , kurmaya üşeniyorum ve kursamda ben sql , wampserver ve xampp programlarını kullanmayı unuttum :D ögrenmek için video izlemem lazım :)

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Kurallarda Türk e ait herhangi bir saldırı felan gibi şeyler yapmak yasak. diye biliyorum. Beni Kandıran biri var ve ben onun neredeyse tüm kimlik bilgilerini aldım. Bunu burda yayarsam bir sıkıntı olur mu? veya herhangi biryerde yayarsam bir sıkıntı olur mu? Ama isteyerek yaptığım birşey değil ben çocuğu yaklaşık 5 kez uyardım her seferinde beni engelledi felan filan ben bunun sonucunda tüm sosyal medya ya yaymaya başladım. O yüzden aklıma takıldı Bir sıkıntı olur mu? Benim yaydığımı felan öğrenip dava açılabilir mi?

Misyona ters bir davranış olduğu için paylaşamazsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.